Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

GPS pentru symbian

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
137 replies to this topic

#19
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Cat spatiu ocupa harta pentru romania (europa de est) pentru TomTom si Route 66 (versiunea pentru symbian S60v3 - N80)?

#20
GMG

GMG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 19.02.2006

View PostAndrei, on Jan 13 2007, 22:37, said:

Cat spatiu ocupa harta pentru romania (europa de est) pentru TomTom si Route 66 (versiunea pentru symbian S60v3 - N80)?
pentru route66, harta europei de est are aproape 51MB

#21
cataaa

cataaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2006
trebuie neaparat modul gps ca sa pot sa vad harta ?

#22
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postcataaa, on Jan 16 2007, 03:00, said:

trebuie neaparat modul gps ca sa pot sa vad harta ?

nu (depinde de soft)

route66 te lasa sa vezi harta.

#23
battiye_rom

battiye_rom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2007
mai exact daca se poate , va rog !!! dati un link de unde se poate lua softul (route66) si apoi harta !!!
ce pasi ati urmat ... cat mai exact daca se poate !!!!   multzam mult de tot !!!!

#24
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am urmat strategia numita forta bruta:

1. cautare cu google (pe tot felul de siteuri... vezi cu ce browser le accesezi)
2. bittorent (la fel... mai multe variante)

Download la tot ce prindeam.

Instalam... nu mergea, scoteam...

Am gasit pe un forum o varianta functionala, care la mine nu era functionala. S-a soldat cu "raderea" telefonului (resoftare) - ca deja ma disperase... si pana la urma am reusit.

Nu stiu cat de compatibil cu regulamentul este ce ceri tu... nu vreau sa-mi iau warn aiurea.

#25
GMG

GMG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 19.02.2006

View Postbattiye_rom, on Jan 22 2007, 09:49, said:

mai exact daca se poate , va rog !!! dati un link de unde se poate lua softul (route66) si apoi harta !!!
ce pasi ati urmat ... cat mai exact daca se poate !!!!   multzam mult de tot !!!!


Vezi ca in acest topic la postul 11, e un link pus de mine. Ai acolo tot ce iti trebuie. Program +harti, toate in cateva pagini de forum destul de la obiect. trebuie doar sa iti faci cont( dureaza un minut)

#26
battiye_rom

battiye_rom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2007
AM REUSHIT !!!! MULTZUMESC MULT DE TOT !!! ERAM APROAPE SA DAU BANI PE SOFT .... :D

#27
phantomas2007

phantomas2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.01.2007
Vezi limbajul mircare

#28
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
am revenit, se pare ca am luat ban ca nu am mai putut intra...si acum ca sa fiu onntopic...daca downloadati o harta pentru tom tom si nu va merge, inseamna ca nu e compatibila cu versiunea de tom tom , spre exemplu eu folosesc tom tom 5.2 si imi accepta doar hartile 660.1223, doar astea sunt bune pentru 5.2,iar cei care folosesc route66 , acesta nu se instaleaza, ci se copiaza tot directorul direct in MMC...o sa revin cu o lista a hartilor pentru TomTom...

#29
dvasy

dvasy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2007

View PostFilip_pine, on Feb 1 2007, 02:50, said:

am revenit, se pare ca am luat ban ca nu am mai putut intra...si acum ca sa fiu onntopic...daca downloadati o harta pentru tom tom si nu va merge, inseamna ca nu e compatibila cu versiunea de tom tom , spre exemplu eu folosesc tom tom 5.2 si imi accepta doar hartile 660.1223, doar astea sunt bune pentru 5.2,iar cei care folosesc route66 , acesta nu se instaleaza, ci se copiaza tot directorul direct in MMC...o sa revin cu o lista a hartilor pentru TomTom...

Salut , am si eu o intrebare in legatura cu tom tom 5.2 .... ma gandesc sa il instalez in prima instanta dar inca nu am achizitionat modulul gps, am un nokia 6670. Ce vreau sa te intreb , stii cumva daca merg hartile vazute fara a avea acest modul gps .... in speta fara a fi ocnectat la vreun satelit .... doar vizualizare.

Multumesc

#30
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Teoretic merge TomTom si fara modul GPS, ca si Igo, ca si Route66, doar ca lipseste localizarea.
Am si eu nevoie de harta Romaniei pt. TomTom 5.2 ... any links?

#31
amprosystem

amprosystem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.02.2007
cine ma ajuta sispe mine? Am un E50 luat azi. Vreau si eu route 66 si ceva hatri bune. Am citit destul. Nu ma descurc! De unde iau ceva bun si free?

#32
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
Am cautat sa-mi sara ochii din cap mai pe toate forumurile si nu am gasit harta Bucurestiului sau a Romaniei pentru TUBE.
Filip pine parca tu o aveai...O (le)mai are cineva?

#33
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
Chiar nu mai posteaza nimeni in threadu asta??
Ma baieti?!

#34
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Na ca postez eu! Poate foloseste cuiva ca am ca sunt cativa care au nevoie de instructiunile astea.
Sanatate!   ;)

Attached Files



#35
carpaciu

carpaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.03.2007
io pe N-73-ul meu am tom tom-u cu unitate gps bluetooth Nokia LD-3W, merge beton... tom tom-u luat de pe emule cu harti actualizate la nivel de bulevard, neajunsul este lipsa exactitatii hartilor... astept updateuri.... recomand gps bluetooth Nokia LD-3W, compact tine bateria in standbye aprox 2 sapt, iar cu folosire medie 2-3 ore/zi tine cam o sapt....

#36
Lughy

Lughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.03.2007

View PostAndrei, on Jan 22 2007, 21:38, said:

Eu am urmat strategia numita forta bruta:

1. cautare cu google (pe tot felul de siteuri... vezi cu ce browser le accesezi)
2. bittorent (la fel... mai multe variante)

Download la tot ce prindeam.

Instalam... nu mergea, scoteam...

Am gasit pe un forum o varianta functionala, care la mine nu era functionala. S-a soldat cu "raderea" telefonului (resoftare) - ca deja ma disperase... si pana la urma am reusit.

Nu stiu cat de compatibil cu regulamentul este ce ceri tu... nu vreau sa-mi iau warn aiurea.

imi poti da shi mie progu acela de resoftare shi un tutorial cum sa il folosesc???

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate