Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Windows Mobile 6 (Crossbow) WM6

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#19
nexusvip

nexusvip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.03.2003
Din cate am citit pe aici se pare ca nu este posibila instalarea :)
De aia am si deschis discutia asta ..

#20
sarmala

sarmala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 04.08.2006

View Postnexusvip, on Mar 10 2007, 13:43, said:

Din cate am citit pe aici se pare ca nu este posibila instalarea :)
De aia am si deschis discutia asta ..
cum frate?? nu se poate, toti prietenii lui hewlitt au trecut la Windows Mobile 6 =)))) si din cate vad altii care au postat pe topicul asta :lol:

#21
licrimon2002

licrimon2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.12.2006
Daca tot suntem la comparatii, ei bine, atat telefonul cat si PC au la baza un sistem de operare bazat pe WM 2005, respectiv XP (sau altul). Dar ca sa functioneze, va trebui ADAPTAT COMPONENTELOR (placa audio, video etc), deci trebuie puse drivere. Degeaba ai o placa de sunet extrem de noua si de scumpa... daca Windows Vista nu o recunoaste, nu se aude nici un fasssss. Asadar ROM ul este o imagine a partitiei cu sistem de operare + drivere + teme specifice etc, ceea ce il face caracteristic fiecarui telefon in parte. Cu siguranta va functiona WM6 pe HTC Tytn, Pe Mio 710, Eten M700 sau x500, daca fabricantul considera NECESARA SI RENTABILA  implementarea WM6 pt el, punandu-i driverele necesare.  Dar, cum e windows si nimic nu e pe gratis, si din pacate se vand PDA-uri cu multe buguri......nu cred ca va fi posibil asa de usor update ul. Deci unika sansa sunt ROMurile facute de producator, oficiale, pe care le obtine fiecare.....ma rog legal de la un centru de garantie sa spunem. Repet, nu cred ca producatorii isi vor mai bate capul cu un ROM cu nucleu de WM6 pt device-urile deja comercializate.... Ce e drept speranta moare ultima, dar sa ne asteptam la update de ROM-uri mai bune care sa rezolve problemele existente.

#22
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
alooo merge pe un XDA 2? Aka Qtek 2020? si daca da de unde iau ROM-ul?

Regards

#23
sarmala

sarmala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 04.08.2006

View PostAdonis, on Mar 10 2007, 14:46, said:

alooo merge pe un XDA 2? Aka Qtek 2020? si daca da de unde iau ROM-ul?

Regards
cica doar HP si E-ten sunt gata sa faca upgradeuri la modelele "vechi"

#24
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postsarmala, on Mar 10 2007, 14:54, said:

cica doar HP si E-ten sunt gata sa faca upgradeuri la modelele "vechi"
de unde ai aflat?
stii si modelele?
la hp ma refer, in speta la seria 6915

#25
divako2000

divako2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 16.10.2006
am renuntat la wm6.il luasem de pe pdamobile.ro. eu am un spvm3100 si mergea destul de prost pe telefon.cu wm 6 mergea la fel de prost ,era pentru htc hermes. am pus rom 2.05 si am scapat de problemele precedente.astept sa vad daca nu apar alte pb

#26
sarmala

sarmala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 04.08.2006

View PostAcidMan, on Mar 10 2007, 18:17, said:

de unde ai aflat?
stii si modelele?
la hp ma refer, in speta la seria 6915
de pe mobile-review.com, e un articol cu WM6... nu stiu ce modele vor avea updateul asta

#27
anichillus

anichillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.03.2007
Salutare la toti

In primul rand, sarmala are aproape dreptate in legatura cu "instalarea" Windows Mobile 6 sau Crossbow. Chiar acum , cautam materiale, programe, poze...am de gand sa imi fac propriul ROM si intamplator am dat peste topicul asta. Am de altfel mai multe variante nu ale mele ...dar parca tot mai bun e facut de tine.  La pda-uri trebuie sa ai neaparat ROM-ul sau RUU-ul specific pentru modelul tau. Dar...nu ma ascultati pe mine, downloadati programe de pe net si stricati-va jucariile, sunt ieftine doar. Nu stiam ca s-a lansat inca nimic oficial. Oricum nu asta conteaza. Ideea e , cel mai probabil majoritatea distribuitorilor sau producatorilor de PPC, PDA sau cum vreti sa le ziceti nu au nici un interes sa dezvolte rom-urile decat pentru o f mica parte a pietei, in special orientata spre High End. De ce spun asta ? Pai e foarte simplu, de ce sa bage Windows 6 moka pe aparate invechite cand pot sa ridice un standard. De exemplu doar cele care vor aparea de acum in colo vor avea Crossbow...iar lumea cu bani...adica cei care isi permit, isi vor cumpara noile PDA-uri, chiar daca le mai au pe celelalte care inca mai au "vechiul" WM5.
     Pot sa garantez ca viteza este mai buna decat vechiul WM5 de stoc si este chiar mai stabil. Insa nu cu 60%  E absurd lol. Schimba caroseria la Dacie sa vezi daca iti face BMW-ul :P
     Partea cu care se inseala sarmala e ca este un singur rom "clean" pentru un PPC de exemplu pentru "HTC Wizard" iar distribuitorii isi incarca doar setarile specifice : Cingular, Orange... etc.   Eu acum am un HTC Wizard, habar nu am cine ar trebui sa fie distribuitorul (Qtek 9100, Orange M3000 ...samd)...dar daca e sa ma iau dupa ROM, in cateva zile e facut de mine :)

    Mai aveti rabdare, in curand o sa apara pentru toate PPC-urile si WM6, si nu pentru ca vor producatorii, ci pentru ca vor oamenii. Sunt destui care lucreaza sa transforme de ex varianta pt Universal in varianta pt Wizard.
    Cam atat...sper ca nu am facut greseli ca sunt rupt de somn :D
    Bafta

Uitasem sa zic...vrea careva upgrade la WM6 ?

Edited by anichillus, 13 March 2007 - 07:25.


#28
sarmala

sarmala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 04.08.2006
cum ai facut rost de WM6, ai scos romul pentru un model anume?sau mai bine zis... cum ai de gand sa-l modifici/personalizezi
sunt putin sceptic cu ce vrei tu sa faci, daca vrei sa discutam idul meu e oz_the_boz, si eu sunt interesat de treburile astea

ma indoiesc ca se va face un release in masa a WM6, chiar daca lumea vrea ca pana la urma Microsoft ia bani pentru fiecare copie vanduta HTC-ului, HP-ului etc.... ar fi o prostie ca astia sa arunce atatia bani pe geam facand updateuri la modelele vechi... era aceeasi chestie cand s-a trecut de la WM2003 la WM5, cei care au vrut au cumparat ppc-uri noi

Edited by sarmala, 14 March 2007 - 05:25.


#29
anichillus

anichillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.03.2007
Salut. In primul rand, m-am informat, Windows Mobile 6 inca nu a fost lansat oficial. Povestea sta asa. Acum vreo cateva luni Microsoft s-a decis sa mai faca un pas intermediar intre WM05 si ce o sa fie Photon. Au inceput testarile pe Windows Mobile 6 Crossbow, care este tot pe nucleu de WM5. Asa au ajuns ROM-urile la diferiti Rom Testeri certificati din intreaga lume. Cum cererea era imensa, la inceput au aparut doar cateva review-uri, iar apoi incet incet au aparut si leak-uri. Evident ca leak-urile nu sunt multe si sunt doar pentru un numar limitat de device-uri.  Apoi minti luminate au inceput sa "desfaca" ROM-urile si sa le modifice astfel incat sa fie compatibile si pentru alte hardware-uri/ppc-uri. Am momentan cateva variante de WM6 pentru HTC Wizard(Orange M3000, Qtek9100...samd)  aproape toate provin din ROM-ul original leak pentru HTC Universal  iar cel original pentru Wizard e in chineza...deci va prindeti voi.  Va dati seama ca e munca destul de grea la mijloc. Trebuia practic facute analogii cu WM05 astfel incat sa OS-ul nou sa "inteleaga" alt hardware decat cel pentru care era facut. Povestea e lunga. Ideea este ca variantele ce le am eu acum provin din ROM de HTC Universal, care este foarte diferit de Wizard, nu numai prin forma, dar si prin "puterea" stocata in Universal. Zilele astea trebuie sa apara prima versiune ce provine dintr-un HTC TyTn care este relativ mai asemanator.  Dupa ce apare il iau si eu, il curat de tot ce nu am nevoie si bag ce am nevoie si voila...nu trebuie sa imi reinstalez toate aplicatiile daca dau un hard reset pentru ca sunt in rom si nu numai. Pot sa il fac sa arate cum vreau eu, si este clean, fara programe care nu o sa le folosesc niciodata => mai multa memorie => performante mai bune. Plus ca pot sa introduc o gramada de modificari de registri, si nu trebuie sa ma chinui apoi sa instalez zeci de programe care sa modifice interfata cum vreau eu..  
       Si da, este foarte probabil sa nu se faca nici un UPDATE free, ci sa te oblige sa iti cumperi alt PPC, dar atunci intrebarea mea este : - De ce a dat totusi Microsoft ROM-urile in teste daca nu ar vrea sa le implementeze?  Poate pentru ca in felul asta a avut ca testeri o intreaga comunitate gratis, si nu numai cateva persoane platite.

      Oricum, trebuie sa spun ca Microsoft s-a comportat dubios de bine in privinta "pirateriei".  De exemplu Apple au reactionat drastic acum de curand, o chestie ce mie mi s-a parut patetica. Un tip din Europa a conceput o tema pentru PPC bazata pe Apple Iphone. A lansat thread-ul cu tema respectiva si in cateva zile a primit mail de la firma de avocatura a Apple in care era  "rugat" sa stearga tot ce are in legatura cu acea tema...poze, sunete, orice.
       De aici salut Microsoft, care doar au solicitat stergerea link-urilor catre download-uri :)  pentru ca eu zic ca daca am dat banii pe un aparat, sunt indreptatit sa il folosesc cum cred eu de cuviinta. Si daca eu imi vopsesc un mar pe casa, sa nu vina Apple si sa zica ca are licenta pe maru ala ca le spun politicos sa si-l bage ...

      Ok, am cam deviat de la subiect.  Sper ca a ajutat macar putin.

Edited by anichillus, 14 March 2007 - 10:32.


#30
divako2000

divako2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 16.10.2006
wm 6 nu are videotelefonie si e varza pe apelare vocala.am mai gasit si alte bube dar astea m-au facut sa renunt la el si sa pun rom 2.05

#31
hewlit

hewlit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 07.05.2005
mai sarmala, eu nu inteleg de ce tre mai chinui tu pt mda-ul tau.
e vechi oricum. nush ce prea faci cu el. mai bine i-ati altul mai nou.

oricum, inainte de toate, poate iti faci si tu cont pe
cea mai mare si importanta comunitate din lume,
dedicata pda-urilor de la qtek (htc).
www.xda-developers.com

daca stii si limba engleza poate afli de acolo cum sute de oameni
din toata lumea au trecut la wm6 pe pd-aurile lor, desi oficial nici un
producator (qtek, o2, dopod, i-mate, vodafone, orange, t-mobile)
nu a scos un update pt wm6.

poate le spui tu acolo cat de idioti sunt ei si cat e de imposibil
sa instalezi wm6 pt un htc universal (qtek 9000, o2 exec) din
moment ce nu a fost scos nici un update de rom pt wm6 specific acestui pda.
in momentul in care deblochezi pda-ul din retea (sim unlock), poti pune orice rom vrei.
poti avea un mda si sa pui un rom de qtek.

normal ca nu iei rom-ul de mda III si il pui la mda II.
ce, tu ai incerca sa instalezi vista pe un apple ????????
logic ca nu !!!!

pt wm6 ca si pt celelalte wm exista un rom universal care este ulterior
prelucrat de fiecare producator in parte.
de aceea toti cei care au htc tytn, qtek 9000, qtek 9100, htc hermes, htc trinity
au trecut deja la wm6, desi nu a fost scos nici un update oficial pt wm6.

______________________________________________

anichillus:

despre crossbow se stie mai de mult.
la el se lucreaza de cativa ani si prima informatie oficiala lansata de microsoft a fost in august 2006.

in prezent wm6 a fost lansat oficial.
nu numai ca este integrat in multe din pda-urile noi (htc x7500) fapt care nu se putea realiza daca
nu s-ar fi lansat oficial, ba chiar in urma cu 2 luni la congresul 3GSM de la Barcelona
microsoft a inchiriat un stand separat dedicat wm6.
asadar, wm6 a fost lansat oficial.

era important ca microsoft sa trimita wm6 tuturor producatorilor pt ca
acesti pot alege in continuare daca sa foloseasca wm5 sau wm6 si deci
se puteau concentra pe rescrierea rom-ului universal.
deci era chiar vital ca producatorii sa primeasca din timp o copie wm6.
altfel abia acum ar fi inceput scrierea rom-urilor si abia peste un an
am fi avut primele device-uri cu wm6.


_____________________________________
cat despre update oficial la wm6, nici eu nu cred ca va fi pus la dispozitie de
microsoft. daca va fi, atunci el va costa pt ca nu este considerat un SE la wm5
(desi unele voci ar spune ca asa este). ci este considerat ca fiind cu totul nou.
daca ai xp cu liceenta te duci sa ceri upgrade gratis la vista ??????
nu !!!!  dai bani si dupaia faci update.


dar d.p.d.v. economic e mai avantajos pt toata lumea ca
wm6 sa nu fie disponibil decat pe pda-uri noi si nu ca update.
(defapt e avantajos numai pt producatori).

#32
ionutz6

ionutz6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.11.2003
Este foarte adevarat ceea ce scrie hewlit despre www.xda-developers.com, cu mici modificari.
Windows Mobile, spre diferenta de un Windows de calculator, nu poate fi vandut ca atare, de Microsoft, urmand a fi instalat pe orice hardware asa cum vine de la Microsoft. Si asta si din cauza faptului ca e foarte importanta dimensiunea acestui soft, fiind vorba de niste deviceuri cu memorie redusa, spre diferenta de calculatoarele de birou. de aceea, nu exista drivere pt placile video (da, pdaurile au "placi video" cu drivere, etc.). Un astfel de soft, WM6, este prelucrat apoi de producatorii de hardware, namely HTC, Eten, HP, Fujitsu, etc, care il personalizeaza cu drivere pt bucatile lor de hardware, mai adauga niste software pe care-l considera de valoare pentru a atrage clientii, se asigura de stabilitatea produsului, pe care mai apoi il scot pe piata. Din acest motiv nu o sa vedem un upgrade la WM6 OFICIAL de la vreun producator. Pentru ca nu merita, prefera sa dezvolte WM6 pentru un device nou, ca sa ia si niste bani pe munca asta. Dar exista o comunitate de oameni pasionati si priceputi tehnic de la www.xda-developers.com, care au facut rost de o versiune ROM curata de la Microsoft si pe care au particularizat-o ca si cand ar fi fost producatorul acelui hardware din pur si simpla pasiune de a avea un device, sa zicem HTC TyTn, cu WM6, fara a fi nevoiti sa cumpere un alt device.
Si eu m-am inscris acolo si am probat chiar vreo 4-5 versiuni de WM6 diferite, facute de diversi useri din toata lumea. 2 dintre aceste variante le-am pus si pe siteul www.google.ro, singurul magazin online specializat in comercializarea acestui tip de dispozitive. Va invit sa le incercati, daca sunteti posesori de HTC TyTn:
Alte programe gratuite pentru acest tip de dispozitive, nu doar HTC TyTn, la:

ionutz

Edited by Codename, 20 March 2007 - 11:48.


#33
anichillus

anichillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.03.2007
Ati spus tot ce am spus eu ... cu alte cuvinte  :))

In fine... Am vazut ca a fost lansat WM6 ... nu de cand zice hewlit in orice caz.  Si se stie de Crossbow de prin august 2006 dar nu dintr-o informatie oficiala. M$ nu a facut nici o declaratie oficiala pana la lansare, e si normal :)

In plus hewlit, o mica modificare : daca ai sim unlock pe tel nu te ajuta prea mult...in sensul sa iti flashuiesti ROM-uri, ci CID Unlock....ai auzit tu ceva ...pe aproape :)

    Din cate stiu eu printre singurele pda-uri cu placa video sunt dell x50 si x51...si parca mai sunt vreo 2....restul rendeaza software, cu ajutorul proc. ...dar poate ma insel aici ...

    Alta observatie ... Qtek nu e HTC si nici invers...O2, T-Mobile, Cingular, Orange, Qtek...si poate mai sunt alte firme care isi pun amprenta pe produsele HTC ca reselleri.


Intr-adevar, xda-developers e un loc bun daca chiar vrei sa inveti despre pda-uri si chiar smartphone
Acum am terminat si eu primul meu WM .06 ROM aka Crossbow, zilele urmatoare, dupa ceva betatesting o sa il lansez pe xda-dev.
  
    Apropos, am auzit din alte surse ca intr-adevar Crossbow este un fel de WM5se iar Microsoft intentioneaza sa scoata un nou WM in fiecare an, asta in asteptarea "Photon" ...care se aude ca ar fi adevaratul upgrade, incepant cu core si pana la interfata.

Inca ceva ... daca vreti aplicatii full...pentru pocket pc si smartphone ... dati un google si voi dupa ppc warez    il gasiti repede  ;)

Bafta

Edited by anichillus, 19 March 2007 - 09:01.


#34
ionutz6

ionutz6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.11.2003

View Postanichillus, on Mar 19 2007, 08:58, said:

Ati spus tot ce am spus eu ... cu alte cuvinte  :))

In fine... Am vazut ca a fost lansat WM6 ... nu de cand zice hewlit in orice caz.  Si se stie de Crossbow de prin august 2006 dar nu dintr-o informatie oficiala. M$ nu a facut nici o declaratie oficiala pana la lansare, e si normal :)

In plus hewlit, o mica modificare : daca ai sim unlock pe tel nu te ajuta prea mult...in sensul sa iti flashuiesti ROM-uri, ci CID Unlock....ai auzit tu ceva ...pe aproape :)

    Din cate stiu eu printre singurele pda-uri cu placa video sunt dell x50 si x51...si parca mai sunt vreo 2....restul rendeaza software, cu ajutorul proc. ...dar poate ma insel aici ...

    Alta observatie ... Qtek nu e HTC si nici invers...O2, T-Mobile, Cingular, Orange, Qtek...si poate mai sunt alte firme care isi pun amprenta pe produsele HTC ca reselleri.
Intr-adevar, xda-developers e un loc bun daca chiar vrei sa inveti despre pda-uri si chiar smartphone
Acum am terminat si eu primul meu WM .06 ROM aka Crossbow, zilele urmatoare, dupa ceva betatesting o sa il lansez pe xda-dev.
  
    Apropos, am auzit din alte surse ca intr-adevar Crossbow este un fel de WM5se iar Microsoft intentioneaza sa scoata un nou WM in fiecare an, asta in asteptarea "Photon" ...care se aude ca ar fi adevaratul upgrade, incepant cu core si pana la interfata.

Inca ceva ... daca vreti aplicatii full...pentru pocket pc si smartphone ... dati un google si voi dupa ppc warez    il gasiti repede  ;)

Bafta

Da, am spus cam ce ai spus si tu, am citit abia dupa ce am postat mesajul tau, scuze pentru asta.
in rest, da, dell au accelerator grafic, spre diferenta de toate celelalte modele, dar si HTC si celelalte au un fel de procesor grafic, nu stiu exact. De ex, la mine la TyTn, este o incompatibilitate intre TCPMP si "placa grafica", care este ceva ATI IMAGEON. In fine, mai putin conteaza..
de aia am zis si eu ca hewlit a fost "aproape" exact, in sensul in care a incurcat SIM Unlock cu CID. dar ideea era buna.. :)
Qtek este HTC. Spre diferenta de toate celelalte, O2, Cingular, Dopod, Orange, iMATE, etc, Qtek este brandname al lui HTC, care s-a hotarat de curand sa vanda deviceurile sub propria denumire de HTC. asta asa, doar ca info.
Da, WM6 este doar un WM5 SE, adica nu sunt mari diferente. cea mai mare diferenta, dupa parerea mea, in functionalitate, este ca stie sa primeasca HTML email, adica daca primesti un email cu links, etc, poti sa faci click pe el si sa deschida pagina web cu PIE. in rest, doar cosmetizari. mai e o chestie frumoasa la email: cand dai send la un email, se trimite automat, nu mai trebuie sa ii dai si send/receive dupa aia, cum era la WM5. dar cam atat am descoperit eu. aa, plus faptul ca merge mai rapid si mai non-faulty.
Hehe, da, pt aplicatii PPC sunt solutii suficiente. Eu pe www.*********.ro am pus doar programele free din motive lesne de inteles. In alta ordine de idei, dupa 2 ani si ceva de testat (as indrazni) mii de aplicatii de Palm OS si WM2003SE si WM2005, pot sa spun ca cele mai utile si care chiar nu fac probleme sunt chiar astea gratuite. E adevarat ca daca vreti functionalitati deosebite, Today screen plugins, jocuri, etc., trebuie sa aveti ori niste bani, ori rabdare sa cautati...



ionut

Edited by Codename, 20 March 2007 - 11:46.


#35
sarmala

sarmala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 04.08.2006

View Posthewlit, on Mar 17 2007, 22:24, said:

mai sarmala, eu nu inteleg de ce tre mai chinui tu pt mda-ul tau.
e vechi oricum. nush ce prea faci cu el. mai bine i-ati altul mai nou.
T-Mobile MDA Compact 2-ul are acelasi procesor TI OMAP850, aceeasi cantitate de memorie RAM si ROM(64, respectiv 128) si acelasi sistem de operare ca si majoritatea HTC-urilor noi... singurul incovenient este ca e foarte rar, si pana la urma ala nu e incovenient :)

asa ca... de ce sa-l schimb??


privnd celelate aspecte din postul tau, in mare parte ai dreptate... insa in primele tale posturi ziceai numai avioane

Edited by sarmala, 19 March 2007 - 16:16.


#36
anichillus

anichillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.03.2007

View Postionutz6, on Mar 19 2007, 12:00, said:

Da, am spus cam ce ai spus si tu, am citit abia dupa ce am postat mesajul tau, scuze pentru asta.

No problem man, e mai bine cand se aude de la mai mute voci si nu numai de la una ;)

View Postionutz6, on Mar 19 2007, 12:00, said:

in rest, da, dell au accelerator grafic, spre diferenta de toate celelalte modele, dar si HTC si celelalte au un fel de procesor grafic, nu stiu exact. De ex, la mine la TyTn, este o incompatibilitate intre TCPMP si "placa grafica", care este ceva ATI IMAGEON.
Nu am auzit de incompatibilitati...singura problema care am intalnit-o e ca la WM .06 TCMP si alte programe de gen nu pot reda WMV9 deoarece au fost schimbate denumirile driverelor. Asta se rezolva simplu ... copiezi vechile drivere in "\Windows"
Nici Core Pocket Media Player nu iti merge ? ... f ciudat si f nasol...cu ce te uiti la divx-uri ? Si in plus WindowsMedia Player e tot Windows Media Player si nu se compara cu Core sau TCMP...  Apropos, ai incercat TCMP .81 RC1Beta  ?  Se zice ca are mai multe drivere ...ar trebui sa iti mearga

View Postionutz6, on Mar 19 2007, 12:00, said:

Da, WM6 este doar un WM5 SE, adica nu sunt mari diferente. cea mai mare diferenta, dupa parerea mea, in functionalitate, este ca stie sa primeasca HTML email, adica daca primesti un email cu links, etc, poti sa faci click pe el si sa deschida pagina web cu PIE. in rest, doar cosmetizari. mai e o chestie frumoasa la email: cand dai send la un email, se trimite automat, nu mai trebuie sa ii dai si send/receive dupa aia, cum era la WM5. dar cam atat am descoperit eu. aa, plus faptul ca merge mai rapid si mai non-faulty.

Ai uitat sa spui de Windows LIVE, il folosesc e chiar OK.  De la LiveMessenger, Hotmail, LiveID pana la Sincronizare cu server free...eu zic ca merita
Si ai spu si tu ...se misca mai bine si e mai stabil  :)  Cred ca e destul  :P
Si ... apropos, mie nu imi deschide browser ... la HTML E-mail, ci direct in Outlook E-mail ... Asa ar fi si normal...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate