Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

Shopping in Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#235
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 05.01.2008
In Grecia la ce pret se pot gasi treninguri de firma(Adidas)?Merg pana in Atena apoi Paralia Katerini

#236
johnyk_vl

johnyk_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007

 anonima1, on May 10 2008, 09:52, said:

In Grecia la ce pret se pot gasi treninguri de firma(Adidas)?Merg pana in Atena apoi Paralia Katerini
Am fost eu in Grecia in circuit acum 1 saptamana(Salonic-Delfi-Atena).
In Atena treningurile de firma le gasesti de la 45 de euro la 100 de euro(varianta cea mai buna este cea de 60-65 de euro...calitatea materialului este chiar mai buna decat a celormai scumpe de 100+ euro,din aceste mi-am luat eu de la un magazin reprezentanta din Atena) pt. treninguri nike,adidas,puma,lotto...

Si in Paralia Katerini poti sa gasesti treninguri de firma dar si multe alte articole sportive pe strazile cu magazine de acolo(este o strada lunga paralela cu tarmul marii,despartita de mare doar de hotelurile si plajele hotelurilor,care se curbeaza putin cand ajunge la biserica orasului aflata langa promotoriu si apoi se continua drept cateva sute de metri-pe aceasta strada principala vei gasi tot felul de magazine,reprezentante ale marilor firme cu articole sporive,dar sa nu uitam si de magazinele cu pielarie,blanuri si obiecte si accesorii din aur,vandute la centimetru-lanturi,bratari...)

#237
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 05.01.2008

 johnyk_vl, on May 11 2008, 15:35, said:

Am fost eu in Grecia in circuit acum 1 saptamana(Salonic-Delfi-Atena).
In Atena treningurile de firma le gasesti de la 45 de euro la 100 de euro(varianta cea mai buna este cea de 60-65 de euro...calitatea materialului este chiar mai buna decat a celormai scumpe de 100+ euro,din aceste mi-am luat eu de la un magazin reprezentanta din Atena) pt. treninguri nike,adidas,puma,lotto...

Si in Paralia Katerini poti sa gasesti treninguri de firma dar si multe alte articole sportive pe strazile cu magazine de acolo(este o strada lunga paralela cu tarmul marii,despartita de mare doar de hotelurile si plajele hotelurilor,care se curbeaza putin cand ajunge la biserica orasului aflata langa promotoriu si apoi se continua drept cateva sute de metri-pe aceasta strada principala vei gasi tot felul de magazine,reprezentante ale marilor firme cu articole sporive,dar sa nu uitam si de magazinele cu pielarie,blanuri si obiecte si accesorii din aur,vandute la centimetru-lanturi,bratari...)
multumesc de raspuns
atunci imi renteaza m mult din Ro.Aduce cineva din Austria de BBC cu 130 lei.

#238
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

 Kittybabe_15, on May 7 2008, 22:46, said:

Buna , sunt noua aici dar am citit diverse chestii pe forumurile astea si am vazut ca pe aici este destula lume care se pricepe ba la una ba la alta  :P
Sper ca ma incadrez in subiect daca intreb : a fost cineva la Londra la cumparaturi? am inteles ca in iulie-august sunt reduceri mari si haine ieftine :)
daca a fost cineva i-as multumi daca mi-ar putea spune cam ce si cum se poate gasi acolo si pe unde anume :)
Multumesc
sigur vrei sa cumperi haine lin londra?am fost de doua ori la londra si preturile nu sunt chiar asa,iti recomand oricare alt oras :coolspeak:

#239
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007
Poate sa dea cineva informatii despre outlet-urile din Turcia?
in special despre cele din Soke si Afyon.

#240
ella_nik

ella_nik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.06.2007
salutare! stie cineva care este perioada reducerilor din Grecia? Ma intereseaza in iunie-iulie daca gasesc reduceri in Creta sau macar informatii referitoare la preturile de acolo....haine, diverse...mersi

#241
Fllavyus

Fllavyus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.06.2008

 johnyk_vl, on May 11 2008, 13:35, said:

Am fost eu in Grecia in circuit acum 1 saptamana(Salonic-Delfi-Atena).
In Atena treningurile de firma le gasesti de la 45 de euro la 100 de euro(varianta cea mai buna este cea de 60-65 de euro...calitatea materialului este chiar mai buna decat a celormai scumpe de 100+ euro,din aceste mi-am luat eu de la un magazin reprezentanta din Atena) pt. treninguri nike,adidas,puma,lotto...

Si in Paralia Katerini poti sa gasesti treninguri de firma dar si multe alte articole sportive pe strazile cu magazine de acolo(este o strada lunga paralela cu tarmul marii,despartita de mare doar de hotelurile si plajele hotelurilor,care se curbeaza putin cand ajunge la biserica orasului aflata langa promotoriu si apoi se continua drept cateva sute de metri-pe aceasta strada principala vei gasi tot felul de magazine,reprezentante ale marilor firme cu articole sporive,dar sa nu uitam si de magazinele cu pielarie,blanuri si obiecte si accesorii din aur,vandute la centimetru-lanturi,bratari...)


dar la salonic era ceva?

#242
vsterian

vsterian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.04.2007
Eu am gasit pe outleturi.ro o lista cu destul de multe outleturi din Romania si vreo cateva din vest. Oricum la noi preturile nu sunt la fel de mici ca in Austria...

#243
bogdan_ratacitul

bogdan_ratacitul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2008
Salut!

A facut cineva shopping in Atena sau Salonic??Daca da...unde imi recomandati si ce preturi sunt?
Ma intereseaza mult hainele:D
Plec in concediu pe 3 august in Grecia si sunt dispus sa-mi acord timp si pt shopping. :OK:

#244
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,733
  • Înscris: 22.11.2007
A fost cineva prin Pandorf acum de curand? Cam ce preturi sunt? M-ar interesa in special firmele sport (nike puma adidas etc)

#245
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008

 Anca_18, on Jan 31 2008, 10:43, said:

Tocmai m-am intors de la Paris , este asa cum ti-a recomandat si altcineva lavalee village , www.lavalleevillage.com.
Se ajunge cu RER A ,destinatia Disneyland, este inainte cu o statie de Disney .Tot acolo este si mall Val D'europe , dupa ce termini de traversat mall-ul se intra in zona outleturilor.
Dureaza cam 40-45 de minute o calatorie cu trenul din centru  (statia Chatellet si costa parca 6.50 Euro dus /persoana) .Trebuie sa ceri bilet pentru destinatia respectiva pentru ca este in zona 5 si are pret diferit .
Anca_18, daca mai intri pe aici:
se poate ajunge si cu masina? au parcari, se plateste?
alte outleturi in paris, madrid sau lisabona mai stie cineva?
mai ales in madrid..

Edited by megutz, 21 July 2008 - 23:39.


#246
super_girl

super_girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.06.2008
Eu am fost in iarna la vallee village, am fost tot cu trenul, se pare ca e metoda cea mai buna, am vazut si locuri de parcare gramada, dar spre seara cand am plecat noi de acolo parca era la nebuni, se ingramadeau toti, claxonau, se certau, a fost singurul loc din franta unde am vazut asa ceva, probabil si pentru ac erau multi turisti.
sincer, de ce vrei cu masina? dupa ce mergi de colo colo dupa cumparaturi mai ai chef sa conduci? intreb si eu...

a, si am si eu o intrebare: cand sunt reduceri in austria? eu pe 2 august o sa fiu in viena si daca ar mai fi reduceri nu m-as mai aventura pana la aprndorf ca se pierde o zi intreaga pe care mai bine as cheltui-o la cumparaturi in oras, mai o cumparatura, mai un strudel....  :D

#247
wassabi

wassabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 14.10.2007

 moschino, on May 19 2008, 16:58, said:

sigur vrei sa cumperi haine lin londra?am fost de doua ori la londra si preturile nu sunt chiar asa,iti recomand oricare alt oras :coolspeak:

Depindede mall-ul in care te duci. Uite eu am prins perioada de reduceri la West Thurrok (Lakeside Mall) si preturile erau bune. De exemplu tricourile de la Everlast erau in jur de 7-9 lire, cele de la umbro cam la fel. In Debenhams, de exemplu, un tricou care in Debenhams-ul din City Park Constanta este circa 150 ron era  acolo 12 lire.

Edited by wassabi, 23 August 2008 - 23:10.


#248
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
NU va recomand outletul din madrid, cel de pe prima pagina, las rozas parca se cheama, daca plecati cu gandul de a lua hainute faine la un pret cat de cat.
de exemplu, la puma o pereche de pantofi sport sareau de 80 de E; in oras i-am gasit lejer la 60.
atata tristete n-am vazut nici in bazar! am lasat o zi pentru el, insa in 2-3 ore nu am avut ce face.

super girl: de fiecare data cand am mers in outlet/shopping am mers cu masina.. decat sa car in spate atatea (iti iei o pereche de adidasi, de pantofi, deci deja ai ceva voluminos), mai bine le trantesc in masina si conduc..

#249
BiaAndreea

BiaAndreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2008
A fost cineva recent in Budapesta? Imi puteti spune cum ajung la Premier Outlets Center? Si detalii despre produsele de acolo, va rog! :)

#250
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
cauta pe net adresa.
noi am ajuns de fiecare data cu GPS, dar din pacate nu stiu sa iti spun coordonatele (soferul nu e acasa)
oricum, este un gastland pe partea dreapta cum mergi spre austria, cam la 10-20 de km de budapesta. poti intra in benzinaria aceea, omv cred - si de acolo treci pe cealalta banda si schimbi autostrada.cumva de pe cea principala iesi pe dreapta. gasesti indicatoare.
apropo, recomand gastlandul pentru o noapte linistita si un mic dejun (platit separat, cel putin in sezon) copios.
de ceva vreme numai acolo merg pentru shopping adevarat. ai de unde alege - si mai ieftin, si mai scump, si de fite, si de ne=fite :P.
partea proasta e ca pretul e in forenti si te poti fenta singura. ia un calculator sau telefon care are convertor ;)
te sfatuiesc sa ai ori forenti ori card. la euro te ard.. ca tot unguru'.
spor la shopping!

#251
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Stie cineva de unde pot gasi mobla second hand in Germania sau Olanda?

#252
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 05.01.2008
in Polonia -Cracovia pt ca oricum merg sa vizitez orasul as face si ceva cumparaturi.Ce se merita luat si din ce magazine?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate