Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Soft+Harta GPS Gratis

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002
Softul si hartile sunt compatibile cu S60 si WM5.
http://www.smart2go.com/en/

#2
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View PostBMW Driver, on Feb 9 2007, 22:30, said:

Softul si hartile sunt compatibile cu S60 si WM5.
http://www.smart2go.com/en/

Asa e, dar hartile nu poti sa le dai jos; pare-se ca vrea un device Nokia compatibil

#3
e_spidi

e_spidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2005

View PostANTENA, on Feb 17 2007, 11:41, said:

Asa e, dar hartile nu poti sa le dai jos; pare-se ca vrea un device Nokia compatibil

la mine a mers download ul.
poate nu ai bifat casuta "Yes, I have read the End User Software Agreement and accept it. I am aware that downloading and using smart2go beta may incur data transfer costs."

#4
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View Postandrei_2006, on Feb 18 2007, 23:33, said:

Mai intai descarcati programul pentru telefon, il puneti pe telefon, dupa aceea instalati Map loader si conectati telefonul si o sa mearga.

Pai tocmai asta e, vreau harta pe un pda care nu e nokia. softul s-a instalat, harta nu

#5
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Am descarcat softul (pt windows mobile 2005) si l-am instalat pe pda (asus636n). S-a instalat. Dar MapLoader-ul nu vrea sa descarce nici-o harta (am conectat un card reader cu un SD in el). Cine reuseste sa descarce hartile, poate-si face o pomana si le pune pe rapidshare. Am vazut ca harta Romaniei e mai mare ca cea de la igo.

#6
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
stresant lucru - sa nu poti descarca hartile. ce-o fi fost in capu' astora de la nokia ? iti dau soft free, da' hartile nu le poti descarca.
sau poate nu fac eu bine ? MapLoader-ul se instaleaza pe PC, nu ?

Edited by Skizo, 19 February 2007 - 12:45.


#7
boogle26

boogle26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.11.2006

View PostSkizo, on Feb 19 2007, 12:43, said:

stresant lucru - sa nu poti descarca hartile. ce-o fi fost in capu' astora de la nokia ? iti dau soft free, da' hartile nu le poti descarca.
sau poate nu fac eu bine ? MapLoader-ul se instaleaza pe PC, nu ?

iti instalezi softul pe telefon, il rulezi dupa care scoti cardul si-l introduci intr-un cititor si rulezi maploader-ul.
e doar pentu S60 V3.
am incercat pe 3250 dar softul nu vede harta.

ma poate ajuta cineva?

#8
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View Postboogle26, on Feb 19 2007, 17:47, said:

iti instalezi softul pe telefon, il rulezi dupa care scoti cardul si-l introduci intr-un cititor si rulezi maploader-ul.
e doar pentu S60 V3.
am incercat pe 3250 dar softul nu vede harta.

ma poate ajuta cineva?


Da, asa este. Dar intre timp ai adus GPS-ul pe bluetooth la lucru si am reusit sa-l facem functional.

Nu va zbateti, nu e mare branza. Stie strict drumurile nationale din ce am testat pana acuma. :)

#9
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View PostANTENA, on Feb 19 2007, 01:44, said:

Pai tocmai asta e, vreau harta pe un pda care nu e nokia. softul s-a instalat, harta nu

Ruleaza prima data programul pe PDA. Si dupa aceea baga cardul in card reader si incearca asa. ;) Poate functioneaza si fara NOKIA :)

Edited by Arpi, 20 February 2007 - 15:39.


#10
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View PostArpi, on Feb 20 2007, 15:39, said:

Ruleaza prima data programul pe PDA. Si dupa aceea baga cardul in card reader si incearca asa. ;) Poate functioneaza si fara NOKIA :)

Din pacate nu am card reader. Am incercat pe un PDA Mio 350. Softul merge perfect. Harta nu pot sa o iau. Nu recunoaste device-ul conectat nici batut. Tu ai reusit sa iei harta? Nu mi-o dai si mie? E aceeasi de la Suncart? Totusi maine seara o sa pun mana pe un Nokia N80, o sa incerc si cu el

#11
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Nu merge ! Am instalat softul pe un PDA - s-a instalat. Dar degeaba bag cardul in card reader - nu descarca nici-o harta pentru ca nu vede cardul din card reader.

#12
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View PostANTENA, on Feb 21 2007, 00:18, said:

Din pacate nu am card reader. Am incercat pe un PDA Mio 350. Softul merge perfect. Harta nu pot sa o iau. Nu recunoaste device-ul conectat nici batut. Tu ai reusit sa iei harta? Nu mi-o dai si mie? E aceeasi de la Suncart? Totusi maine seara o sa pun mana pe un Nokia N80, o sa incerc si cu el


View PostSkizo, on Feb 21 2007, 00:49, said:

Nu merge ! Am instalat softul pe un PDA - s-a instalat. Dar degeaba bag cardul in card reader - nu descarca nici-o harta pentru ca nu vede cardul din card reader.

Concluzia...trebuie Nokia.

M-am uitat pe card sa vad ce a pus pe el, dar sincer nu am gasit nici un fisier pe care sa zicem:  l-as fi putut copia :(.

#13
Solomon25

Solomon25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2007
ce simplu e sa faci download la harti....conectezi tel pe mas storage nu pe pc suite

#14
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
e mai bun sau nu ca igo?

#15
stalex2004

stalex2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2007
eu am un program de navigare mobile navigator 1 care e facut de cei de la smart2go.nush daca e aceeasi treaba dar daca da eu zic sa nu va facetzi mai sperantze k nu se merita in momentul de fata.strazile sunt cu denumiri gresite unele strazi nu exista nu are pasaje si poduri .....

#16
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View PostNicanor, on Feb 22 2007, 12:33, said:

e mai bun sau nu ca igo?

Nici nu merita oboseala sa-l instalezi, deocamdata! :)

#17
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
nu cred ca-l ajuta pe alfa hartile de tomtom

#18
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
Nu va mai chinuiti oameni buni, cu navi de la Nokia! RO este varza!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate