Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

SWKOTOR Knights Of The Old Republic 1&2

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
NTC87

NTC87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2007
STAR WARS KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC Am o problema cu ambele jocuri, Kotor 1&2 , dupa instalare, pe urmatorul sistem care indeplineste cerintele minime din read-me-ul jocurilor: Amd Athlon Xp 2200+, 512 ddr1 400mhz, placa video Geforce FX5200 (128bit, 256mb, pixel&vertex shaders) cu win xp+sp2, directx 9.0c (jocul cere 9.0b).
Dupa instalare intru in joc, pot juca maxim 20 de minute dupa care sistemul se blocheaza, in urma cu 3 ani aveam o placa video geforce mx 440 fara pixel si vertex shadere pe exact acelasi sistem si jocul mergea bine, se blocheaza astfel incat nu pot da nici ctrl+alt+del, iar monitorul se comporta ca si cum nu ar mai primi semnal de la placa video, orice alt joc functioneaza normal.
Am incercat sa instalez detonatoare mai vechi pt xp, forceware mai vechi dar aceeasi problema apare!
Rog pe cine s-a confruntat cu vreo problema asemanatoare sa raspunda

#2
atton

atton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.01.2007
Un prieten a avut o problema asemanatoare. Incearca sa dezactivezi Frame Buffer Effects si Vertex Shaders parca asa poti rezolva problema. Sau incearca sa cauti ultimul patch de la kotor 1/2 de pe net sau un fix. Seria kotor nu ii compatibila cu procesoarele / placile 3D mai noi, chiar Lucas Arts a declarat kotor 2 instabil.  Eu am noroc ca am un calculator slab si pot juca kotor in conditii optime  ;)

#3
Lord_x_2005

Lord_x_2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.02.2007

 atton, on Feb 25 2007, 23:20, said:

Un prieten a avut o problema asemanatoare. Incearca sa dezactivezi Frame Buffer Effects si Vertex Shaders parca asa poti rezolva problema. Sau incearca sa cauti ultimul patch de la kotor 1/2 de pe net sau un fix. Seria kotor nu ii compatibila cu procesoarele / placile 3D mai noi, chiar Lucas Arts a declarat kotor 2 instabil.  Eu am noroc ca am un calculator slab si pot juca kotor in conditii optime  ;)

Nu neaparat, eu am jucat jocul pe un sistem asemanator, fara probleme!

#4
Lord_x_2005

Lord_x_2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.02.2007
[quote name='NTC87' date='Feb 23 2007, 22:42' post='2491875']
STAR WARS KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC Am o problema cu ambele jocuri, Kotor 1&2 , dupa instalare, pe urmatorul sistem care indeplineste cerintele minime din read-me-ul jocurilor: Amd Athlon Xp 2200+, 512 ddr1 400mhz, placa video Geforce FX5200 (128bit, 256mb, pixel&vertex shaders) cu win xp+sp2, directx 9.0c (jocul cere 9.0b).
Dupa instalare intru in joc, pot juca maxim 20 de minute dupa care sistemul se blocheaza, in urma cu 3 ani aveam o placa video geforce mx 440 fara pixel si vertex shadere pe exact acelasi sistem si jocul mergea bine, se blocheaza astfel incat nu pot da nici ctrl+alt+del, iar monitorul se comporta ca si cum nu ar mai primi semnal de la placa video, orice alt joc functioneaza normal.
Am incercat sa instalez detonatoare mai vechi pt xp, forceware mai vechi dar aceeasi problema apare!
Rog pe cine s-a confruntat cu vreo problema asemanatoare sa raspunda
[/quote

Eroarea respectiva am avut-o si eu dar nu asa de des (salvam des din cauza asta), incearca o reinstalare pe curat a winului cu tot cu driverele cele mai noi.

#5
Prince_ of _Persia

Prince_ of _Persia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 02.04.2007
Mie mi-a mers bine cand aveam fx5200, in schimb a trebuit sa opresc hardware acceleration la sunet ca sa se auda bine

#6
tcn1996

tcn1996

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.05.2007
Enough cu problemel de sistem.Jocul in fine,cum vi sa parut?Eu unul zic ca 1 e bun,cea ce nu se poate spune despre 2.Cred ca nivelul1 a fost mai greu ca tot jocul..............

#7
Weaponspervert

Weaponspervert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 19.01.2007
Si eu am patit chestii asemanatoare la alte jocuri si s-a dovedit a fi de la niste optiuni de shader pe care le-am dezactivat ca sa scap de probleme. Cat despre joc, nota 10, de atunci sunt fan SW. Avea o atmosfera placuta, te plimbai cu propria nava prin univers, faceai misiuni... Aproape imi pare rau ca nu erau mai multe lucruri de facut, adica dupa ce terminai misiunile de pe o planeta, nu prea mai avea sens sa te intorci, te cam plimbai degeaba. Ar fi fost bine sa aiba un soi de misiuni repetitive, ceva de genul sa transporti ceva sau pe cineva... Sau sa apara mereu jucatori noi de Pazaak si sa se repete campionatele de curse. By the way, eu nu am reusit in al doilea KOTOR sa fac toate cursele. Intotdeauna ma buseam de pietre sau ceva sau scoteam timpi prea prosti.  :P  Voi?

#8
atton

atton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.01.2007
SPOILER
Cel mai mult m-a enervat/dezamagit darth nihilus in kotor 2. Deci dupa ce aud ca individul ala devoreaza planete cu forta, ca a tras ramasitele unei nave din campul gravitational al planetei Malachor si ca isi tine echipajul in viata cu forta, ma intalnesc cu el si il omor din 2 ture( 8 lovituri cu buffuri si 2 sabii grave + critical strike) pe dificultatea hard/difficult cum s-o numii. Ma asteptam la o lupta epica asemanatoare cu cea din finalul lui baldur's gate insa am primit o lupta de 2 lei.
SPOILER

#9
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
sunt singurele jocuri care se apropie de baldur's gate (jocul care m-a facut sa deschid ochii pe rpg-uri). si cum eu sunt fan star wars de cand am vazut filmele (la cinema, acum vreo 20 de ani) si am toate jocurile star wars aparute, pot sa afirm ca acestea doua sunt cele mai bune jocuri pe aceasta licenta, alaturi de x-wing alliance (sim).

in legatura cu incompatibilitatile de sistem, mi se par ciudate.
am jucat pe vechiul meu calc (Athlon XP 2400+ cu 1 Gb DDR si MSI GF FX 5900XT - 256 biti, 128 mb) si au mers brici cu ultimele patchuri instalate. la fel si pe cel de acum (Intel Core2Duo 6400 cu 2 Gb DDR2 si Leadtek GF 7600 GT). cred ca e o problema de drivere sau de windows.

#10
luk73

luk73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.10.2008
din ce ai zis tu, eu cred ca placa video ti se supraincalzeste si cum se intampla mereu in astfel de cazuri, pt a evita deteriorari fatale ei, se blocheaza in asa fel incat doar cu restart poti sa mai faci ceva...
cat despre jocuri...sunt pur si simplu superbe...mai ales povestea, cred ca cei ce-au imaginat povestea, puteau sa faca cu succes un thriller castigator de multe premii oscar:D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate