Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Site scripturi free

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1
jonny_it

jonny_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 04.11.2006
Ar fi util pt dv 1 site care sa contina cateva mii de scripuri (php / asp / JS  + html ) comentate in limba romana + instructiuni de folosire realizate de mine si alti colegi ?  
Acum sunt in teste cu 1 cms care va fi deasemenea disponibil free.
Singura problema este designul site-ului, daca se ofera cineva sa ma ajute sa facem 1 intelegere sau ... nu am idei pt moment.. poate are cineva ...


PS:  se poate castiga ceva dintr-un asemenea site ... aproximativ ??

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
te ajut si eu daca vrei, da-mi add la id (il gasesti in profil) si discutam maine.

#3
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
daca zici ca ai mii de scripturi pe care le vei pune free si sa aiba si comentariu in lb romana zic ca vei castiga mult parerea mea :D oricum sa ne zici si noua site`ul sau ast 1 pm

#4
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

 demos, on Jan 13 2007, 01:43, said:

daca zici ca ai mii de scripturi pe care le vei pune free si sa aiba si comentariu in lb romana zic ca vei castiga mult parerea mea :D oricum sa ne zici si noua site`ul sau ast 1 pm
Da, cateva sute de mii de euro pe saptamana. Probabil il vei seta ca homepage, nu? Ia gandeste-te: un site cu mii de scripturi gratuite, date mura-n gura.

Depinde de trafic, de modul cum ii faci reclama. Concurenta nu prea cred ca ai pentru ca nu stiu nici un astfel de site in limba romana. Problema este ca nu sunt prea multi romani pasionati de asa ceva...nu cred ca o sa ai cine stie ce trafic.

#5
jonny_it

jonny_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 04.11.2006

 CGF, on Jan 13 2007, 11:58, said:

Da, cateva sute de mii de euro pe saptamana. Probabil il vei seta ca homepage, nu? Ia gandeste-te: un site cu mii de scripturi gratuite, date mura-n gura.

Depinde de trafic, de modul cum ii faci reclama. Concurenta nu prea cred ca ai pentru ca nu stiu nici un astfel de site in limba romana. Problema este ca nu sunt prea multi romani pasionati de asa ceva...nu cred ca o sa ai cine stie ce trafic.

O sa incerc, problema este timpul, pt site am deja 1 cms care l-am mai folosit si la alte site-uri, si e f ok pt asa ceva, problema este ca acele scripturi ... care le colectionez de ceva timp nu sunt toate corecte, mai sunt si erori prin unele, si trebuie verificate ceea ce necesita timp.
In ceea ce priveste numarul de vizitatori nu cred ca o sa fie problema... atat timp cat exista mii de pusti care nu stiu programare dar vor sa fie webmasteri  :naughty:, oricum scripturile o sa fie in propostie de 75% php + mysql, in ASP nu ma bag ca imi prind urechile  :notangel:  
De aceea o sa am nevoie de inca 1-2 persoane care sa contribuie la dezvoltarea site-ului, daca nu se ofera nimeni ... asta e ma descurc si singur. Parerea mea este ca proiectul este prea mare pt 1 singura persoana.
Oricum o sa fie si o varianta in lb engleza si scriputiri explicate in engleza.  
Singura conditie ca cineva sa poata folosi scriptul este sa puna 1 simplu link catre site.
Cine este tentat sa inceapa o colaborare sa-mi dea 1 PM cu 1 id de messenger. Pot vb Sambata si duminica si in tipul sapt numai dupa 8.
Poate are cineva 1 idee si pt 1 domeniu, ca nu am rezervat inca.

Edited by jonny_it, 13 January 2007 - 14:11.


#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

 demos, on Jan 13 2007, 01:43, said:

daca zici ca ai mii de scripturi pe care le vei pune free si sa aiba si comentariu in lb romana zic ca vei castiga mult parerea mea :D oricum sa ne zici si noua site`ul sau ast 1 pm
astia ca tine ar trebui sa fie ultimii care vor afla de site.

Whatever @jonny_it cred ca ne vom descurca noi 2, daca nu ii mai spun unui prieten cu care lucrez destul de des ;)
Intradevar cateva mii de scripturi sunt destul de greu de testat, si necesita o gramada de timp.

#7
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 darkangelbv, on Jan 13 2007, 16:17, said:

astia ca tine ar trebui sa fie ultimii care vor afla de site.

Whatever @jonny_it cred ca ne vom descurca noi 2, daca nu ii mai spun unui prieten cu care lucrez destul de des ;)
Intradevar cateva mii de scripturi sunt destul de greu de testat, si necesita o gramada de timp.
Voi afla ultimul daca tu zici =))

#8
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Pentru puturosii care vor scripturi gratis, tin sa va anunt ca in cateva saptamani veti avea o noua sursa de scripturi (sa speram ca totul merge conform planurilor :P )

#9
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 darkangelbv, on Jan 13 2007, 17:41, said:

Pentru puturosii care vor scripturi gratis, tin sa va anunt ca in cateva saptamani veti avea o noua sursa de scripturi (sa speram ca totul merge conform planurilor :P )
sa dea domnu ;)) :lol:

#10
jonny_it

jonny_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 04.11.2006

 demos, on Jan 13 2007, 18:24, said:

sa dea domnu ;)) :lol:

Sa fim sanatosi prima conditie, ca in rest se rezolva  :peacefingers:  

demos si cei care aveti nevoie de script-uri, avem nevoie de 1 nume pt domeniu care sa nu fie rezervat bineinteles, daca cineva are o idee  poate trimite  1 PM si daca e ok o sa fim recunoscatori toata viata.  :console:

#11
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Inca ceva, cei care sunt prea puturosi si vor un script personalizat se rezolva, doar ca asta nu mai este free :P

#12
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 jonny_it, on Jan 13 2007, 18:53, said:

Sa fim sanatosi prima conditie, ca in rest se rezolva  :peacefingers:  

demos si cei care aveti nevoie de script-uri, avem nevoie de 1 nume pt domeniu care sa nu fie rezervat bineinteles, daca cineva are o idee  poate trimite  1 PM si daca e ok o sa fim recunoscatori toata viata.  :console:
:))daca vrei iti gasesc eu ceva sa imi zici pe mess cam despre ce ai vazut am idei bune :D

#13
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Domeniul s-a gasit :)
acum partea mai grea pt noi, testarea scripturilor...

#14
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
bv va urez multa bafta si putin stres :D

#15
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 CGF, on Jan 13 2007, 11:58, said:

Da, cateva sute de mii de euro pe saptamana. Probabil il vei seta ca homepage, nu? Ia gandeste-te: un site cu mii de scripturi gratuite, date mura-n gura.

Depinde de trafic, de modul cum ii faci reclama. Concurenta nu prea cred ca ai pentru ca nu stiu nici un astfel de site in limba romana. Problema este ca nu sunt prea multi romani pasionati de asa ceva...nu cred ca o sa ai cine stie ce trafic.
il voi seta ca homepage =))) doamne ce om si daca sunt scripturi acolo d ce sa le fac eu ?:))) doamne tu daca vezi 1 acolo creca te apuci sal faci :))) nu il iei  :))

#16
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
se aprope data la care speram sa lansam site-ul. Aceasta este
01.02.200x
unde x se afla cu scriptul:
<?
x=rand(7,9);
?>
Probabil vom amana ceva timp lansrea... pentru ca nu vrem sa punem scripturi netestate inca.
Daca aveti scripturi care vreti sa apara pe site, si sunt testate nu ezitati sa le trimiteti prin mail la yrronman_2004 [a] yahoo.com sau la tz_johnny [a] yahoo.com alaturi bineinteles de o scurta descriere, cum se instaleaza, etc... sa ne fie cat mai usor sa-l adaugam pe site.
Gata cu povestile, acum urmeaza greul, testarea scripturilor.
:peacefingers:

Cu respect Ionut.

#17
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Putea fii ceva frumos, dar din pacate nu a fost ...
Topic CLOSED

Pentru cei interesati de domeniu Click Aici.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate