Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Probleme XP

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Am pus XP de curand si uitandu-ma cu msinfo32 am aflat ca IRQ4 se afla "la mare cautare" :). Chestia ca din cand in cand ma mai trezesc cu cate un bsod cu "irq_not_less_or equal" in special cand incerc sa folosesc modemu si tuneru in acelasi timp. Si nici macar nu pot schimba resursele la nici un device, pt. ca sunt "greyed". Am incercat sa schimb si Plug&Play OS din Bios dar...
Mentionez ca am toate cele 5 sloturi PCI ocupate cu: modem, sound, 2xnetwork card, tuner.

IRQ


conflicts


"GREY"


Avetzi vreo idee? (Sorry pt. poze, dar "o imagine mai mult decat 1000 de cuvinte...")

#2
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Am XP (pentru detalii vezi postul cu "IRQ sharing"). Pe langa bsodul cu irq_not_less_or_equal, mai primec si bsod cu page_fault_in_non_paged_area... Ce dreaku mai e shi asta?

#3
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
ai citit "Change IRQ in XP"  ? vezi ca e mai jos si depinde de compul tau cat de repede poti rezolva....Bafta mare

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Ai cumva placa video agp? Banuiesc ca da, asa ca primul slot pci de sub agp lasa-l liber!

#5
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
pai nu pot, ca am toate sloturile ocupate... :(

#6
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by eXecu7or
pai nu pot, ca am toate sloturile ocupate... :(

Atunci NU te mira daca nu iti merge...

#7
jeffe

jeffe

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.11.2001
eu am avut cam aceeasi problema ca si tiine (BSOD la boot cu irq_not_less_or_equal) si era de la un DIMM care nu facea contact cum trebuie in socket.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate