Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Insula Lefkada

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
7033 replies to this topic

#19
mateu

mateu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 12.08.2006
Incearca si aici: http://www.familyhot...ndex.php?lang=2

#20
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
Mersi pt link, Mateu! Pe asta nu il gasisem :)
Mirwoona, am gasit multe accomodations, dar.... sa fac rezervare on line si sa platesc de pe card? N-am facut asta niciodata. Stiu ca e OK, in principiu, dar... parca n-as incerca :)

#21
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

 oana8188, on Mar 11 2007, 12:39, said:

Mersi pt link, Mateu! Pe asta nu il gasisem :)
Mirwoona, am gasit multe accomodations, dar.... sa fac rezervare on line si sa platesc de pe card? N-am facut asta niciodata. Stiu ca e OK, in principiu, dar... parca n-as incerca :)


pai da, dar asa esti mai sigura ca ai unde te caza, eventual si suni la ei inainte sa vezi cum sta treaba, sa-ti rezerve camerele. sau daca te duci in extrasezon, poti merge si sa gasesti acolo cazare :D

#22
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 17.05.2004
La Lefkada ati gasit cazare la vreo agentie de turism ???

#23
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
Nu, Dannek.....din pacate....o sa plecam pe cont propriu, daca o sa fie anul asta Grecia... Inca nu e sigur.

#24
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 17.05.2004
Face-ti rezervare pt net sau asa pur si simplu

#25
orthodoxis

orthodoxis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.05.2008
Va rog postati impresii despre Lefkada, in special Porto Katsiki care este un paradis.
Cum se ajunge de la aeroport, curse ieftine pana in Lefkada, acomodare, tarife, cazare, absolut orice.
Multumesc

#26
rugby15

rugby15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.08.2007
Salut !
A mai fost cineva pe aici ?

http://translate.goo...=ro...l=ro&sa=G

#27
November

November

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.06.2008

 orthodoxis, on Jun 24 2008, 21:51, said:

Va rog postati impresii despre Lefkada, in special Porto Katsiki care este un paradis.
Cum se ajunge de la aeroport, curse ieftine pana in Lefkada, acomodare, tarife, cazare, absolut orice.
Multumesc


Salut! Si eu incerc sa aflu mai multe despre Lefkada, anul acesta voi merge acolo in vacanta. De aceea, si eu, la randul meu, revin cu rugamintea: cine a fost in Lefkada, poate sa posteze mai multe amanunte; am gasit numai un link catre picassa album postat de Bogdan. Ar fi fost de mare folos de mai multe informatii, asa ca, daca revii prin zona, poate ne-ai putea ajuta, Bogdan. Sau oricine altcineva care a stat in Lefkada. Cu multumiri!

#28
sergiulica

sergiulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.03.2004
Cateva poze cu Egremni beach. Dupa mine mult mai tare decat Porto Katsiki.

Attached Files



#29
miss_bianco

miss_bianco

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.11.2007
Eu am fost in Lefkada si nu mi-a placut.vegetatie saraca,oameni neprimitori,mancare veche(asta in vestita plaja Kathisma),plaja e departe de oras.NU mi-a placut.Mult mai frumos e in Preveza decat in Lefkada.Mai incolo de Lefkada e Nidri,acolo da e frumos.In Nidri e si  vestita insula a lui Onasis,Skorpios.V-as recomanda sa va duceti in alte locuri si nu LEFKADA,cum ar fi Nidri sau Preveza(daca tot vreti ceva in apropiere de Lefkada sunt orasele mentionate la 20 si 25 de km.)

Edited by miss_bianco, 07 July 2008 - 02:39.


#30
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

 miss_bianco, on Jul 7 2008, 03:37, said:

Eu am fost in Lefkada si nu mi-a placut.vegetatie saraca,oameni neprimitori,mancare veche(asta in vestita plaja Kathisma),plaja e departe de oras.NU mi-a placut.Mult mai frumos e in Preveza decat in Lefkada.Mai incolo de Lefkada e Nidri,acolo da e frumos.In Nidri e si  vestita insula a lui Onasis,Skorpios.V-as recomanda sa va duceti in alte locuri si nu LEFKADA,cum ar fi Nidri sau Preveza(daca tot vreti ceva in apropiere de Lefkada sunt orasele mentionate la 20 si 25 de km.)


Dupa cate mi-am dat seama, cei care au postat anterior, se refereau la INSULA LEFKADA,(nu la orasul Lefkada), Insula pe care se afla si localitatea Nidri... si nicidecum nu este "in Nidri" insula Scorpios. Dupa cate am citit, m-am uitat pe harti (si crede-ma, m-am documentat destul), eventual poti lua din Nidri barci, vapoare etc spre Scorpios. Si inca ceva... am citit pana acum numai pareri bune despre acesta insula... intr-adevar romani nu prea trec pe acolo, dar in schimb sunt cehi, unguri si italieni. Unii vrem liniste, nu aglomeratia din statiunile dezvoltate dpdv turistic, deci e posibil sa ne placa mai mult in Lefkada decat in Rodos

#31
alberta

alberta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.01.2007
Arata super in pozele astea. Unde e mai exact? Sa inteleg ca este o insula ? Eu ma documentez acum pentru anul viitor, anul asta am fost in Thassos.

#32
miss_bianco

miss_bianco

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.11.2007

 monny_75, on Jul 7 2008, 10:51, said:

Dupa cate mi-am dat seama, cei care au postat anterior, se refereau la INSULA LEFKADA,(nu la orasul Lefkada), Insula pe care se afla si localitatea Nidri... si nicidecum nu este "in Nidri" insula Scorpios. Dupa cate am citit, m-am uitat pe harti (si crede-ma, m-am documentat destul), eventual poti lua din Nidri barci, vapoare etc spre Scorpios. Si inca ceva... am citit pana acum numai pareri bune despre acesta insula... intr-adevar romani nu prea trec pe acolo, dar in schimb sunt cehi, unguri si italieni. Unii vrem liniste, nu aglomeratia din statiunile dezvoltate dpdv turistic, deci e posibil sa ne placa mai mult in Lefkada decat in Rodos
Cand am spus "in Nidri"m-am referit ca se vede insula Skorpios ,este foarte aproape de Nidri,si din cate stiu nu poti lua vapoare,barca  spre Skorpios pt ca este insula privata si interzisa tursitilor.(insula ii apartine lui Athina Onasis.)
La Lefkada ma refeream la oras ca nu e frumos dar nici Plaja Kathisma nu mi-a placut.2 taverne sunt acolo si in comparatie cu preturi calitatea mancarii lasa de dorit.Eu cand am fost mancarea nu era deloc proaspata.
Si ai dreptate nu e asa de aglomerata,eu am fost acum 2 ani de cateva ori.Iti recomand si Vasiliki,f aproape de Nidri.
Trecerea spre insula Lefkada se face pe un pod,nici 1 minut nu este distanta,este f aproape si nu e nevoie de vapor.Nu mai stiu daca se mai plasteste taxa la pod o sa mai intreb.Daca tin bine minte drumul de la granita ar fi Kozani,Giannina,Lefkada.

Edited by miss_bianco, 07 July 2008 - 11:30.


#33
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

 miss_bianco, on Jul 7 2008, 12:24, said:

Cand am spus "in Nidri"m-am referit ca se vede insula Skorpios ,este foarte aproape de Nidri,si din cate stiu nu poti lua vapoare,barca  spre Skorpios pt ca este insula privata si interzisa tursitilor.
La Lefkada ma refeream la oras ca nu e frumos dar nici Plaja Kathisma nu mi-a placut.2 taverne sunt acolo si in comparatie cu preturi calitatea mancarii lasa de dorit.Eu cand am fost mancarea nu era deloc proaspata.


Nidri Star... vapor...merge pe insula Meganissi si inconjoara insula Scorpios, iar pe una din plajele acestei insule se face oprire, se poate face baie. Intr-adevar nu se poate vizita insula in intregime... Este una din excursiile recomandate de turistii unguri.
Scuze pentru neintelegere, dar ai scris clar "Mai incolo de Lefkada e Nidri,acolo da e frumos.In Nidri e si vestita insula a lui Onasis,Skorpios."- am dat copy/ paste.
In rest multumiri pentru informatii referitoare la taverne, nu vom gusta meniul lor, incercam in alta parte.

Am citit undeva ca stai in Grecia, poate ma poti ajuta la alegerea unei rute... Vreau sa trec granita dinspre Macedonia (Bitola), spre Florina... de acolo am 2 variante: Kastoria sau Kozani- care e drumul mai bun, mai recomandat?


Pentru Alberta,

Da, este o insula, de fapt este legata de continent de un pod, il poti gasi undeva intre Corfu si Kefalonia, pe net gasesti muulte poze superbe cu aceasta insula.
Sper sa ajung si eu pe acolo in septembrie :)  :)

Edited by monny_75, 07 July 2008 - 11:44.


#34
miss_bianco

miss_bianco

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.11.2007

 monny_75, on Jul 7 2008, 12:40, said:

Nidri Star... vapor...merge pe insula Meganissi si inconjoara insula Scorpios, iar pe una din plajele acestei insule se face oprire, se poate face baie. Intr-adevar nu se poate vizita insula in intregime... Este una din excursiile recomandate de turistii unguri.
Scuze pentru neintelegere, dar ai scris clar "Mai incolo de Lefkada e Nidri,acolo da e frumos.In Nidri e si vestita insula a lui Onasis,Skorpios."- am dat copy/ paste.
In rest multumiri pentru informatii referitoare la taverne, nu vom gusta meniul lor, incercam in alta parte.

Am citit undeva ca stai in Grecia, poate ma poti ajuta la alegerea unei rute... Vreau sa trec granita dinspre Macedonia (Bitola), spre Florina... de acolo am 2 variante: Kastoria sau Kozani- care e drumul mai bun, mai recomandat?


Pentru Alberta,

Da, este o insula, de fapt este legata de continent de un pod, il poti gasi undeva intre Corfu si Kefalonia, pe net gasesti muulte poze superbe cu aceasta insula.
Sper sa ajung si eu pe acolo in septembrie :)  :)
Νu m-am exprimat eu mai bine.
Deci dupa Florina daca ai merge spre Kozani faci ocol,mai bine Florina-Kastoria.
Din Ioannina daca mergi spre Igumenitsa iara faci ocol,mai bine Ioannina -Preveza
Deci drumul ar fi Florina-Kastoria-Grevena-Ioannina-Preveza-Lefkada
Drum bun

#35
monny_75

monny_75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.08.2006

 miss_bianco, on Jul 8 2008, 00:55, said:

Νu m-am exprimat eu mai bine.
Deci dupa Florina daca ai merge spre Kozani faci ocol,mai bine Florina-Kastoria.
Din Ioannina daca mergi spre Igumenitsa iara faci ocol,mai bine Ioannina -Preveza
Deci drumul ar fi Florina-Kastoria-Grevena-Ioannina-Preveza-Lefkada
Drum bun


Mersi  :)

#36
shadowc

shadowc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.12.2004
Eu tocmai am rezervat 2 studio-uri cu vedere la mare  in ATHANI, Lefkada. Sper sa fie frumos, oricum din ce am vazut din poze e superba toata insula.
Noi plecam pe 20 sept. cu o masina din Oradea, prin Serbia, MAcedonia, Grecia, si cu oprire de o noapte la Meteora ( ca tot e in drum).
Daca mai pleaca cineva atunci ar fi frumos sa ne vedem :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate