Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Remote Desktop

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
motorsonline

motorsonline

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2007
Am nevoie de un remote dektop de america ... sau germania .... sa pot sa fak ceva de pe un calc din sua sau de . Cum fak rost de unu ?
Va rog e urgent.
Nu stiu cum sa fak rost de un server deasta ...sau cum ii zice ... PLZ PLZ pLZ plZ plz !!!!!!!!
am avut unu shi nu mai merge...
era un ip` u .... il deschideai cu remote desktop din start meniu ... shi iti aparea desktop`u aluia ...
TE ROG AJUTATI`ma

#2
Bodotecuci

Bodotecuci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 15.01.2007
Te ajut eu...
Eu iti recomand radmin dar ai grija ca unele AV il considera spyware sau virus...
1.Mai intai cauta pe net Hamachi (program) , instaleazal si da la butonul ala in forma de triunghi de la prgram si da la ''Create a new network'' unde iti cere un nume de server si o parola...
2.Dupa asta instaleaza radmin(2.2) si da la ''Remote administrator viewer''...
3.La calculatorul celalal instaleaza hamachi si da tot la butonul in forma de triunghi si da ''Join an existing network'' ... si la nume scrii numele care l-ai pus la celalalt si la parola parola...
4.Instalezi radminu si dai ''start remote administrator''..
La primu calculator o sa-ti apara la hamachi al doilea calculator...copiezi IPul de la hamachi...si il pui la remote administrator viewer...
Setarile la hamachi si radmin is simple de facut...ce nu ai inteles zimi... o sa incerc sa te ajut cat pot...
Si sa dezactivezi Windows Firewall si alte Firewalluri ca nu o sa se conecteze ....
Ar fi mai simplu direct cu IPul principal, dar nu va merge daca nu sunt de aceasi clasa... si in aceasi retea...

Multa bafta ;)

#3
AZOMISS

AZOMISS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 23.05.2006
radmin 2.2 sau mai nou 3.0 care este beta si se poate folosi 90 de zile(daca mai tin eu bine minte)

Edited by AZOMISS, 24 January 2007 - 06:20.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate