Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Grila DIGI TV !

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#55
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
+1 Ploiesteanu.Sunt de aceeasi parere.
Totusi,nu mi-ati raspuns,ce dth are content premium :lol:?

Edited by mattbaker, 25 January 2009 - 17:19.


#56
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postadrianclaudiu, on Jan 25 2009, 15:58, said:

mai nou de cand si pt cine?
Attached File  untitled.JPG   66.96K   133 downloads

#57
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View Postalexx1402, on Jan 25 2009, 21:26, said:

Nu e pentru oricine valabil:
1. S-a abonat omu' la Digi in august 2008 sa vada Liga 1 la Gsp-uri,transformate mai apoi in doar un Gsp,nemultumit de ce vede la acest post in afara campionatului,cu scumpiri, cu scoatere de canale bune(Telesport,Tv6) si introducerea altor canale de duzina...,se hotareste ca de maine sa renunte...poate?Cum se punea problema ceva mai sus,ca nu te tine nimeni la Digi si poti alege orice alt operator daca nu-ti convine...

2. "Poti achizitiona antena si decodorul intr-o singura rata sau in 3, 6, 12 rate egale si primesti gratuit pachetul ales 3 luni (luna contractarii plus lunile a 6-a si a 12-a din contract).",cum poate renunta un astfel de client daca in luna urmatoare nu e multumit de ce ofera Digi??? :)

#58
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postadrianclaudiu, on Jan 25 2009, 22:47, said:

Nu e pentru oricine valabil:
1. S-a abonat omu' la Digi in august 2008 sa vada Liga 1 la Gsp-uri,transformate mai apoi in doar un Gsp,nemultumit de ce vede la acest post in afara campionatului,cu scumpiri, cu scoatere de canale bune(Telesport,Tv6) si introducerea altor canale de duzina...,se hotareste ca de maine sa renunte...poate?Cum se punea problema ceva mai sus,ca nu te tine nimeni la Digi si poti alege orice alt operator daca nu-ti convine...

2. "Poti achizitiona antena si decodorul intr-o singura rata sau in 3, 6, 12 rate egale si primesti gratuit pachetul ales 3 luni (luna contractarii plus lunile a 6-a si a 12-a din contract).",cum poate renunta un astfel de client daca in luna urmatoare nu e multumit de ce ofera Digi??? :)
1. Ca urmare a modificarii grilei si a modificarilor de tarife bineinteles ca poate

2. Faptul ca poti sa reziliezi contractul fara penalitati nu te degreveaza de obligatiile asumate, daca ti le asumi. Ai cumparat receptorul, platesti ce datorai oricum si cu asta basta, nu ti se pare corect?

#59
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postadrianclaudiu, on Jan 25 2009, 22:47, said:

Nu e pentru oricine valabil:
1. S-a abonat omu' la Digi in august 2008 sa vada Liga 1 la Gsp-uri,transformate mai apoi in doar un Gsp,nemultumit de ce vede la acest post in afara campionatului,cu scumpiri, cu scoatere de canale bune(Telesport,Tv6) si introducerea altor canale de duzina...,se hotareste ca de maine sa renunte...poate?Cum se punea problema ceva mai sus,ca nu te tine nimeni la Digi si poti alege orice alt operator daca nu-ti convine...

2. "Poti achizitiona antena si decodorul intr-o singura rata sau in 3, 6, 12 rate egale si primesti gratuit pachetul ales 3 luni (luna contractarii plus lunile a 6-a si a 12-a din contract).",cum poate renunta un astfel de client daca in luna urmatoare nu e multumit de ce ofera Digi??? :)
Iti platesti toate ratele la echipamente si reziliezi. Simplu

Edited by alexx1402, 25 January 2009 - 23:26.


#60
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View PostBlackhawk, on Jan 25 2009, 22:53, said:

1. Ca urmare a modificarii grilei si a modificarilor de tarife bineinteles ca poate

2. Faptul ca poti sa reziliezi contractul fara penalitati nu te degreveaza de obligatiile asumate, daca ti le asumi. Ai cumparat receptorul, platesti ce datorai oricum si cu asta basta, nu ti se pare corect?

1.Iti spun din proprie experienta ca nu poate sa rezilieze abonatul din august,conf.punctului 2.3 din contract.

2.Abonatul care cumpara kitul in rate,chiar daca apar unele nemultumiri nu va renunta,doar daca serviciile Digi il scot din pepeni,strange cureaua si achita datoriile inainte de a se implini cele 3,6,12 rate...

3.Da,mi se pare corect ca in momentul in care esti cu toate datoriile achitate si nu esti multumit de calitatea serviciilor oferite,sa renunti maine..,ceea ce momentan nu e posibil pt toti abonatii Digi aflati in aceasta situatie(eu sunt unul dintre ei,am mai scris pe aici problema asta,dar nu mi-a raspuns nimeni,nu am beneficiat de gratuitatea pachetelor la abonare,nu pot beneficia de cel de al 2-lea receptor,dar nici nu pot rezilia contractul desi echipamentele sunt platite din 2007...)Daca nu crezi,iti pot da nr de contract si te convingi,dupa cate am citit pe aici ai cunostinta cu ce se intampla la Digi,chiar in interiorul lor.

Edited by adrianclaudiu, 25 January 2009 - 23:36.


#61
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postadrianclaudiu, on Jan 25 2009, 23:33, said:

1.Iti spun din proprie experienta ca nu poate sa rezilieze abonatul din august,conf.punctului 2.3 din contract.

2.Abonatul care cumpara kitul in rate,chiar daca apar unele nemultumiri nu va renunta,doar daca serviciile Digi il scot din pepeni,strange cureaua si achita datoriile inainte de a se implini cele 3,6,12 rate...

3.Da,mi se pare corect ca in momentul in care esti cu toate datoriile achitate si nu esti multumit de calitatea serviciilor oferite,sa renunti maine..,ceea ce momentan nu e posibil pt toti abonatii Digi aflati in aceasta situatie(eu sunt unul dintre ei,am mai scris pe aici problema asta,dar nu mi-a raspuns nimeni,nu am beneficiat de gratuitatea pachetelor la abonare,nu pot beneficia de cel de al 2-lea receptor,dar nici nu pot rezilia contractul desi echipamentele sunt platite din 2007...)Daca nu crezi,iti pot da nr de contract si te convingi,dupa cate am citit pe aici ai cunostinta cu ce se intampla la Digi,chiar in interiorul lor.
1. Aaa.. nu stiu ce punct, la modificarea grilei asa e nu stiu daca se poate rezilia fara penalitati, dar la modificarea pretului sigur da! Vezi clauzele de reziliere in orice caz.
2. Asta e afacerea, 150lei..250lei sau cat sunt receptoarele nu e chiar capat de lume :)
3. Din interior.. yeah right. Ti-am recitit postul, ai dreptate in privinta situatiei "ingrate", dar am patit si eu la fel cand m-au trecut la net de la cablelink la fiberlink si era oferta cu 30 minute pe mobil si 3luni gratuite etc. La mine au schimbat conexiunea, la tine cartela si adresa. Nu esti nici client vechi, nici client nou, dar ai semnat alt contract si ai alte cartele, incepi de la 0 vechimea (chestia e mai mult juridica si de baza de date cred). Asa sunt contractele la toti operatorii si conditiile ti le asumi cand semnezi :console:

#62
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008
Stiam chestia  cu contractulvechi si preluare,am spus ok,n-am nevoie de schimbare de domiciliu.Se reziliaza contractul la expirarea celor 2 ani,am predat cartela ,echipamentul era platit,deci i-l aveam,si am spus sa incheiem un contract nou cu toate drepturile unui nou abonat.A spus ca e ok,am primit un contract la fel cu cel vechi,dar valabil 12 luni,asa mi s-a spus ca totul e in regula din moment ce am predat si cartela!Ma gandeam ca daca era doar mutare de domiciliu,ramanea cartela  neschimbata si puteam beneficia de serviciul Digi in continuare!Asta a fost pana in momentul sosirii primei facturi....,bineinteles ca a fost o teapa din partea Digi,nu am primit nimic la oferta,desi am semnat un nou contract,nu am beneficiat de continuitatea serviciului,am asteptat o vreme pana la activare,nu pot rezilia  desi nu am primit nimic de la ei,dar nici la al 2-lea receptor nu am dreptul...Asta e chiar bataie de joc...,pe care nu o intalnesti la nici un alt operator!In rest...,nu am nimic cu ei,doar ca daca era oferta cu al 2-lea receptor,sa trec peste toate neplacerile cauzate de ei si sa continuam colaborarea,dar ei practic ma ajuta sa iau o decizie la incheierea celor 12 luni de contract...
Pt tine,numai bine si ms pt rabdarea pe care ai avut-o sa citesti,cred ca oricine ar fi patit la fel...,ar fi avut aceeasi reactie daca nu mai dura,asta e ....

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Ce se mai aude de programe noi in grila Digi?
Bine ar fi sa nu uite de Boomerang.

Toate bune!

Edited by Ares14, 08 February 2009 - 11:41.


#64
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Ok...
In primul rand, salut!
Am si eu DIGI si, observand indicatiile privind receptionarea Boomerang pe Hotbird, am incercat sa scanez transponderul pe frecventa respectiva (11.034 V parca).
Problema e ca nu am deloc semnal pe satelitul respectiv.
Mentionez ca am LNB dublu si cutie Hyunday.
Ce ar trebui sa fac :( ?
Ar trebui sa misc antena / LNB-ul si astfel as putea sa prind semnal bunicel si pe Hotbird si pe Intelsat ?
Merci anticipat :) !


#65
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
ora 11.25...

NU exista canalul de televiziune BOOMERANG,FREE TO AIR,pe HOT BIRD...actualmente este numai o mira de control.


#66
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostDanyPMN, on Feb 9 2009, 11:21, said:

Mentionez ca am LNB dublu si cutie Hyunday.
Ce ar trebui sa fac :( ?
Iti trebuie un al doilea LNB simplu, un suport multifeed, un switch DiseqC 2/1, cablu si mufe. Am gasit cu google un kit AICI. Antena o sa ramana pe loc, iar al doilea LNB trebuie montat la un anumit unghi si directie pe suport a.i. sa prinzi Hotbird 13.E (Intel Sat este la 1W, deci diferenta de 14grade - trebuie un suport corespunzator). Instalarea o faci tu sau cineva care se pricepe :)

L.E. Ca idee poti sa vez aici ce se mai e free pe Hotbird http://www.lyngsat.com/hotbird.html

Edited by Blackhawk, 09 February 2009 - 11:36.


#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKing of Sat, on Feb 9 2009, 11:28, said:

ora 11.25...

NU exista canalul de televiziune BOOMERANG,FREE TO AIR,pe HOT BIRD...actualmente este numai o mira de control.

Nici eu nu l-am gasit, doar pe Thor3, dar este al scandinavicilor si este codat.

#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Salut!

Pana prin vreo 23 martie pe frecventa focus sat se receptiona bebe tv intre 10-18 zilnic.
De curand au codat si acea frecventa si nu mai este disponibila celor ce au digi tv.
Ma intreb oare cand va introduce digi, in grila programe penru copiii mai mici?
Le reamintesc ca minimax isi intrerupe transmisia dupa ora 20, parca, si ramane animax.
Cei mici nu prea stiu ce inteleg din acel program.
De cartoon si jetix nu poate fi vorba sa fie ceva "educativ" sunt mai nou cu filme si alte desene destinate scolarilor.

Haideti domnilor de la digi, e timpul sa mai revitalizati programele, nu mai introduceti programe de umplutura gen: pratech, vtv, neptun tv, tv oradea(care se stie ca nu functioneaza deloc, numai mira), canal 1 si lista mai poate continua si cu ceva canale de sport gen umplutura, se stiu ele, dar nu vreau sa isc polemica pe aceasta tema.

Cautati ceva programe noi si sunt sigur ca veti gasi.

Cu bine!

Edited by Ares14, 29 March 2009 - 20:53.


#69
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Asadar, pana una alta ne-am pricopsit doar cu Universal, care mare diferenta nu e intre el si Movie 24, doar ca are seriale mai noi, in rest nu il apreciez.
Asteptam altele in grila, iar din partea mea pot sa scoata pana una alta Tv Oradea.
Voi ce ati mai auzit, au vreun plan sa introduca noi canale?

Cu bine!

Edited by Ares14, 15 April 2009 - 21:48.


#70
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004

View PostAres14, on Apr 15 2009, 22:47, said:

Voi ce ati mai auzit, au vreun plan sa introduca noi canale?

Discovery Channel HD
Animal Planet HD
National Geographic HD
History Channel HD
Eurosport HD

+ canale proprii de sport/fotbal

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postamadeus79, on Apr 16 2009, 10:08, said:

Discovery Channel HD
Animal Planet HD
National Geographic HD
History Channel HD
Eurosport HD

+ canale proprii de sport/fotbal

Multumesc!
Sa nu uite de boomerang tv.......

#72
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
A mai trecut o luna, la fel fara boomerang!  :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate