Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Stiti vreun progaram care sa poata trece de firewall sau ce or fi pus astea acolo?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pyriel0606

pyriel0606

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.12.2006
Salut. Am o  mica problema, stau in camin la universitate, prefer sa nu spun judetul, si cei care se ocupa de serverul universitatii prin care dau net si in camin au inchis porturile, singurul port ramas deschis fiind 8080 port pentru proxy.Problema mea este ca nu ma pot conecta la nici un torrent si nici pe direct conect din exterior. Singurul program care poate sa iasa in afara fiind freedomu pentru torrente dar  si acesta pica din cind in cind si merge foarte prost. Ca sa ami joc si eu ceva online nici nu mai incape vorba. Deci daca aveti ceva idei sau stiti vreun progaram care sa poata trece de firewall sau ce or fi pus astea acolo va rog sa ma ajutati.
multumesc

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Daca au pus acele blocari... probabil ca stiau ce/de ce o fac !!
Oricum, ia incearca vreun program de "port tunnel"... sper sa nu vad miine, poimiine vreun topic gen "cum se face port tunnel..."  :D

Edited by queensoft, 20 February 2008 - 19:44.


#3
pyriel0606

pyriel0606

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.12.2006
sper ca nu te superi daca am sa intreb :), porturile au fost inchise in urma cu citiva anu motiv "Asta este politica facultatii!". Deci am ceva idei despre cum s-ar putea face un tunel, dar vreau ceva inafara de Putty ca nu ma ajuta la nimic. am incercat sa vorbesc cu administratorii de server sa imi faca un cont cu care sa pot iesi dara fara succes "nu se poate ca daca afla rectorul este vai de noi, dara daca cauti se poate iesi fara ca noi  sa te vedem, si poti sa te conectezi la orce hub de direct conect su joc online" explicatii aduse de unul dintre admin. mai baiat de treaba

#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postpyriel0606, on Jan 2 2007, 12:38, said:

sper ca nu te superi daca am sa intreb :),
Vooooooaaaaaaaaaiiiiiiii, dar de ce sa ma supar ?!

View Postpyriel0606, on Jan 2 2007, 12:38, said:

porturile au fost inchise in urma cu citiva anu motiv "Asta este politica facultatii!".
Si care ar fi problema ? Repet, poate stiu ei ce stiu, daca nu administratorii actuali, atunci poate cei care au inchis atunci porturile !!!


View Postpyriel0606, on Jan 2 2007, 12:38, said:

am incercat sa vorbesc cu administratorii de server sa imi faca un cont cu care sa pot iesi dara fara succes "nu se poate ca daca afla rectorul este vai de noi,
Mi se pare normal... aia e slujba lor si trbeuie sa o faca, asa cum stiu !!


View Postpyriel0606, on Jan 2 2007, 12:38, said:

dara daca cauti se poate iesi fara ca noi  sa te vedem, si poti sa te conectezi la orce hub de direct conect su joc online" explicatii aduse de unul dintre admin.
Poate exista program, nu stiu exact sa-ti spun, nu am avut nevoie, dar nu cred ca Putty e singuru program din lume care stie sa faca asa ceva !!!
http://www.steelbytes.com/?mid=18
http://sebsauvage.net/punching/
http://www.softpedia...ortTunnel.shtml
http://www.google.co...amp;btnG=Search

Edited by queensoft, 20 February 2008 - 19:44.


#5
ppscsilvius

ppscsilvius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.08.2006

View Postpyriel0606, on Jan 1 2007, 20:42, said:

Salut. Am o  mica problema, stau in camin la universitate, prefer sa nu spun judetul, si cei care se ocupa de serverul universitatii prin care dau net si in camin au inchis porturile, singurul port ramas deschis fiind 8080 port pentru proxy.Problema mea este ca nu ma pot conecta la nici un torrent si nici pe direct conect din exterior. Singurul program care poate sa iasa in afara fiind freedomu pentru torrente dar  si acesta pica din cind in cind si merge foarte prost. Ca sa ami joc si eu ceva online nici nu mai incape vorba. Deci daca aveti ceva idei sau stiti vreun progaram care sa poata trece de firewall sau ce or fi pus astea acolo va rog sa ma ajutati.
multumesc
Daca te pricepi la porturi si intelegi cum circula pachetele prin retele atunci iti recomand un anlizer foarte bun: NMAP - cica face minuni - descrierea si mai multe despre NMAP aici. Cu aceasta superunealta (prezentata si de Kevin Mitnick in Romania) poti afla informatii pretioase si poti scana foarte subtil tinta trecand lejer de ids-uri. Acum sper ca nu vor sarii unii (de pe alt subforum - stiu ei care) sa ma acuze ca promovez hacking/cracking-ul prin link-urile pe care le-am postat. Cred ca accesul la informatie nu trebuie ingradit.

Edited by ppscsilvius, 05 January 2007 - 17:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate