Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 

Mercedes Cobra Coupe

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
[ http://www.w123-coupe-club.de/Marktplatz/Dat151003/280CE.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.car-vs-car.de/images/resized/galerieMercedes-w123-230-coupe-b7ZP.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am vazut unul dinasta argintiu prin Deva, avea jenti de aluminiu/aliaj, si am ramas uimit cat de bine putea sa arate. Nu stiam ca exista si varianta Coupe...

Chestiile astea sunt la fel de fiabile ca si variantele sedan/break? Am gasit o gramada prin Germania la preturi mici, si deja incep sa devina masini de epoca (30+ ani), deci ar putea fi aduse fara taxe.

Si daca e sa ii credem pe cei de la Green Benz, cu mici modificari variantele diesel ar putea fi facute sa functioneze si pe ulei alimentar. :D

Cum vi se pare masina?

Edited by AlexIP, 21 January 2007 - 16:31.


#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
super.. arata superfain daca e intr-o stare decenta..

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Al doilea are jenti prea moderne pt o masina (aproape) clasica...

Diesel-urile vechi, fara presiune de injectie de mii de bari, fara rampa comuna, fara injectie directa, nu ar trebui sa protesteze la alimentarea cu ulei.

Am vazut la un post tv, un american cu Jetta 1 diesel, cum se ducea la fast food-uri sa le ia uleiul ars, aia erau fericiti ca cineva ii scapa de el si nu trebuia ca ei sa plateasca preluarea lui. Dupa ce il filtra, il baga in rezervor. Mergea "ceas" 1.6-le ala cu ulei...

Edited by H725, 21 January 2007 - 18:36.


#4
sorin mok

sorin mok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 05.04.2005
Unul dintre foarte putinele MB care imi plac si singurul SH Mercedes pe care l-as cumpara. Si i-as pune GPL.

Este unul in Iasi, alb, pe care il stiu de mult. S-a degradat rapid in ultimii 3 ani, sa zicem.

#5
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
OH YEAH!

Când eram la liceu vedeam în fiecare zi pe drumu spre școală un Coupe din-ăsta, era un soi de cafeniu foarte elegant, cu nr de Germania și arăta impecabil... mi se scurgeau ochii după el.

(După câțiva ani l-am revăzut în curtea unui țăran dintr-un sat de semimunte în vecinătatea Hunedoarei, prăfuit și obosit rău, vai mama lui :death:)

#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Hunedoara e la 18 km de mine, eu sunt din Deva... in ce sat l'ai vazut? :w00t:

#7
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

View PostAlexIP, on Jan 21 2007, 16:31, said:

Cum vi se pare masina?
Super piesa!

#8
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004

View PostAlexIP, on Jan 21 2007, 19:48, said:

Hunedoara e la 18 km de mine, eu sunt din Deva... in ce sat l'ai vazut? :w00t:

În partea ailaltă, către Govăjdia

#9
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ai informatii mai exacte? M'as duce sa il caut, desi n'am bani acuma de o masina. :D

#10
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
din păcate nu, da oricum asta se întâmpla acum vreo 3 sau 4 ani.. nici nu știu cum se numește satu, e ăla de la intersecția drumurilor către ghelari (înainte) și govăjdia (dreapta) (dacă nu mă-nșel), cam atât :|

#11
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
alte teasere:  :rolleyes:

[ http://i5.ebayimg.com/06/m/000/77/3b/4203_27.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i16.ebayimg.com/03/m/000/77/3b/4224_27.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i19.ebayimg.com/05/m/08/eb/e2/4c_27.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i11.ebayimg.com/05/m/08/ef/03/cf_27.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

(Ăsta e Mercedes-Benz 123C din '72, are motor 2.3 pe benzină (?) și cere pe el 7.000 de euro  :confuzzled: )

#12
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
72??? Parca moaca asta a aparut in 76-77.

Anyway, daca o sa imi iau asa ceva contact me, te plimb cu el. Vreau argintiu sau negru. :D

#13
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
78 scuze, my bad. cam scump, totuși.

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Daca are putini km si motorul la zi, probabil ca merita. Una cu multi km dar adus la zi cu consumabilele & restul e vreo 5000 de euro.

Vezi aici lista cu motoarele de pe model: http://en.wikipedia....cedes-Benz_W123

#15
valicaddy

valicaddy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.03.2007

View PostAlexIP, on Jan 21 2007, 16:31, said:

Am vazut unul dinasta argintiu prin Deva, avea jenti de aluminiu/aliaj, si am ramas uimit cat de bine putea sa arate.
daca esti din Deva poti incerca sa iei legatura cu proprietarul? Am senzatia ca nu il vei cumpara si daca vrei iti spun pe pm si care este motivul ;)

#16
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
spune aici  :naughty:

#17
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Prefer W114 :inlove:, e mai clasic.

#18
valicaddy

valicaddy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.03.2007

View PostWildChild, on Mar 11 2007, 20:11, said:

Prefer W114 :inlove:, e mai clasic.
hahahahhaa, nu ai gusturi rele, daca gasesti 114 cu acte si la pret de bun simt il iei si fugi.... :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate