Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Un film pe care il caut de mult...

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006
Cine stie unde pot gasi filmul Colosul din Rhodos de Sergio Leone, 1961? Sunt din Tg.Mures, e un film din copilaria mea si tin mult sa il vad din nou...
Multumesc anticipat.

Edited by biceman, 07 March 2007 - 16:30.


#2
Lylo Jett

Lylo Jett

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 13.02.2007

 biceman, on Mar 7 2007, 16:29, said:

Cine stie unde pot gasi filmul Colosul din Rhodos de Sergio Leone, 1961? Sunt din Tg.Mures, e un film din copilaria mea si tin mult sa il vad din nou...
Multumesc anticipat.


Si eu imi aduc aminte de el. L-am vazut cand eram mic, m-a dus taica-miu la cinema. Nu vazusem nimic mai tare ca filmul ala pana atunci. Si era deja vechi la vremea aia.

Edited by maxy, 08 March 2007 - 15:00.
citeste regulamentul si nu mai posta prostii


#3
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006
Mai era tot atunci un film cu Hercule, tot italian...  Le Fatiche di Ercole (Labors of Hercules (International: English title)). Tot asa cu amintiri placute. Ce efecte speciale erau atunci... acum sunt "oribile" dar totusi interesante. Ma uitasem lunile trecute la King Kong din 1933 si mi-am amintit vrenurile copilariei cand mergeam la cinema cu parintii... de atunci am boala cu filme sf, aventura... Sunt multe filme vechi care depasesc foarte multe filme din ziua de azi (mai vezi Ziua trifidelor, Expresul groazei si Crimele de pe statia Zeta mi se pare, care se difuzasera pr TVR dupa revolutie)
Multe, multe amintiri placute  :rolleyes: . Pacat ca nu se mai difuzeaza pe la TV si aceste filme, pentru ca sigur televiziunile le au in baza de date (cel putin TVR).

Edited by biceman, 08 March 2007 - 17:29.


#4
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006

 biceman, on Mar 7 2007, 16:29, said:

Cine stie unde pot gasi filmul Colosul din Rhodos de Sergio Leone, 1961? Sunt din Tg.Mures, e un film din copilaria mea si tin mult sa il vad din nou...
Multumesc anticipat.

se gaseste man filmul. insa e pe anumite site-uri smechere(nu pot sa le zic numele) :naughty: .

#5
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

 biceman, on Mar 7 2007, 16:29, said:

Cine stie unde pot gasi filmul Colosul din Rhodos de Sergio Leone, 1961? Sunt din Tg.Mures, e un film din copilaria mea si tin mult sa il vad din nou...    Multumesc anticipat.

Se pare ca suntem de-o varsta... hi hi hi  (eu am 29).
Colosul din Rhodos face parte si din copilaria mea, impreuna cu filmele "Fantoma lui Barba Neagra", "Corsarul", "Rio Bravo", "El Dorado"....
Poate unii ar putea rade cand aud de aceste titluri/filme... dar cred ca cei de varsta mea, care-si cheltuiau ultimii bani pe filme la cinema (3, 4 si 5 lei costa biletul la mine in oras), isi vor aminti cu placere.
Cu parere de rau, nu am Colosul din Rhodos dar am multe alte filme care rulau pe la "cinematografele orasenesti" de atunci...  
Cand ma uit la aceste filme, ma si vad mic copil, iesind de la cinema intr-o zi insorita si vorbind aproape toata ziua cu prietenii despre scenele vazute...   ce vremuri!

#6
mosis

mosis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.05.2003
Ati cautat pe mininova.org? AIci e torrentul: http://www.mininova.org/tor/588857

#7
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
oh mosis mosis...prevad ceva rau pt. tine.

#8
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006

 ciureanuc, on Mar 17 2007, 15:38, said:

Se pare ca suntem de-o varsta... hi hi hi  (eu am 29).
Colosul din Rhodos face parte si din copilaria mea, impreuna cu filmele "Fantoma lui Barba Neagra", "Corsarul", "Rio Bravo", "El Dorado"....
Poate unii ar putea rade cand aud de aceste titluri/filme... dar cred ca cei de varsta mea, care-si cheltuiau ultimii bani pe filme la cinema (3, 4 si 5 lei costa biletul la mine in oras), isi vor aminti cu placere.
Cu parere de rau, nu am Colosul din Rhodos dar am multe alte filme care rulau pe la "cinematografele orasenesti" de atunci...  
Cand ma uit la aceste filme, ma si vad mic copil, iesind de la cinema intr-o zi insorita si vorbind aproape toata ziua cu prietenii despre scenele vazute...   ce vremuri!

28 de ani aici...
Am facut rost de film, l-am vazut, a fost super. Doua secvente am asteptat sa vad (cele pe care mi le aminteam). De restul filmului nu mai stiam nimic.
Acum mai caut si alte filme din vremea aceea. De exemplu One million BC (imi aminteam de personajul Loana), Le Fatiche di Ercole, Ercole alla conquista di Atlantide, etc... Si mai recent: serialul acela italian cu Printesa Fantaghiro
@mosis > mersi, se putea pe private :)

Edited by biceman, 24 March 2007 - 22:59.


#9
mazeltov

mazeltov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.01.2006
salut,
am si eu o intrebare legata de un film pe care-l caut si nu reusesc sa dau de el. Este un film vorba de un film rusesc vechi de prin 1984 si se numeste A Cruel Romance. se pot vedea detalii  aici. Am vazut ce traducerea in romana ii Fata fara zestre. Imi poate zice careva de unde as putea sa-l iau. Am incercat pe net, torrent si alte...deocamdata nimik. Multumesc

#10
yahim15

yahim15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.01.2007
Si eu caut un film romanesc pe care l-am vazut la TV, e vorba despre Pistruiatu(1973).A fost regizat daca nu ma insel de Francisc Munteanu.Il caut demult...Daca il aveti careva anuntati-ma va rog!!!

#11
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

 mazeltov, on Mar 24 2007, 21:03, said:

salut,
am si eu o intrebare legata de un film pe care-l caut si nu reusesc sa dau de el. Este un film vorba de un film rusesc vechi de prin 1984 si se numeste A Cruel Romance. se pot vedea detalii  aici. Am vazut ce traducerea in romana ii Fata fara zestre. Imi poate zice careva de unde as putea sa-l iau. Am incercat pe net, torrent si alte...deocamdata nimik. Multumesc
Eldar Ryazanov a facut filmul in 1983 nu 84 si se gaseste daca ai in pc pus eMule(ches)

#12
mazeltov

mazeltov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.01.2006

 nortton, on Mar 29 2007, 20:04, said:

Eldar Ryazanov a facut filmul in 1983 nu 84 si se gaseste daca ai in pc pus eMule(ches)
salut,
daca intri pe IMDB si dai un search la film ai sa vezi ca ii facut in '84 ......iar de gasit am gasit filmul....mersi fain...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate