Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Cum se face comanda pe eastbay.com

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
mar!us

mar!us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.10.2006
salut,
cum pot sa comand produse de pe eastbay?
inainte mergea cu cont bancar acum sa schimbat cica e prin WESTERN UNION dar nu stiu cum
Daca este cineva dispus sa ma ajute raman dator.
multumesc

#2
razu.fz

razu.fz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.02.2007

 mar!us, on Feb 9 2007, 14:03, said:

salut,
cum pot sa comand produse de pe eastbay?
inainte mergea cu cont bancar acum sa schimbat cica e prin WESTERN UNION dar nu stiu cum
Daca este cineva dispus sa ma ajute raman dator.
multumesc

orice card de la orice banca, doar sa fie visa sau mastercard.

cu western union, eastbay iti da un cont, tu faci comanda si retii pretul, te duci la wu, pui banii, primesti o chitanta cu un nr de ordine, intri inapoi pe eastbay si folosesti nr de ordine si gata. este o mica problema totusi cu wu, se cumpara FOARTE des de pe eastbay si s-ar putea ca, dupa ce iti iei chitanta cu nr de la wu, sa vii acasa si sa vezi ca nu mai au modelu ala sau numarul tau.

cel mai simplu, strangi 2-300 de dolari, iti iei o chitanta cu nr, si cand intri pe eastbay iti dai comanda atunci ca sa fii sigur ca are si comanda se activeaza pe loc. cu mastercard sau visa e mai usor, activarea se face instantanteu.

sper ca am reusit sa-ti raspund la intrebare

#3
2sharp

2sharp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 18.02.2006
Eastbay trimite in Romania?  :mellow:

#4
razu.fz

razu.fz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.02.2007
dap :)

#5
mar!us

mar!us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.10.2006
multumesc prietene, eu stiam cum se trimite dar nu stiam ce nr de ordine imi trebuie acum inteleg ca de pe chitanta trebuie sa il iau
cu cardul nu se mai poate face  :cursing:

#6
mar!us

mar!us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.10.2006
mai am o intrebare pentru razu.fz,
la WESTERN UNION imi deschid un cont sau pun bani intr-un anumit cont EASTBAY ?? si daca e un cont EASTBAY care e?
multumesc :peacefingers:

#7
razu.fz

razu.fz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.02.2007

 mar!us, on Feb 9 2007, 16:48, said:

mai am o intrebare pentru razu.fz,
la WESTERN UNION imi deschid un cont sau pun bani intr-un anumit cont EASTBAY ?? si daca e un cont EASTBAY care e?
multumesc :peacefingers:

virezi bani in contul eastbay, dar nu stiu care este. scrie pe site cu siguranta. si cu placere :)

#8
Askme

Askme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.06.2006
as  vrea si eu ceva ajutor. cum pot sa cumpar de pe ebay? am carte de credit bla bla, dar majoritatea vanzatorilor vor sa platesc prin paypal iar eu nu pot sa ma inregistrez pe paypal. nu cred ca paypal acopera romania. stie cineva alta metoda ? pls..

#9
djsave

djsave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 27.11.2004
Salut!
Cum functioneaza eastbay?
De exemplu vreau 2 perechi de adidasi care costa amandoua 100 $ la care din cate am inteles de la ei ca se mai adauga 30 $ expedierea in europa, 2 $ taxa suplimentara de expediere pt fiecare produs si 20 % taxe vamale pt europa.
Acum si intrebarea mea.
Pe site cand fac comanda imi arata total 100 $, daca platesc cu cardul imi retin automat taxele de expediere si taxele vamale?
Sau taxele vamale le platesc eu in tara la ridicare?
Multumesc.

#10
djsave

djsave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 27.11.2004
Nu stie nimeni cum se procedeaza cu taxele vamale la comenzi din sua (eastbay?)

#11
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Este un tip care face comenzi de pe eastbay. Il gasesti in aria Bursa. Intreaba-l pe el.

#12
djsave

djsave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 27.11.2004

 raducutzzu, on Feb 17 2007, 09:28, said:

Este un tip care face comenzi de pe eastbay. Il gasesti in aria Bursa. Intreaba-l pe el.

Am intrebat dar cica e confidential cum procedezi cu vama... eu vroiam sa stiu cat se plateste vama cu tot cu tva? cat %... si daca eventual se pot evita aceste taxe...

#13
mar!us

mar!us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.10.2006

 djsave, on Feb 18 2007, 23:59, said:

Am intrebat dar cica e confidential cum procedezi cu vama... eu vroiam sa stiu cat se plateste vama cu tot cu tva? cat %... si daca eventual se pot evita aceste taxe...
merge fara sa platesti taxa vamala  doar TVA-ul 19%. trebuie doar sa ai ceva pile la vama (vamesi sunt inca corupti)

#14
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.02.2007

 djsave, on Feb 17 2007, 00:38, said:

Nu stie nimeni cum se procedeaza cu taxele vamale la comenzi din sua (eastbay?)
Pachetul ti-l opreste la oficiul postal vamal din orasul (sau judetul?) tau. O sa-ti aduca postasul o instiintare pe care e scris oficiul postal la care trebuie sa te duci. Acolo declari ce ai primit (uneori verifica, alteori nu) si platesti, pe loc, toate taxele.
Eastbay nu are nici o treaba cu taxele vamale si TVA-ul din Romania, deci ei nu o sa-ti opreasca acei bani automat.

#15
djsave

djsave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 27.11.2004
Ok, si daca ma inteleg cu cel de la posta pot scapa fara sa platesc taxe si tva?

#16
coco_alex

coco_alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.03.2007
Daca ma poat ajuta si pe mine cineva.......Am incercat sa caut peste tot pe net.....cum sa dau o comanda...pe eastbay....am inteles k aia accepta numai western union.....pana aici e bine......da tot undeva zicea k atunci cand iti faci cont pe eastbay iti da un cont....unde trebuie sa depui banii....unde gasesc acest "cont"....mi-am facut caont pe eastbay si nu am gasit nici un cont......si inca ceva...cum procedez cu comanda(adidasi pe care vreau sa ii comand)...dak le pun banii prin western..comanda o dau printr-un mail......sa ma ajute cineva dak se pricepe.....adica pas cu pas....Multumesc anticipat!!

#17
Comenzile-eastbay

Comenzile-eastbay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2008
coco_alex lasa  un id de mess ori poe privat ori acii ms

coco sal lasi cat mai repeede mss mult uite idu meu ::::> comenzile_eastbay dami un add si sami zici ca ejti u ms..

#18
mozolici_hd

mozolici_hd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.09.2008
Vreau si eu sa imi fac un cont pe eastbay.Sa imi comand eu ce produse vreau.pentru ca am pe cineva care face comenzi dar imi ia prea mult si nu vreau sa platesc atata.inca ceva...am  intrebat persoanele care fac comenzi pe eastbay dar nu vor sa imi spuna...cica le fur "afacerea"...daca vrea cineva sa ma ajute pass cu pass pls add mozolici_hd .ms raman dator

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate