Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Insula Lefkada

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
7035 replies to this topic

#37
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

View Postshadowc, on Jul 9 2008, 19:17, said:

Eu tocmai am rezervat 2 studio-uri cu vedere la mare  in ATHANI, Lefkada. Sper sa fie frumos, oricum din ce am vazut din poze e superba toata insula.
Noi plecam pe 20 sept. cu o masina din Oradea, prin Serbia, MAcedonia, Grecia, si cu oprire de o noapte la Meteora ( ca tot e in drum).
Daca mai pleaca cineva atunci ar fi frumos sa ne vedem :)



La ce pret ai gasit cazare. Noi vrem sa mergem tot in septembrie, dar fara rezervare, deoarece nu stim data exacta cand putem pleca. undeva intre 15-22 sept. Mergem tot prin Serbia si Macedonia, dar nu ne-am hotarat inca pe unde trecem granita Macedonia- Grecia (este o varianta inte Bitola-Florina, scurtand drumul)

#38
nerva

nerva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.02.2007
Sa vizitezi Ioanina si Metsovo care sunt doua orase fascinante mai cu seama Metsovo un orasel de munte specific grecesc unde o sa intalnesti o gramada de vlahi.

View Postnerva, on Jul 13 2008, 17:00, said:

Sa vizitezi Ioanina si Metsovo care sunt doua orase fascinante mai cu seama Metsovo un orasel de munte specific grecesc unde o sa intalnesti o gramada de vlahi.

Si inca ceva: Porto Katsiki insemna daca nu ma insel  Portul  Oii.

#39
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

View Postnerva, on Jul 13 2008, 17:02, said:

Sa vizitezi Ioanina si Metsovo care sunt doua orase fascinante mai cu seama Metsovo un orasel de munte specific grecesc unde o sa intalnesti o gramada de vlahi.



Si inca ceva: Porto Katsiki insemna daca nu ma insel  Portul  Oii.


Chiar ma gandeam la cazare undeva in zona...  :)

#40
nerva

nerva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.02.2007

View Postmonny_75, on Jul 14 2008, 13:44, said:

Chiar ma gandeam la cazare undeva in zona...  :)
Referitor la cazare nu stiu sa-ti spun prea multe deoarece eu am stat la niste prieteni greci intr-un mic si frumos satuc de langa Metsovo.

#41
Titus 1904

Titus 1904

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmonny_75, on Jul 14 2008, 14:44, said:

Chiar ma gandeam la cazare undeva in zona...  :)


gasesti cazare in Metsovo acuma vara cata vrei
nu are rost sa te chinui pe net , mai bine la fata locului

eu am ajuns pe la 6-7 seara si nu a fost o problema ; iarna in schimb este altceva cred , pt ca e statiune de ski

#42
minitehnicus

minitehnicus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.01.2004
Gata s-a hotarat!
Anul asta tot in Grecia, tot in septembrie.
Cred ca voi pleca pe data de 6 septembrie la 4.30 dimineata din Bucuresti.
Destinatia de anul acesta va fi Lefkada (una din destinatii, ... restul unde o vrea sa ne duca Leutzul).
Cazarea va fi aleasa la fata locului.
Sper ca va fi la fel de bine ca in anii trecuti.
Pana la plecare.... rabdare si tutun.

#43
shadowc

shadowc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.12.2004

View Postmonny_75, on Jul 10 2008, 12:07, said:

La ce pret ai gasit cazare. Noi vrem sa mergem tot in septembrie, dar fara rezervare, deoarece nu stim data exacta cand putem pleca. undeva intre 15-22 sept. Mergem tot prin Serbia si Macedonia, dar nu ne-am hotarat inca pe unde trecem granita Macedonia- Grecia (este o varianta inte Bitola-Florina, scurtand drumul)

Dupa multe cautari, am ajuns la concluzia ca vreau sa fiu cat mai aproape de cele 3 plaje extraordinare : Egialos, Egremni si Porto Katsiki, asaca am ales niste studio-uri traditionale in Athani, localitatea cea mai apropiata de cele 3.
Pretul a fost undeva la 30 de euro/studio, cu tersa si vedere la mare. Fara masa inclusa bineinteles. Un pret destul de bun. Acum sper sa tina si vremea cu noi.
Si noi iesim tot pe la sarbi, si prin Macedonia, evident.

#44
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

View Postshadowc, on Jul 22 2008, 01:22, said:

Dupa multe cautari, am ajuns la concluzia ca vreau sa fiu cat mai aproape de cele 3 plaje extraordinare : Egialos, Egremni si Porto Katsiki, asaca am ales niste studio-uri traditionale in Athani, localitatea cea mai apropiata de cele 3.
Pretul a fost undeva la 30 de euro/studio, cu tersa si vedere la mare. Fara masa inclusa bineinteles. Un pret destul de bun. Acum sper sa tina si vremea cu noi.
Si noi iesim tot pe la sarbi, si prin Macedonia, evident.


Pret bun... sper sa gasim si noi ceva la fata locului. Oricum ma documentez inainte in ceea ce priveste locurile de cazare de pe partea vestica (noi am vrea in Kalamitsi), la sfarsitul lunii septembrie nu cred sa am probleme.
Voi pe unde intrati in Grecia, pe la Evzoni sau Bitola-Florina (nu am gasit pe nimeni care sa se fi "aventurat" pe la Bitola, desi e mai scurta ruta)

#45
gogre

gogre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 04.07.2007

View Postnerva, on Jul 13 2008, 17:02, said:

Sa vizitezi Ioanina si Metsovo care sunt doua orase fascinante mai cu seama Metsovo un orasel de munte specific grecesc unde o sa intalnesti o gramada de vlahi.



Si inca ceva: Porto Katsiki insemna daca nu ma insel  Portul  Oii.


Neeee Katsiki e capra! Deci Portul Caprei :)

#46
crss2099

crss2099

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 11.11.2006

View Postshadowc, on Jul 22 2008, 01:22, said:

Dupa multe cautari, am ajuns la concluzia ca vreau sa fiu cat mai aproape de cele 3 plaje extraordinare : Egialos, Egremni si Porto Katsiki, asaca am ales niste studio-uri traditionale in Athani, localitatea cea mai apropiata de cele 3.
Pretul a fost undeva la 30 de euro/studio, cu tersa si vedere la mare. Fara masa inclusa bineinteles. Un pret destul de bun. Acum sper sa tina si vremea cu noi.
Si noi iesim tot pe la sarbi, si prin Macedonia, evident.

Te rog spune-mi la ce pensiune stai?
Noi plecam peste 3 zile (pe 31 iulie) din Bucuresti, ne oprim 2 nopti la Salonic sa mergem in parcurile de distracti si continuam spre Lefkada unde vrem sa stam 2 saptamani.
Va rog mult, orice sfat despre drum sau cazare este binevenit.
Si mai ales, pe ce parte a insulei o fi mai frumos? M-ar atrage partea dinspre continent pt ca pare ca are peisajul mai frumos.

#47
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postnerva, on Jul 13 2008, 16:02, said:

Sa vizitezi Ioanina si Metsovo care sunt doua orase fascinante mai cu seama Metsovo un orasel de munte specific grecesc unde o sa intalnesti o gramada de vlahi.



Si inca ceva: Porto Katsiki insemna daca nu ma insel  Portul  Oii.
Portul CAPREI

#48
miss_bianco

miss_bianco

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.11.2007

View Postzuv, on Jul 31 2008, 10:29, said:

Portul CAPREI
dap portul caprei
capra-katsiki
oaie-provato
p.s daca auziti cuvantul su*a sa nu va speriati ca e nume de fata.Grecii sunt foarte alintati cu numele:o fata care o cheama de exemplu Hrisa(aura),parintii o alinta hrisula(aurica)si prietenii su*a,sau numele vaso-vasula-su*a
Daca mergeti in supermaketuri sa va alimentati cu apa,si vreti sa luati un parizer ceva-sa nu va speriati daca auziti galopula(curcan),sau kotopulo(pui)
Vacanta placuta!!

#49
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 02.07.2008
Si noi ne-am intors din insula Lefkada unde ne-am simtit extraordinar.......am petrecut 9 zile in insula Corfu,dupa care am plecat in Lefkada,unde am stat 4 zile;ca peisaje,apa,plaje,Lefkada depaseste insula Corfu;ne-a parut rau ca nu am ales ca destinatie initiala Lefkada,este absolut fabuloasa toata insula,oamenii extrem de primitori,curati,mancare buna.La anul tot in Lefkada vom merge,incerc sa pun cateva poze cu plajele Porto Katsiki,Egremni si Katisma.

Cateva poze......

si alte poze

Attached Files



#50
rugby15

rugby15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.08.2007
Salutare tuturor !
Si noi ne-am intors aseara din Lefkada si este SENZATIONAL http://www.villaverde.gr/ ..........aici am stat

View Postrugby15, on Aug 1 2008, 20:53, said:

Salutare tuturor !
Si noi ne-am intors aseara din Lefkada si este SENZATIONAL http://www.villaverde.gr/ ..........aici am stat

View Postrugby15, on Aug 1 2008, 20:57, said:

Salutare tuturor !
Si noi ne-am intors aseara din Lefkada si este SENZATIONAL http://www.villaverde.gr/ ..........aici am stat

Datorita sportului am calatorit destul cat sa ma " indragostesc " si eu ............dupa Scotia .....Insula Lefkada din Grecia este superlativul pentru o famile de romani . Daca aveti posibilitatea ( vorba GPS-ului ) intoarceti unde aveti posibilitatea si cotiti spre Lefkada . Va fi pansamentul vostru pentru suflet .

Attached Files



#51
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 02.07.2008
Cat ati platit pentru o noapte la vila verde?Noi am stat in Kathisma si am platit 55 eur/noapte,apartament.

#52
rugby15

rugby15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.08.2007

View Postulitia, on Aug 2 2008, 09:58, said:

Cat ati platit pentru o noapte la vila verde?Noi am stat in Kathisma si am platit 55 eur/noapte,apartament.


Apartament mare cu 1 pat mare dublu si alt pat pentru copil 65 euro / noapte ( conditiile de cazare au fost peste asteptari ) fata de anul trecut cand a trebuit sa cautam mult o camera mai mare in Thassos ............... ;)

Intra aici http://www.villaverde.gr/ si navigheaza pe 3D Tour Outview - Room - Standard Room

View Postrugby15, on Aug 2 2008, 10:21, said:

Apartament mare cu 1 pat mare dublu si alt pat pentru copil 65 euro / noapte ( conditiile de cazare au fost peste asteptari ) fata de anul trecut cand a trebuit sa cautam mult o camera mai mare in Thassos ............... ;)

Intra aici http://www.villaverde.gr/ si navigheaza pe 3D Tour  Outview - Room (chiar aici am stat)- Standard Room


#53
jopp

jopp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.11.2006

View Postrugby15, on Aug 2 2008, 10:25, said:

Apartament mare cu 1 pat mare dublu si alt pat pentru copil 65 euro / noapte ( conditiile de cazare au fost peste asteptari ) fata de anul trecut cand a trebuit sa cautam mult o camera mai mare in Thassos ............... ;)

Intra aici http://www.villaverde.gr/ si navigheaza pe 3D Tour Outview - Room - Standard Room
Eu plec in lefkada pe 23 august.Spuneti-mi va rog cum sunt drumurile prin insula. Am auzit ca sunt foarte periculoase.Asa este?Multumesc

#54
rugby15

rugby15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.08.2007

View Postjopp, on Aug 4 2008, 12:53, said:

Eu plec in lefkada pe 23 august.Spuneti-mi va rog cum sunt drumurile prin insula. Am auzit ca sunt foarte periculoase.Asa este?Multumesc


Majoritatea drumurilor interioare sunt late cam cat un sens de drum deci trebuie mers mai incet si la fiecare interesctie sau "cotitura" este bine sa flesuiesti din faruri si sa te folosesti de oginzile montate de ei perimetrale care te ajuta iar cand vine masina din fata fiecare veti cauta sa va avntajati pozitia in asa fel incat sa puteti trece pe rand . Un sofer bun nu se plange de asa drumuri care sunt bine pavate si bine ingrijite. Fara viteza si cu atentie va veti atinge mereu tinta. Succes si multa bafta. Va recomand sa faceti croaziera si sa vedeti cele 7 insule celebre cu Makedonia Palace unde agentul lor de pe fiecare plaja este roman si va va indruma bine. Sa negiciati bine pretul / persoana copii au gratuitate si sa nu platiti mai mult de 15-18 euro / persoana .  Daca aveti rau de mare este bine sa va luati Emetostop si inainte de imbarcare luati 2 buc dar aveti grija ca da o stare de letargie . In portul Nidri din care se pleaca este bine sa sositi cam cu 1 ora mai devereme deoarece se aglomereaza si foarte geru gasiti loc de parcare . Toate preturile pe vas sunt la fel ca pe mal si unul din barmani este roman iar tot echipajul este italian.

View Postrugby15, on Aug 4 2008, 18:16, said:

Majoritatea drumurilor interioare sunt late cam cat un sens de drum deci trebuie mers mai incet si la fiecare interesctie sau "cotitura" este bine sa flesuiesti din faruri si sa te folosesti de oginzile montate de ei perimetrale care te ajuta iar cand vine masina din fata fiecare veti cauta sa va avntajati pozitia in asa fel incat sa puteti trece pe rand . Un sofer bun nu se plange de asa drumuri care sunt bine pavate si bine ingrijite. Fara viteza si cu atentie va veti atinge mereu tinta. Succes si multa bafta. Va recomand sa faceti croaziera si sa vedeti cele 7 insule celebre cu Makedonia Palace unde agentul lor de pe fiecare plaja este roman si va va indruma bine. Sa negiciati bine pretul / persoana copii au gratuitate si sa nu platiti mai mult de 15-18 euro / persoana . Daca aveti rau de mare este bine sa va luati Emetostop si inainte de imbarcare luati 2 buc dar aveti grija ca da o stare de letargie . In portul Nidri din care se pleaca este bine sa sositi cam cu 1 ora mai devereme deoarece se aglomereaza si foarte geru gasiti loc de parcare . Toate preturile pe vas sunt la fel ca pe mal si unul din barmani este roman iar tot echipajul este italian.

Daca sunteti cu copii mici singura plaja buna pentru intrat in apa si pentru ei este cea din Agios Nikitas si daca vreti sa sofati zilnic "bagati" mare sa faceti plaja in fiecare zi la alta plaja si sa nu ratati Porto Kattziki este senzational . Puteti incerca Vasiliki iar in Nidri este iar frumos dar apa nu este asa de frumos colorata deoarece este intr-un port gen golf si este gen lac .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate