Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Point HT-100 sau Coral HT SL 5.1?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Recent am decis ca a venit tim,pul sa fac un Upgrade la PC-ul meu cu un sistem Home Theatre. La placa de sunet am avut o decizie usoara ca m-am decis asupra unei placi de sunet SB Audigy. Problema e ca nu pot sa decid asupra setului de boxe pe care vreau sa cumpar. La Flamingo apare doua sisteme care sunt pe placul meu si ca infatisare (se potrivesc de minune cu mobilierul din camera mea :) ) si nici ca putere nu stau rau. Amandou sisteme sunt la pretul de 139 euro.

Sistemul Point HT-100 este de 160 W iar Coral la 100 W amndoua sisteme sunt din incinte din lemn si la Woofer si la sateliti. Voi ce-mi recomandati. Coral mi se pare mai elegant dar nu este atat de tare la performanta, in timp ce Point bate la performanta. Cineva are astfel de sisteme? Care sunt opiniile?

#2
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
A da, alte optiuni ar fii : Genius SW 5.1 Home Theatre la 129 euro, Crative Inspire 6700 la 125 euro sau Crative Inspire T5400 la 115 euro. Problemele cu acestea ca eu am lucrat cu un tip vechi de boxe Genius, unul dintre primii care au apoarut pe piata si nu-mi placeau iar boxele de la Creative sunt negre (nu prea se asorteaza cu camera mea :) ) si nu au telecomanda fara fir care este destul de enervant. Deci mai bine o recomandare dintre primii doi...

#3
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Mersi pentru raspuns, dar nu prea am avut din pacate sa citesc pe toate. Sunt sigur ca si acolo sunt informatzii util dar nu am trimp sa citesc atat de multe Posturi. Si tot m-am decis sa cumpar un Logitech Z640 deci ... mersi oricum :)

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Coral si Point sunt ceva chinezari OEM botezate si poate chiar asamblate de Flamingo. Ca si design arata bine dar nu se pot compara cu niste boxe de marca. Creative, Altec, Logitech nu trec si altele mai exotice.
Logitech-ul ala insa nu e o alegere prea buna ai doar 51W ... T5400 era o alegere mai buna chiar daca un pic mai scumpa. La Best le gaseai la 4 mil si ceva nu stiu de ce ai ales Flamingo sunt printre cei mai scumpi ...

#5
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
La urma urmei am cumparat TerraTec HomeArena 5.1 care suna foarte misto. Am luat impreuna cu o placa Audigy. Zic ca a meritat banii. Are o putere de 80 W...

#6
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
ok mai merge bine ca ai sarit peste Coral & Point. Cat au fost TerraTec HomeArena 5.1 ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate