Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Sprincenele

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
mars01

mars01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.03.2009

 crank_, on 18th January 2011, 14:41, said:

E vorba despre românca Anastasia Soare? Știu că face niște sprâncene-minune în SUA, dar nu știam că a deschis salon și în Romania. Are, de asemenea, de vânzare kit-uri pentru sprâncene cu forme, fard, hightlight și tot ce trebuie. Eu una nu mi-aș lăsa sprâncele pe mâna cosmeticienelor din saloanele de cartier. Ori dați un ban și știți că e mai mică probabilitatea de a nu fi ciopârțite, ori încercați de acasă să urmăriți diferite tutoriale despre pensatul sprâncenelor în funcție de forma feței și a ochilor.

[ http://4.bp.blogspot.com/_gXPP3TSxUOk/THuAp_5jXPI/AAAAAAAAAhg/gCkt-wcU1Og/s1600/93127194-5300-490b-a53a-985cb515be05.Full.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://static.cdn.beautylish.com/wp-content/uploads/2011/01/eyebrow-shaping.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Ce mi ai zis tu mai sus stiam si eu....dar daca bnu ai sa dai 150 de ron pentru fiecare sedinta...sau ma rog, ideea e ca as dea mai mult dar sincer suma asta mi se pare exagerata. Intrebarea mea era daca cunosteti pe cineva sa penseze bine si totusi sa perceapa o suma mai modica...maxim 60ron. Multumesc!

#38
E-Musette

E-Musette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 27.05.2010
Pe mine ma costa 20 de lei si e exact dupa schema. Daca nu sunt convinsa, imi arata ditamai tabelul cu toate genurile de sprancene, nasuri si fizionomii. Sau gratis, inclus in tratamentului cosmetic.

#39
vallente

vallente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2010
Pentru toate fetele din Bucuresti sunt disponibil.
Sunt baiat pensez aproape zilnic pe cineva.
Ma pricep. Dau forme frumoase.
Cine doreste imi poate trimite nr de telefon pe
adresa de mail [email protected]
Multumesc! Succes! ;)

#40
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 crank_, on 18th January 2011, 12:41, said:

E vorba despre românca Anastasia Soare? Știu că face niște sprâncene-minune în SUA, dar nu știam că a deschis salon și în Romania. Are, de asemenea, de vânzare kit-uri pentru sprâncene cu forme, fard, hightlight și tot ce trebuie. Eu una nu mi-aș lăsa sprâncele pe mâna cosmeticienelor din saloanele de cartier. Ori dați un ban și știți că e mai mică probabilitatea de a nu fi ciopârțite, ori încercați de acasă să urmăriți diferite tutoriale despre pensatul sprâncenelor în funcție de forma feței și a ochilor.

[ http://4.bp.blogspot.com/_gXPP3TSxUOk/THuAp_5jXPI/AAAAAAAAAhg/gCkt-wcU1Og/s1600/93127194-5300-490b-a53a-985cb515be05.Full.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://static.cdn.beautylish.com/wp-content/uploads/2011/01/eyebrow-shaping.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
hehe..cunosc pe cineva care s-a dus la asa zisul "cabinet" al Anastasiei, a dat o suma imensa pentru un pensat si a pensat-o tot o cosmeticiana obisnuita de la orice salon cu pensatul 10 lei. Mai cunosc pe cineva care s-a dus sa se tunda la salonul lu' nu stiu cine de pe euforia, mare hairstilist, a dat 250ron, si a tuns-o....tot un neica nimeni.
Asa ca nu va mai lasati inselati de chestiile astea doar pentru ca se numeste salonul Anastasia Soare.
Revin si eu dupa un an jumate cu jurnalul meu in ale sprancenelor...tot singura ma pensez, de data asta mai bine. Nu am facut nici un curs, doar am experimentat si am invatat singura sa ma pensez. Multa lume ma intreaba la ce salon ma pensez si cand le spun ca ma pensez singura sunt foarte mirati si ma intreaba daca sunt cosmeticiana. E adevarat ca mai fac greseli, si atunci astept doua saptamani sa se repare si ma pensez iarasi.

#41
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Am citit destul de multe despre kit-urile Anastasiei Soare. Eu nu am probleme majore cu sprancenele, arata ok, forma bunicica insa as dori sa le intretin si am auzit ca kiturile astea ar fi foarte bune. Are cineva o trusa Anastasia? De unde as putea achzhiona ceva de genul? Pe Ebay eu nu am descoperit mare branza, dar poate nu am cautat corect si stiti voi mai multe...

#42
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
S-ar putea sa se vanda la salonul Anastasiei Soare din Bucuresti, dar ideea e ca e foarte scump.
Parerea mea e ca poti gasi alternative ale kitului. El practic contine urmatoarele:
Precision Tweezers - penseta buna probabil ai acasa, daca nu... se gasesc destule bune si nu sunt scumpe
Brow Powder Duo - se gaseste si la Revlon, si la ELF si la NYX (in Marionnaud)
Brow Stencils (Set of Five Shapes) - Dinastea nu am prea vazut decat pe la ELF si NYX. Intr-adevar aici e posibil sa nu gasesti alternative la fle de bune.
Mini Duo Brush #7 - se gasesc pensule pentru sprancene pe aproape toate site-urile de cosmetice online din RO
Anastasia’s Best-Selling Clear Brow Gel - rimel incolor/ gel pentru sprancene NYX

Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor. :)

#43
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012
Pai io am folosit pana acum, asa. Ulei de ricin + Tinctura de ardei iute. Nu stiu exact care din astea doua o avut efect, dar una cu siguranta da, au inceput sa-mi creasca fire uniorm prin zonele in care imi crestea super aiurea si doar de alea urate si groase cu care nu aveam ce face decat sa le smulg.

La ulei nu-mi place deloc ca ajunge sa se intinda mult pe frunte si sa-mi curga pe la ochi si daca o folosesc si la gene, e horror, vad tulbure si e foare enervant. Nu doare in schimb. Tinctura de ardei iute nici prin cap nu ar trebui sa-i treaca cuiva s-o foloseasca si la gene.
La tinctura e naspa cand te speli pe fata/faci dus si in prealabil ai aplicat pe sprancene. Iti ustura si ochii si si daca intra in gura. Foarte nasol.

De 2 zile am inceput sa ung vaselina pe sprancene, am auzit ca si asta ajuta. Imi place enorm de mult ca spre deosebire de uleiu de ricin, ramane doar unde-l pun, fiind mult mai dens si ca pana dimineata (eu l-am pus seara) intra in total in piele si nu ung si alte chestii.
Probabil imi trebuie vreo 3-4 saptamani pana imi dau seama daca are vreun efect sau nu, mai ales ca in ultima vreme am observat ca imi cresc mult mai greu sprancenele si ce e de pensat.

Este foarte boring si incomod cu uleiu' si cu tinctura, sper sa am rezultate si cu vaselina.

Eu mi-am luat din alta tara, unde sunt si am gasit intr-un hypermarket la raionul de cosmetice. Mi s-a spus ca se poate gasi insa si la orice farmacie, nu doar in hypermarketuri.
Banuiesc ca ce trebuie folosit e Vaselina simpla. Vad ca la ingrediente scrie doar asa, simplu: Petrolatum.
Aveti grija ca io eram sa-mi iau vreo 3 tepe ieri cand am vazut o tona de produse pe care scria Vaseline, dar de fapt era numele unei marci care producea o tona de alte chestii, ir de buze, balsam de maini si tot asa si chiar ma minunam uiteeee ce cutiuta draguta roz cu vaselina, ce super, gata, mi-i iau, pana nu am citit mai atent ca e de fapt nu stiu ce pentru protectia buzelor.
Din cate stiu pe la plafare sau farmacii se gaseste fara problema, tot ce tre' sa luati in calcul e sa fie de aia simpla, nu tot felu de creme minuni cu ceva vaselina in ele.

Edited by FCBK, 31 July 2012 - 16:10.


#44
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Judith, ai grija cu cat te dai: http://www.davidsuzu...s---petrolatum/

Quote

Studies suggest that exposure to PAHs — including skin contact over extended periods of time — is associated with cancer. On this basis, the European Union classifies petrolatum a carcinogen and restricts its use in cosmetics. PAHs in petrolatum can also cause skin irritation and allergies.


#45
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Bonn, mi-am luat din DM. se numeste Vaselina, e ptr maini cica si contine petrolatum asta, 7 lei costa, marisoara cutia.

#46
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012

 Jaqueline, on 1st August 2012, 19:11, said:

Judith, ai grija cu cat te dai: http://www.davidsuzu...s---petrolatum/
Da si io am citit o sumedenie de articole, dar in modul general nu au putut sa gaseasca un link intre petrolatum si cancer, doar niste supozitii.
Oricum, nici nu mai bag de seama, dupa recentele studii de la tot felu' de institutii de care n-o auzit nimeni, cam absolut totul cauzeaza cancer.
Plus ca, probabil, fumatul e mult mai nociv. Mai bine mor cu spancene faine. :lol:
Da' mie mi se pare ca aceasta cutie de 250 de ml o sa ma tina mult si bine, oricum, la cat de putin trebuie sa pui ca sa acoperi aria sprancenelor.

#47
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Stiti prin Bucuresti vreun salon bun in care se practica pensatul cu ata?

#48
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
va intrebam si ieri, dar a disparut postarea.

Asadar, cum stati cu vaselina? :D
Mie mi-au crescut firele care nu mai cresteau sau cresteau foarte greu, iar genele mi s-au lungit (din pacate nu mi s-au si indesit).
Problema e ca acum, cand le rimelez, devin prea lungi, dar nici nu sunt atat de dese incat sa nu folosesc rimel.

Intrebare: cum se rimeleaza genele lungi astfel incat sa nu ai gene penibile? (penibile, adica prea lungi)

#49
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Incearca sa iti indrepti genele spre coada ochiului(si nu in sensul in care cresc ele) cand folosesti rimelul. Vei obtine efectul asta , si nu asta .

#50
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Multumesc mult, Malls!
Stiam de stilul asta, chiar l-am folosit o perioada, dar uitasem de el.

#51
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Cu multa placere!
Eu nu am genele foarte lungi, dar am ochii mari, asa ca-i musai si la mine sa folosesc tehnica asta :)
Sau ar mai fi o chestie: la gene false te-ai gandit? :D

Revin la of-ul meu: chiar nu stie nimeni o cosmeticiana buna care penseaza cu ata in Bucuresti?...sau macar din auzite :confuzzled:

#52
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
De ce sa-mi pun gene false??  :unsure:

Nu stiu de pensatoare cu ata, imi pare rau.
Dar de ce vrei neparat cu ata?

#53
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 Enigel, on 17th August 2012, 11:43, said:

De ce sa-mi pun gene false??  :unsure:

Nu stiu de pensatoare cu ata, imi pare rau.
Dar de ce vrei neparat cu ata?
Deoarece ziceai ca vrei sa fie/para mai dese.

Pai, pentru inceput vreau doar sa incerc. Am inteles ca e mult mai ok decat pensatul clasic, din cam toate punctele de vedere.

#54
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

 Enigel, on 16th August 2012, 09:39, said:

va intrebam si ieri, dar a disparut postarea.

Asadar, cum stati cu vaselina? :D
Mie mi-au crescut firele care nu mai cresteau sau cresteau foarte greu, iar genele mi s-au lungit (din pacate nu mi s-au si indesit).
Problema e ca acum, cand le rimelez, devin prea lungi, dar nici nu sunt atat de dese incat sa nu folosesc rimel.

Intrebare: cum se rimeleaza genele lungi astfel incat sa nu ai gene penibile? (penibile, adica prea lungi)

Eu patesc asa la alea de jos. Cand imi par prea lungi, pur si simplu le prind varful cu degetele ca sa se ia rimelul. (apoi ma sterg pe degete, bineinteles)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate