Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend
 

Rasina de brad,

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Fecioara

Fecioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.12.2006
salut!
am o problema destul de urita....de pe mobila noua a curs pe covor destul de multa rasina de brad.... Desi am incercat cu diverse solutii de curatat covoare nu s-a luat si a ramas in continuare lipicioasa... Imi este frica sa nu distrug covorul daca incerc cu diluant sau altceva. A mai patit cineva asa ceva? Cum ai rezolvat?
Multumesc!

Edited by Fecioara, 30 December 2006 - 23:24.


#2
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
radacina de foarfeca?

#3
Fecioara

Fecioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.12.2006
mda...tare, ce sa zic...

#4
Hijacker

Hijacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 08.08.2005
De pe maini se duce cu slanina (nu glumesc), dar nu stiu daca e o solutie indicata pentru covorul tau. Si in cazul in care s-ar duce rasina ai ramane cu grasimea aia in covor. Eu as intreba la o curatatorie de o solutie ceva.

#5
criss_slc

criss_slc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.08.2006
Eu am reusit cu acetona (din belsug) si frecat bine cu o carpa moale si groasa (care sa absoarba)

#6
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,851
  • Înscris: 03.11.2005

View Postcriss_slc, on Jan 1 2007, 23:56, said:

Eu am reusit cu acetona (din belsug) si frecat bine cu o carpa moale si groasa (care sa absoarba)

Mai putin riscant e diluantul pentru vopsea (tiner parca ii zice).

#7
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

View PostFecioara, on Dec 30 2006, 23:20, said:

salut!
am o problema destul de urita....de pe mobila noua a curs pe covor destul de multa rasina de brad.... Desi am incercat cu diverse solutii de curatat covoare nu s-a luat si a ramas in continuare lipicioasa... Imi este frica sa nu distrug covorul daca incerc cu diluant sau altceva. A mai patit cineva asa ceva? Cum ai rezolvat?
Multumesc!
Incearca cu alcool dublu rafinat. Imbibi o carpa si stergi cu grija. Eventual poti pieptana covorul cu un pieptene metalic pentru a lua pe pieptene rasina inmuiata (gasesti la accesoriile pentru animale). Alti dizolvanti sunt pentru vopsele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate