Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Pentru pasionatii receptiei canalelor TV SATELIT Free To Air

- - - - -
  • Please log in to reply
3033 replies to this topic

#19
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,862
  • Înscris: 11.01.2006
ASTRA 2d cu ce antena il receptionam? STIU ca unele transpondere se receptioneaza in ROMANIA.

#20
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Ai aici rasunsul .

#21
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Meci din campionatul Spaniei,in direct(free to air) pe satelitul Turksat(42 grade est).

Aseara,in direct,la canalele Azer tv(Azerbaijan) si Ntv(Turcia)pasionatii receptiei prin satelit a canalelor free to air au putut vedea meciul Atletico Madrid-Real Madrid din campionatul Spaniei.
O faza extraordinara spre sfirsitul meciului a generat un model de fair play.Un jucator de la Atletico Madrid( dupa accidentarea unui jucator de la Real Madrid),a intrat sub jucatorul de la real pentru a ajuta la manevrele de resuscitare ale acestuia.Senzational!
La fluierul final(minutul 93.09)am ramas impresionat in continuare de senzationala solidaritate a acelui jucator de la Atletico Madrid,scorul meciului 1-1 raminind pe planu secund.
In aceasta seara la Azer tv(Azerbaijan),meciul Barcelona-Athletic Bilbao.
Alte meciuri de fotbal free to air,azi 25 februaria 2007:

16.00-17.45 Catania-Inter / Obn(4 grade vest-Amos) / Tv3 Slovenia(16 grade est-Eutelsatw2 si 4 grade vest-Amos).
17.00-18.45 Arsenal-Chelsea (Finala cupei ligii Angliei) / Iran3(Intelsat902-62 grade est) / Nova(4 grade vest-Amos
                                                                               / Al Jazeera Sports2(Nilesat102-7 grade vest).
18.00-19.45 Schalke-Leverkusen /DubaiSports1(7 grade vest-Nilesat102).
20.00-21.45 Bordeaux-Valenciennes / KanalA(42 grade est-Turksat).
21.00-22.45 Colo Colo-Bahia / Record(19 grade est-Astra).
22.00-23.45 Paris Saint Germain-Saint Etienne / KanalA(42 grade est-Turksat si 7 grade vest-Nilesat 101).
22.00-23.45 Barcelona-Athletic Bilbao / Azer(42 grade est-Turksat).
22.10-23.55 River Plate-Racing Club / Dubai Sports(7 grade vest-Nilesat102) si Sport Italia(13 grade est-Hot Bird).
22.15-00.00 Beira Mar-Porto / Telesport(42 grade est-Turksat) si Al Jazeera Sports1(7 grade vest-Nilesat102).


*Satelitul Astra 2D se poate receptiona in Romania numai cu antene foarte mari de peste 300 cm.

#22
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Al 26-lea canal care transmite filme,pe Turksat la 42 grade est.

Fox,acesta este numele noului venit pe satelitul Turksat,frecventa de emisie:12021/ h /5380/ 56.

Acest canal se adauga celor 25 de canale care transmit filme pe satelitul Turksat:

-Ictimai
-Trt1
-Azer1
-Kanal7
-Show
-Tgrt
-Star
-Ans
-Tv8
-Turkmen
-Cnbc(sonor original).
-KanalD.
-Samanyolu
-Atv
-Kanal1
-Business(sonor original).
-KanalA
-1st/Mze
-Rustavi2
-Georgia1
-Imedi
-Smart Movie
-Cine5(sonor original).
-Azad
-Ege


In fiecare seara dupa ora 23.00 sunt cel putin zece filme (mai ales filme de actiune)bune.Aseara in pauza meciului Atletico Madrid-Real Madrid erau 14 canale tv care difuzau filme.

*Aceste informatii se adreseaza tuturor pasionatilor de receptia free to air a canalelor tv prin satelit.

#23
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
NATIONAL BASKETBALL ASSOCIATION - NBA,Direct,FREE TO AIR,la 18 grade vest!

Iubitorii baschetului pot urmari FREE TO AIR,meciurile:

TOMORROWS

  1PM * BULLS-PISTONS
  3.30PM * CAVALIERS-HEAT
  6.00PM * LAKERS-WARRIORS
  8.00PM * KINGS-PACERS

Frecvanta de emisie:11.677 /h /28571/78

#24
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
*Pentru TUVENE

Teste efectuate in zona de SUD:

Antena circulara de 150 cm.
Actuator Jaeger de 18 inch.
Receptor Echostar 3000ad cu pozitioner.
Lnb Gardiner(0.3db).

13 grade est/ITALIA1/63-66/Calitate buna/1252
10  grade est/SERBIA SAT/Calitate buna
  7 grade est/METROPOLE6/Calitate buna
  5 grade est/TARAF/Calitate foarte buna
  1 grade vest/OBN/Calitate buna
  4 grade vest/TRAVEL/ Calitate foarte buna
  5 grade vest/FRANCE4/Calitate buna
  7 grade vest/AL JAZEERASPORTS2/Calitate satisfacator
  8 grade vest/MBC/Calitate buna
11 grade vest/MEDITERRANEO SAT2/Calitate buna
12.5 grade vest/LA7SPORT/Calitate buna
15 grade vest/MAC/Calitate buna
18 grade vest/NBA/Calitate buna
22 grade vest/ALGERIE3/Calitate slaba.

Sper ca si alti pasionati sa efectueze teste similare pentru alte zone ale Romaniei.
Zonele sunt urmatoarele:zona SUD
                                             EST
                                             VEST
                                             NORD
                                             SUD-EST
                                             SUD-VEST
                                             NORD-EST
                                             NORD-VEST

Aceste teste sunt efectuate pentru pasionatii receptiei prin satelit a canalelor de televiziune free to air(libere).
Din experienta mea de peste 16 ani in domeniul receptiei prin satelit sper sa ofer anumite teste si informatii adevaratilor iubitori ai acestui fenomen,excluzind pe atotstiutorii care din pacate sunt pe acest forum,dar care nu ofera nici informatii si doar se comporta arogant si jignitor.
Pentru un pasionat al receptiei prin satelit a canalelor tv,captarea unor canale de televiziune de pe un satelit cu o zona de acoperire slaba pe teritoriul Romaniei este cel mai frumos lucru care i se poate intimpla.Marturisesc ca acum 10-15 ani am cumparat o antena de 300 cm (deoarece sunt pasionat de fotbalul englez),pentru a putea vedea meciuri din acest campionat.
Canalul MRTV(Birmania),CHANNEL9(Thailand),CHANNEL7(Thailand),ETV1(Ethiopia)sau TV8(Thaiwan),iar mai tirziu REN(Rusia),IRIB3(Iran) sau CHANNEL11(Thailand),erau singurele unde puteam vedea adevarate regale fotbalistice.
Apoi mi-am facut o arhiva video cu peste 2000 de canale tv,fiecare post nou inregistrat fiind inregistrat,cite 15 secunde fiecare.
Am o stima deosebita pentru pustii care incearca astazi sa ne calce pe urma noua,veteranilor acestui SPORT,sa-i spunem.
De-a lungul timpului am facut o adevarata flotila de antene si tot felul de receptoare de captare a semnalului tv prin satelit.
Am testat foarte mult mai ales banda C(pentru canalele de mai sus enumerate),am fost nevoit sa-mi cumpar chiar un televizor cu norma NTSC,acum 16 ani rata lunara la tv era enorma,trei sferturi din salariu il dadeam lunar.
Intr-un cuvint ,sper ca impreuna cu alti pasionati din zonele enimerate mai sus sa realizam pentru cei care vor tot felul de teste.
Probabil,majoritatea membrilor forumului SOFTPEDIA au antene sub, sau cel mult de 150 cm.
Pentru ei vom face teste.
Cei cu fite de atotstiutori,,care dau raspunsuri smecheresti la intrebarile anumitor membri ai forumului sau dau niste raspunsuri prostesti atunci cind altii chiar incearca sa ajute pe alti membrii ai forumului SOFTPEDIA,nu trebuie sa uite ca nu-l cunosc pe cel caruia ii vorbesc in zeflemea.

#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Te felicit, King of sat, chiar era nevoie sa vina cineva care sa raspunda pe bune intrebarilor unora ca mine :thumbup:

#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View PostKing of Sat, on Feb 25 2007, 17:09, said:

Pentru un pasionat al receptiei prin satelit a canalelor tv,captarea unor canale de televiziune de pe un satelit cu o zona de acoperire slaba pe teritoriul Romaniei este cel mai frumos lucru care i se poate intimpla.Marturisesc ca acum 10-15 ani am cumparat o antena de 300 cm (deoarece sunt pasionat de fotbalul englez),pentru a putea vedea meciuri din acest campionat.
Canalul MRTV(Birmania),CHANNEL9(Thailand),CHANNEL7(Thailand),ETV1(Ethiopia)sau TV8(Thaiwan),iar mai tirziu REN(Rusia),IRIB3(Iran) sau CHANNEL11(Thailand),erau singurele unde puteam vedea adevarate regale fotbalistice.
Apoi mi-am facut o arhiva video cu peste 2000 de canale tv,fiecare post nou inregistrat fiind inregistrat,cite 15 secunde fiecare.
Am o stima deosebita pentru pustii care incearca astazi sa ne calce pe urma noua,veteranilor acestui SPORT,sa-i spunem.
De-a lungul timpului am facut o adevarata flotila de antene si tot felul de receptoare de captare a semnalului tv prin satelit.
Am testat foarte mult mai ales banda C(pentru canalele de mai sus enumerate),am fost nevoit sa-mi cumpar chiar un televizor cu norma NTSC,acum 16 ani rata lunara la tv era enorma,trei sferturi din salariu il dadeam lunar.
Intr-un cuvint ,sper ca impreuna cu alti pasionati din zonele enimerate mai sus sa realizam pentru cei care vor tot felul de teste.
Probabil,majoritatea membrilor forumului SOFTPEDIA au antene sub, sau cel mult de 150 cm.
Pentru ei vom face teste.

Apreciez mult ce faci pentru mai noii veniti in domeniu si ma bucur sa intalnesc pe forum inca un om cu vechime in acest hobby (si eu tot acum 15-16 ani am cumparat prima antena satelit)
Intrebarea mea este daca mai ai antena de 3M si LNB-ul pentru banda C ?
Trebuie sa recunosc ca am facut cunostinta cu banda C abia in vara lui 2005 dar pot sa spun ca, acum, dupa dupa aproape 2 ani de teste si ''monitorizari'' in banda C, am aflat foarte multe.
Vroiam sa te intreb (daca mai esti pe banda C) cum stai cu receptia satelitului Thaicom 78.5'E... spot global, evident, caci la mine abia intra KCTV si canalele AVCTV cu antena de 2.2M (in centrul tarii)
Si vroiam sa mai stiu daca ai incercat vreodata Asiastar-ul de la 105.5'E... stiind ca elevatia peste zero e numai undeva spre estul Romaniei (in zona mea e deja cu minus si astfel mi-a taiat tot elanul)

#27
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Campionatul Spaniei la Azer1(Azerbaijan)!

Aseara am urmarit meciul BARCELONA:ATHLETIC BILBAO 3-0,deci este 100% adevarat,Azer1(Azerbaijan)are drepturile de televiziune ale campionatului spaniol de fotbal.
Deci cei pasionati de fotbal in Romania pot vedea meciurile din campionatul spaniol de fotbal.
S-a facut prea mult tapaj ca numai abonindu-te la platforma digitala BOOM poti vedea campionatul spaniol de fotbal.

Deci in concluzie ce vad cei abonati la BOOM,campionatul spaniol de fotbal,campionatul italian de fotbal si NBA,pot vedea si cei abonati la DOLCE,desigur atasind la antena(orintata spre Turksat)DOLCE,un LNB,cumparindu-si un receptor digital FTA,compatibil MPEG2...voi reveni asupra acestei probleme.

#28
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Abonatii platformei digitale DOLCE pot vedea campionatele de fotbal ale SPANIEI(Azer1),PORTUGALIEI(Telesport-Turcia) si FRANTEI(KanalA).

Cumparind un receptor digital FTA,compatibil MPEG2(ECHOSTAR 1230 FTA,este cel mai bun,il gasiti la o firma de profil din Oradea),un LNB obisnuit universal,indreptind antena DOLCE spre satelitul TURKSAT,LNB-ul pe care l-ati cumparat il puneti in focarul antenei DOLCE(asa puteti receptiona satelitul TURKSAT),apoi LNB-ul de la DOLCE il atasati(il lipiti) cu scotch linga LNB-ul pe care l-ati cumparat si astfel puteti vedea atit DOLCE cit si TURKSAT(pe receptorul pe care l-ati cumparat).
Receptorul costa in jur de 300 lei noi(altele mai putin, 150-200 lei noi),lnb-ul costa 20-40 lei noi,un cablu coaxial obisnuit,toata afacerea costind aproximativ 350-400 lei noi(in cazul unui receptor mai ieftin,mai putin).
Receptorul il puteti folosi pentru a receptiona si alti sateliti(daca vreti sa vedeti si alte programe de televiziune,aroximativ 1000 de canale tv),desigur cumparind o antena mai mare(de 150 cm cel putin),un LNB universal obisnuit,un acuator(s-au pentru cei care au mai multi bani,un sistem de rotire a antenei mai complex),un cablu coaxial obisnuit...
In curind, pentru abonatii platformelor digitale MAX si FOCUS sat, metode simple si putin costisitoare de a vedea si alte canale tv decit cele la care s-au abonat.

#29
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Un nou canal de televiziune foarte bun,egipteanul O tv(se citeste o).

Canal generalist,am vazut citeva emisiuni,filmele sunt cu sonor original,foarte bune(zilele urmatoare vor fi urmatoarele filme:Fight Club,imperiu Records,Heist,Us Marshals,Austin Powers,The Girl),filmele incep la orele 21.30,emisiuni de divertisment(cea mai tare mi se pare cea cu Paris Hilton si Nicole Richie,intr-un serial THE SIMPLE LIFE,sint ele la tara si trebuie sa faca diverse munci,le ia politia,te rizi de ele de mori(fete de miliardari muncind la taranoi!,ce vrei mai tare decit asta), la 20.00 ora Romaniei,emisiunea Fashion Style,orele 19.30(ora Romaniei),emisiunea Cinemania(ora 20.00 ora Romaniei),documentare,gen Discovery(MY BIG FAT...),

#30
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Pasionatii receptiei prin satelit a canalelor de televiziune free to air pot vedea :CAMPIONATELE DE FOTBAL DIN 10 TARI, IN DIRECT

-Campionatul FRANTEI(Kanal A si Kuwait 3).
-Campionatul ITALIEI(TV 3 Slovenia si OBN).
-Campionatul GRECIEI(ERT sat).
-Campionatul ELVETIEI(SAT 1 Suisse).
-Campionatul BRAZILIEI(in curind,din 12 Mai,serie A,actualmente campionatul Paulista, la Record).
-Campionatul SPANIEI(AZER 1).
-Campionatul PORTUGALIEI(RTP internacional,TELESPORT-Turcia,AL JAZEERA SPORTS 1).
-Campionatul GERMANIEI(DUBAI SPORT 2 si NOVA).
-Campionatul ARGENTINEI(DUBAI SPORTS 1).
-Campionatul SERBIEI(RTS sat).

In curind,se mai poate vedea campionatul de fotbal ale RUSIEI,incepind cu 11 martie(RTR PLANETA SPORT).

In curind pentru pasionatii receptiei prin satelit a canalelor de televiziune free to air,cupele(LIBERTADORES,CUPA UEFA,CHAMPIONS LEAGUE si CUPELE NATIONALE)de fotbal de ce pot fi urmarite LIVE (direct).

#31
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Senzational!Indy car la D-SPOR,pe satelitul TURKSAT,LA 42 GRADE EST.

In pauza meciului BARCELONA-ATHLETHIC BILBAO,am vazut in direct la canalul D SPOR,de pe TURKSAT,la 42 grade est,campionatul INDY CAR.Printre concurenti era si Montoya,fostul pilot de formula 1,am stat putin (3-4 minute),Montoya era pe locul 14,apoi pe desfasurator era pe 17...


*Pentru RZ.
Imi face placere sa te salut,te consider cel mai mare pasionat de receptia prin satelit a canalelor de televiziune free to air(dintre cei care apar pe forumurile RDI si SOFTPEDIA).
Am urmarit testele tale in banda C de acum citeva luni,felicitari pentru rezultatele obtinute,mi-a placut ca ai impartasit si altora cunostiintele tale precum si faptul ca nu esti increzut,cu aere de atotstiutor si smecher(cum mai sint altii).
Iti voi raspunde cit mai scurt posibil:
Am doua LNB-uri pentru banda C;satelitul Thaikom cel pe care vedeam meciurile de fotbal din diferite campionate europene dar mai ales cel din Anglia cu antena de 300 cm, nu l-am mai testat de vreo doi ani,de cind am dat antena fratelui meu,care acum locuieste in alta tara.Daca nu ar fi aparut TELESPORT si TV SPORT aveam si acum acea antena,acum pot urmari meciurile,mai ales cele din Anglia la ele, fiind abonat la DOLCE(prima oara la DIGI,apoi MAX).
Oricum,am o flotila de sapte antene:
-La 42 grade est(antena de la DOLCE),pentru satelitul TURKSAT si pachetul digital DOLCE-antena de la DOLCE.
-La 4 grade vest pentru AMOS si ATLANTIC BIRD 3-antena de la DIGI.
-O antena de 150 cm care asteapta de 4 ani la NILESAT,la 7 grade vest.
-O antena de 150 cm care acopera oricind 90 grade est-45 grade vest(actualmente sta pe INTELSAT 902,pentru IRIB 3.
-O antena de 150 cm care acopera oricind 90 grade est-45 grade vest(actualmente sta pe ATLANTIC BIRD 1.
-O antena offset de 145 cm care are 8 LNB -uri(26,23.5,21.5,19,16,13,10,7).
-O antena de 200 cm pentru banda C(actualmente plasata la 80 grade est,pentru REN si 7tv).
Sper ca impreuna cu tine si alti entuziasti sa putem acoperi toate zonele Romaniei cu teste.
Eu ( si cine mai vrea),zona SUD.
Tu (si cine mai vrea),zona CENTRU.
Ne trebuie colegi pentru zonele:NORD,EST,VEST,NORD-EST,NORD-VEST,SUD-EST si SUD-VEST.Pina la 1 Iunie cind vor incepe testele pentru toti membrii forumului SOFTPEDIA(in functie de dimensiunea medie a antenei membrilor forumului),sper ca si alti pasionati vor acoperi zonele ramase libere.
Si teste pentru sateliti cu o zona de acoperire mica pentru Romania,dar care sa merite(sa aiba canale de televiziune bune) si mai ales sa poata fi receptionati stabil.Si nu in ultimul rind, cu costuri financiare mici.

#32
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Campionatul UNGARIEI,in direct la DUNA(HOT BIRD,la 13 grade est)!

Este al 12-lea campionat national de fotbal din Europa care va putea fi vazut free to air.
Vineri 2 Martie la ora 20.00 MTK HUNGARIA-PECS.

#33
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
ok, @King of Sat... multumesc pentru raspuns si precizari
Intr-adevar, ai o adevarata flotila de antene in curte... felicitari
Ma gandeam sa deschidem si pe Softpedia un thread despre banda C dar, din pacate, suntem prea putin pasionati ai acestei benzi (''din antichitate'')... eu o sa fac totusi niste noi teste in banda C iar apoi le voi posta pe forum
Mai exact, voi lua satelitii la rand (de la 93'E la 40.5'W) si voi posta listele cu canalele receptionabile in centrul tarii (cu antena de 2.2M)... nu sunt multe dar sunt unele foarte exotice, de la ''capatul pamantului''
Voi face asta imediat ce timpul si vremea imi va permite... pana atunci, numai bine!

P.S. Voi muta thread-ul sus, la IMPORTANT, intrucat vad ca este si foarte des actualizat

#34
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Stima pentru voi...
Ma bag si eu la teste...
Am antena mobila Al 1,2m, offset, lnb twin MTI AP 82 XT
Receptoare: Kaon si DreamBox.
Locatie - Hunedoara.
Scanez doar de la 30,5 E la 15 W.

Edited by a21alex, 26 February 2007 - 22:02.


#35
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Acum se vad ADEVARATII pasionati ai receptiei prin satelit a canalelor de televiziune FREE TO AIR.

Inscrieri pentru testele in benzile C si KU ale forumului SOFTPEDIA,pina in luna Martie inclusiv.

Asteptam noi membrii.


Va salut cu respect atit pe tine RZ cit si pe tine A21ALEX;eu zic A21ALEX ca tu sa preiei zona SUD-VEST,esti chiar in
marginea zonei CENTRU, unde este RZ(eu zic ca impartirea pe zone este cea mai edificatoare).
A21ALEX iti marturisesc ca erai pe lista mea de asteptare in speranta ca vei prelua una dintre cele noua zone,mai am inca sapte indicative pe lista(dintre cei care zic eu ca ar putea sa ocupe celelalte sase locuri ramase libere)zonele NORD,VEST,EST,SUD-EST,NORD-VEST,NORD-EST.
Deci, cine se mai inscrie?
RZ,eu zic ca este prea devreme cu testele, aici in SUD ninge,nu avem nici zonele acoperite cu numarul minim de membrii.
Sa precizam ca la o zona poate intra cit mai multi membrii,toti membrii sint egali si nu avem nevoie de filozofi,smecheri,atotstiutori,aroganti sau sfaturi,avem nevoie de colegi onesti si sinceri,de oameni care sa respecte pe ceilalti.Adevaratii pasionati se vad acum,a testa anumiti sateliti este o munca in nici un caz usoara si RZ ar fi primul care ar putea sti cel mai bine ce inseamna asta.

#36
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Satelitii ASTRA,19 grade est.

Sint cartile de povesti ale tuturor vechilor pasionati ai receptiei prin satelit a canalelor de televiziune free to air.
Este tineretea pasiunii, irosita pentru imbunatatirea calitatii cunostiintelor si pentru aflarea unor noi universuri de cunoastere pe care nu le stiam datorita vremurilor in care traisem.Era ceve nou,ce impartaseam colegilor de serviciu la inceputul anilor 90 si eram priviti de unii cu mirare iar de altii cu stupoare,crezind ca este o prostie sa investesti foarte multi bani intr-o pasiune care nu iti aduce nici un profit.Dar spiritul nu se hraneste cu mincare...asa cum nici iubirea nu o poti avea pentru toti banii din lume.

Canalele de televiziune FREE TO AIR ale satelitilor ASTRA:
*Calitate.

*SUPERSTACJA(POLONIA)/stiri.
*TVE INTERNACIONAL(SPANIA)/stiri,reportaje,documentare.
*BIBEL(GERMANIA)/religie.
*TRWAM(POLONIA)/religie.reportaje,dezbateri.
*T(LUXEMBURG)/stiri,reportaje,documentare.
*SPORTWIN(GERMANIA)/curse.
**OCKO(CEHIA)/muzica
*24CZ(CEHIA)/stiri.
*TOP(CEHIA)/publicitate,stiri,reportaje.
*RTBF SAT(BELGIA)/stiri,reportaje,documentare,dezbateri.
*POLONIA(POLONIA)/stiri,reportaje,documentare,muzica poloneza,emisiuni culturale.
*KULTURA(POLONIA)/stiri culturale,reportaje,documentare,muzica poloneza.
*REGIONALNA3(POLONIA)/stiri,reportaje.
*CANARIA(SPANIA)/stiri,reportaje,documentare.
*DEMAIN(FRANTA)/stiri,reportaje.
*TELIF(FRANTA)/stiri,reportaje.
*REAL MADRID(SPANIA)/stiri,reportaje,dezbateri si meciuri de fotbal inregistrate ale clubului de fotbal REAL MADRID.
*CUBAVISION INTERNACIONAL(CUBA)/stiri,reportaje,documentare.
*BFM(FRANTA/stiri,reportaje,documentare.
*RECORD INTERNACIONAL/stiri,reportaje,,emisiuni de divertisment,muzica,fotbal(meciuri din campionatul BRAZILIEI).
*ARIRANG(KOREA)/stiri,reportaje,muzica,divertisment).
*AL JAZEERA(QATAR)/stiri,reportaje.
*DIRECT8(FRANTA)/stiri,reportaje,talk show-uri.
*KTO(FRANTA)/religie.
*ALEGRIA(FRANTA)/stiri,reportaje,muzica.
*FRANCE24(FRANTA)/stiri,reportaje.
*CANAL ALGERIE(ALGERIA)/stiri.reportaje,dezbateri,fotbal(meciuri din campionatul ALGERIEI).
*TV5MONDE(FRANTA)/stiri,reportaje,documentare.
*TUNIS7(TUNISIA)/stiri,reportaje,fotbal din campionatul TUNISIEI.
**RAI UNO(ITALIA)/stiri,reportaje,documentare,emisiuni de divertisment,muzica,fotbal(meciuri ale nationalei ITALIEI.
*AL MASRIYAH(EGIPT)/stiri.reportaje.
*RTP INTERNACIONAL(PORTUGALIA)/stiri,reportaje,divertisment,fotbal(meciuri din campionatul PORTUGALIEI.
**ARTE(FRANTA/GERMANIA)/cultura,muzica,filme.
*2M(MAROC)/stiri,reportaje,muzica.
*RTM(MAROC)/stiri,reportaje,documentare.
*TRT INTERNATIONAL(TURCIA)/stiri,reportaje.
**DEUTSCHE WELLE(GERMANIA)/lansat prin satelit in 1992/stiri,reportaje.
**CNBC EUROPE(STATELE UNITE ALE AMERICII0/stiri,retransmite emisiuni ale canalului NBC(emisiunea lui JAY LENO).
**BBC WORLD(MAREA BRITANIE)/stiri,reportaje,documentare.
*SKY NEWS(MAREA BRITANIE)/stiri,reportaje,documentare.
*BUDAPEST(UNGARIA)/stiri,reportaje,dezbateri.
*TVC(CATALUNIA,SPANIA)/stiri,reportaje,documentare.
*ANDALUCIA(SPANIA)/stiri,reportaje,documentare.
*ETB SAT(TARA BASCILOR,SPANIA)/stiri,reportaje,documentare.
*TELE MADRID SAT(SPANIA)/stiri,reportaje,documentare,fotbal(meciuri din liga 2 SPANIOLA).
*GALICIA EUROPA(GALICIA,SPANIA)/stiri.reportaje,documentare,fotbal(meciuri ale echipelor din GALICIA).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate