Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 

Sa producem o religie

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
838 replies to this topic

#325
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,796
  • Înscris: 06.03.2021

View PostElihu_66, on 19 noiembrie 2022 - 14:36, said:

Cuvintele mele nu sunt dulci sau sarate, dar sunt sanatoase.

Adică... biospirituale, nu?! :)

#326
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View Postheartu, on 19 noiembrie 2022 - 14:39, said:

Adică... biospirituale, nu?! Posted Image
Asta este asa, un haz de necaz la adresa mea.  Noi romanii suntem obisnuiti cu treaba asta.
Pastile de alea amare care iti fac bine... Posted Image

Edited by Elihu_66, 19 November 2022 - 14:48.


#327
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,796
  • Înscris: 06.03.2021
Atâta timp cât nu te depărtezi de cuvântul Domnului, e bine! Altfel, pastilele tale amare devin toxice... :)

Nu mi-ai răspuns la întrebarea dacă ești monoteist! Ți-e frică? :)

Edited by heartu, 19 November 2022 - 14:59.


#328
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,814
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 05 decembrie 2022 - 11:30, said:

Spune-i lu' Bart că e prea tolomac pentru secolul XXI!
Dacă de la el știi această aburită discrepanță.

Bart Ehrman ar ... trebui să citească topicul Discrepanțe, ar mai scoate încă vreo 3 sau 4 cărți!Posted Image
Pe bune acum, sunt eu singurul care l-am citit pe Bart Ehrman? Mai sunt destui: Mario Bril, Robinache, Heartu, Logic. Știe vreunul din aceștia vreo discrepanță? Nu știe! Cu tot Bart Ehrmanu ... citit, din scoarță în scoarță!
Poți citi pe cine vrei tu... să știi de la mine, că dacă nu ai sufletul sincer, adică... dacă nu ești cu ”inima curată”, discrepanța nu ți se arată...pentru că discrepanța nu se arată oricui...Posted Image

#329
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 07 decembrie 2022 - 12:07, said:

Bart Ehrman ar ... trebui să citească topicul Discrepanțe, ar mai scoate încă vreo 3 sau 4 cărți!Posted Image
Pe bune acum, sunt eu singurul care l-am citit pe Bart Ehrman? Mai sunt destui: Mario Bril, Robinache, Heartu, Logic. Știe vreunul din aceștia vreo discrepanță? Nu știe! Cu tot Bart Ehrmanu ... citit, din scoarță în scoarță!
Poți citi pe cine vrei tu... să știi de la mine, că dacă nu ai sufletul sincer, adică... dacă nu ești cu ”inima curată”, discrepanța nu ți se arată...pentru că discrepanța nu se arată oricui...Posted Image
Mai pe sleau spus Bart asta e escroc, sau un manipulator  de marca.
Dar nu toti ii cad in mreje. Posted Image

#330
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,814
  • Înscris: 16.03.2004
E profesor, bah. A ajuns acolo ... pe merite personale.

View PostPaco_ste1, on 07 decembrie 2022 - 12:30, said:

Dar nu toti ii cad in mreje. Posted Image

Bart își ia salariul oricum. E plătit.

View PostPaco_ste1, on 07 decembrie 2022 - 12:30, said:

Mai pe sleau spus Bart asta e escroc, sau un manipulator  de marca.

Are blog din care câștigă bani, cărți scrise și salariu de profesor. În ce constă escrocheria? Posted Image

#331
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 07 decembrie 2022 - 12:36, said:

E profesor, bah. A ajuns acolo ... pe merite personale.



Bart își ia salariul oricum. E plătit.
Nici nu contest asta. Primeste salariu pentru a demonta crestinimsul.
Nu contest nici faptul ca Noul Testament e plin de adaugiri, erori , falsuri si minciuni. Pe asta se bazeaza Bart ca va reusi. Dar el vrea sa decredibilizeze tot ce scrie in NT.
Am  spus mai sus ca e manipulator de marca, deci l-am ridicat in slavi . . . . oarecum .Posted Image

#332
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,814
  • Înscris: 16.03.2004
Omul a dat un concurs, a câștigat o catedră. E profesor. Adevărat bah! Profesor! Nu din ăla... românesc de la privat, care este agramat și vinde diplome unor studenți închipuiți! Posted Image
De aia pleacă tinerii merituoși din România și studiază în Occident, fiindcă acolo profesorii sunt... profesori și diplomele... diplome, nu ca în România, la ora actuală, dacă vrei, plătești și în 4 ani iei o diplomă de care vrei tu, fără să ”dai pe la școală”... doar banii pe diplomă și atât.Posted Image

Edited by dark, 07 December 2022 - 12:56.


#333
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 07 decembrie 2022 - 12:54, said:

Omul a dat un concurs, a câștigat o catedră. E profesor. Adevărat bah! Profesor! Nu din ăla... românesc de la privat, care este agramat și vinde diplome unor studenți închipuiți! Posted Image
De aia pleacă tinerii merituoși din România și studiază în Occident, fiindcă acolo profesorii sunt... profesori și diplomele... diplome, nu ca în România, la ora actuală, dacă vrei, plătești și în 4 ani iei o diplomă de care vrei tu, fără să ”dai pe la școală”... doar banii pe diplomă și atât.Posted Image

Ok, deci e profesor in manipulare.
Dragul meu, pentru mine la orice profesor e important ce spirit are.
De exemplu in clasa  6-a sa 7-a aveam materia muzica, si profesor era un cretinoid, deci profesori pot ajunge si cretinoizii.
Dar norocul meu a fost ca in clasa a doua am avut invatator un inger al Domnului, si am l-am avut ca reper pentru a cataloga pe toti ceilalti.

#334
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,814
  • Înscris: 16.03.2004
În State, învățământul este învățământ, poliția poliție, legea lege, medicul medic! Că de aia vrea toți să devină americani! Posted Image

#335
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 07 decembrie 2022 - 13:03, said:

În State, învățământul este învățământ, poliția poliție, legea lege, medicul medic! Că de aia vrea toți să devină americani! Posted Image
O fi politistul politist dar tot ucide din  prostie, o fi medicul medic dar sunt procese de malpraxis cu duiumul, or fi profesori dar daca ii invata tampenia de evolutionism . . . .
Uite eu nu vreau sa devin american chiar daca mi-ar da gratis acum cetatenia.

#336
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,814
  • Înscris: 16.03.2004
Lui Bart Ehrman nu i-a scris altcineva cărțile, ca Elenei Ceaușescu! Posted Image

#337
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,814
  • Înscris: 16.03.2004

View PostPaco_ste1, on 07 decembrie 2022 - 13:02, said:

Ok, deci e profesor in manipulare.

Depinde din ce perspectivă privești, eu sunt de părere că pastorii, preoții, muftii, imamii, dogii și ce or mai fi în lumea asta (mă refer la cler), sunt cei care manipulează...Posted Image

#338
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,796
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 07 decembrie 2022 - 13:03, said:

În State, învățământul este învățământ, poliția poliție, legea lege, medicul medic! Că de aia vrea vor toți să devină americani! Posted Image

Dacă nici un text simplu ca ăsta (în limba română) nu ești în stare să-l scrii corect... ce pretenții să mai aibă omul de la tine, vis-á-vis de înțelegerea unor noțiuni complexe din Scriptură?! :habarnam:

Sfertodoct! :no:

#339
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,436
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 07 decembrie 2022 - 12:40, said:

Are blog din care câștigă bani. În ce constă escrocheria? Posted Image
Prostește guguștiucii si îi jumulește de bani.
Pomanagiu și șarlatan, pușcăria ar trebui să-l mănânce! :rolleyes:

#340
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 17.08.2022

View Postkatman, on 04 februarie 2007 - 16:16, said:

Deci pana acum:
La inceput nu era nimic. Apoi a explodat.
S-au format planetele si pamantul.
Iar pe pamant aerul din stanga era de nerespirat iar cel din dreapta era in regula.
Si atunci spun: Sa respiri doar pe o nara. Posted Image

Cred ca este mai potrivit pe "fun"

#341
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,814
  • Înscris: 16.03.2004
Deci tu intri într-o casă palestiniană. Nu e o vilă, clar. Te urmează 12 bărbați. Tu te așezi pe un scaun, în casă. Chemi pe cei 12 la tine. Păi, cu atâția bărbați lângă tine, nu vezi decât pe acei bărbați, că sunt mulți, sunt 12. Nu chemi pe altcineva, că dacă chemai, Marcu scria, nu? Isus a chemat și pe familia care-i găzduise. Nu, nu a chemat. Decât pe cei 12. Păi, stând jos, nici nu putea vedea ceva pe fereastră. Și dacă vedea totuși, printre cei 12 bărbați, un mic crâmpei de fereastră, cum să ia copilașul atât de ușor? :huh: Asta ar însemna că s-a ridicat, a trecut prin cei 12 bărbați, a ieșit afară din casă...nu? :huh: Cei 12 nu i-au adus copilașul de afară, că ar fi scris. Totuși, Isus ia un copilaș!
Nu-mi dau seama, sincer, cum a fost! Această scenă trebuie rescrisă sau scoasă din film! Parcă și Sergiu Nicolaescu le făcea mai credibile!Posted Image

[ https://cdn.adh.reperio.news/image-3/3d84c806-0b3e-47b3-a63d-d8b12200dea8/index.jpeg?p=a%3D1%26co%3D1.05%26w%3D500%26h%3D250%26q%3D91%26r%3Dcover%26f%3Dwebp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#342
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 09 decembrie 2022 - 03:32, said:

cum să ia copilașul atât de ușor? Posted Image Asta ar însemna că s-a ridicat, a trecut prin cei 12 bărbați, a ieșit afară din casă...nu? Posted Image Cei 12 nu i-au adus copilașul de afară, că ar fi scris. Totuși, Isus ia un copilaș!
Nu-mi dau seama, sincer, cum a fost! Această scenă trebuie rescrisă sau scoasă din film! Parcă și Sergiu Nicolaescu le făcea mai credibile!Posted Image
De ce am impresia ca  regreti ca ai cumparat cartea lui Bart ?
Ai ajuns ca un disperat , sustii aberatiile lui Bart si incerci sa e convingi si pe noi de prostiile acestuia.
Autorul scenei scrie din relatari, nu a stat sa spuna detalii si pentru circumspecti ca tine.
TU esti din ala de ceri sa spuna si cum era zugravita casa in interior . . .  am mai vazut din astia ca tine . Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate