Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Cartoonito HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1872 replies to this topic

#163
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postterner, on 19th January 2010, 20:45, said:

Nu stiu unde l-ai gasit tu, dar eu nu am putut da de el...

este , il am si eu, dar e in maghiara  :madanimated:

Edited by tiestodj20, 19 January 2010 - 20:52.


#164
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View Postkoby_xx, on 19th January 2010, 19:34, said:

intre timp boomerang a intrat pe digi satelit :coolspeak11785 h 28000
asa e,a aparut(dublat in maghiara)

#165
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Boomerang cu audio HU: 11.785 , H , 28000 .
A iesit ceva de pe TP in urma acestei mutari ?

#166
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostDanyPMN, on 19th January 2010, 21:56, said:

Boomerang cu audio HU: 11.785 , H , 28000 .
A iesit ceva de pe TP in urma acestei mutari ?

nu inteleg de ce l-au bagat in toata tara doar cu audio in HU. In Romania mai sunt si romani nu doar  unguri.

#167
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View Postkoby_xx, on 19th January 2010, 19:34, said:

intre timp boomerang a intrat pe digi satelit :coolspeak11785 h 28000
bun asa :D

baieti, din luna februarie ar trebui sa aiba si limba romana !

probabil ca o sa apara si limba engleza zilele astea :)

in mod normal, ar trebui sa aiba engleza, romana si maghiara !

#168
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postcatalinman, on 19th January 2010, 22:16, said:

bun asa :D

baieti, din luna februarie ar trebui sa aiba si limba romana !

probabil ca o sa apara si limba engleza zilele astea :)

in mod normal, ar trebui sa aiba engleza, romana si maghiara !
O specificare importanta pentru toti extremistii-nationalisti de pe aceasta pagina [nu e cazul tau, catalin, doar ca are legatura cu post'ul tau :D], nu toate desenele sunt in limba maghiara. Acum ruleaza Hong Kong Phoey, cu audio engleza. Probabil ca nu toate serialele sunt traduse.

#169
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostDanyPMN, on 19th January 2010, 22:18, said:

O specificare importanta pentru toti extremistii-nationalisti de pe aceasta pagina [nu e cazul tau, catalin, doar ca are legatura cu post'ul tau :D], nu toate desenele sunt in limba maghiara. Acum ruleaza Hong Kong Phoey, cu audio engleza. Probabil ca nu toate serialele sunt traduse.

nu e nimeni extremist nationalist prietene  , pur si simplu mi se pare normal sa fie in engleza ( de preferat ) si daca se poate in romana pt cine vrea. Din cate stiu eu  engleza e limba de circulatie internationala inteleasa de multa lume , maghiara nu.

#170
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
A intrat in locul lui TV6, daca nu ma insel, care era in maghiara.

#171
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008

View Posttiestodj20, on 19th January 2010, 22:03, said:

nu inteleg de ce l-au bagat in toata tara doar cu audio in HU. In Romania mai sunt si romani nu doar  unguri.
Eu cand va spun ca ne-au cotropit ungurii.Hai cu boomerang in romana,jos cu boomerang in maghiara.

#172
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postk-1, on 19th January 2010, 23:17, said:

Eu cand va spun ca ne-au cotropit ungurii.Hai cu boomerang in romana,jos cu boomerang in maghiara.

nici chiar asa... mai bine sa-l bage in engleza  , e cel mai bine.

#173
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
Copilul meu nu intelege engleza :bicycle: si te rog nu imi baga replica cu:,,Din desene am invatat engleza" ca este total neadevarata.

#174
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009

View Postcosti_ionita79, on 19th January 2010, 22:57, said:

A intrat in locul lui TV6, daca nu ma insel, care era in maghiara.

Pacat ca au scos TV6, era un post unde puteai urmarii seriale precum Seinfeld, Star Trek, Deadwood, Mutant X etc. si emisiuni precum Top Gear. E bun Boomerang-ul dar era de preferat sa fie introdus pe o frecventa libera din cele de pe TP 13.

View Postk-1, on 19th January 2010, 23:28, said:

Copilul meu nu intelege engleza :bicycle: si te rog nu imi baga replica cu:,,Din desene am invatat engleza" ca este total neadevarata.

Este total neadevarata pentru cine nu a vrut sa invete. Si eu, precum multi altii de pe acest topic, am crescut cu desenele de pe Cartoon Network, la inceputul anilor '90 netitrate. Pot spune ca de acolo am inceput intr-adevar sa invat engleza.

#175
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
Totusi,nu ai cum sa inveti engleza daca nu exista subtitrare,intelegi cuvintele,le memorezi dar nu stii ce inseamna.Eu tot de la meditatii am invatat engleza.Unele cuvinte cand le repetam la meditatii mi-le aduceam aminte din desene,dar pana sa ajung la meditatii nu stiam ce inseamna pe romaneste cuvintele alea.

Edited by k-1, 19 January 2010 - 23:58.


#176
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Postul pentru copii Boomerang va fi difuzat, din aceasta luna, in reteaua de televiziune prin cablu si prin satelit Digi TV a companiei RCS & RDS din Romania, Ungaria, Cehia, Slovacia, Serbia si Muntenegru, potrivit unui anunt facut de Turner Broadcasting. Intrarea televiziunii Boomerang - un post din portofoliul Turner Broadcasting - in reteaua RCS & RDS va duce la o crestere de 3,5 milioane de abonati in tarile central si est-europene, astfel incat numarul total al acestora in regiune va ajunge la 9,5 milioane.

Gergana David, Senior Distribution Director pentru CEE si Benelux, a declarat ca noul acord reprezinta continuarea relatiei de afaceri avuta cu RCS & RDS pe parcursul a peste 10 ani. Totodata, Gergana David a mai spus ca "noul acord demonstreaza ca exista o cerere puternica pentru entertainmentul de calitate pe care Turner isi propune sa il distribuie".

"Indelungata colaborare pe care o avem cu Turner Broadcasting ne-a sustinut, de-a lungul timpului, in incercarea de a integra in oferta noastra completa de canale de televiziune programe cat mai captivante de film, de desen animat si de stiri. Ne bucuram ca putem oferi acum micilor telespectatori din centrul si din estul Europei inca unul dintre programele de calitate ale partenerului nostru", spune Emil Grecu, CTO RCS & RDS.

Boomerang difuzeaza desene animate pentru intreaga familie, printre care "Scooby-Doo", "Tom si Jerry", "Looney Tunes" si "Familia Flinstone", dar si aventuri ale unor personaje precum Top Cat, Hong Kong Phooey, Wacky Races & Bugs Bunny.

Canalul de desene animate Boomerang este prezent pe piata din Romania de la jumatatea anului 2005. Televiziunea este distribuita, in prezent, in Romania prin toate platformele digitale si marea majoritate a retelelor de cablu analogic si va putea fi vizionata, dupa intrarea pe RCS&RDS, de peste 3,7 milioane de abonati, au declarat pentru MEDIAFAX reprezentantii Turner Broadcasting.

Turner se afla pe piata TV din Romania din 1999, odata cu lansarea Cartoon Network si TCM. In iulie 2008, compania Turner Broadcasting si-a deschis un birou la Bucuresti, numind-o pe Cristina Valasutean in functia de manager de distributie, ea urmand sa fie responsabila cu cresterea cifrelor de distributie in Romania.

Turner Broadcasting System Europe ofera unele dintre cele mai cunoscute branduri la nivel mondial in domeniul stirilor si al entertainment-ului - CNN, Cartoon Network, TCM, Toonami si Boomerang - in peste 50 de tari din Europa, Africa si Orientul Mijlociu. Turner Broadcasting System Europe Limited este o companie Time Warner.

Cu o retea care acopera peste 200 de orase, RCS&RDS este unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata serviciilor de televiziune prin cablu si prin satelit, cu un numar de peste 2,55 milioane de abonati. Societatea are peste 1.000.000 de utilizatori pe segmentul serviciilor de Internet. In afara de Romania, RCS&RDS furnizeaza, in prezent, servicii de telecomunicatii si in Ungaria, Cehia, Slovacia, Croatia si Serbia, atat pentru zona rezidentiala, cat si pentru cea de business.


http://flacarais.ro/...ania_29370.html

#177
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
bun asa  :thumbup:

#178
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
cel mai bine e sa aibe mai multe piste audio !

sa zicem ca default sa lase romana, dar, sa poti sa schimbi si pe engleza si maghiara !

cum eu nu suport cartoon network sau boomerang in limba romana, l-as lasa doar pe engleza :D

pe cablu digital avem doar limba engleza in momentul de fata  ;)

#179
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
Si eu sunt de aceeasi parere.Apropo,deocamdata boomerang nici nu este lansat oficial in romania,deci mai avem pana dubleaza astea.

Edited by k-1, 20 January 2010 - 00:07.


#180
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

Boomerang intra in reteaua Digi TV.

  •     "Turner Broadcasting" anunta lansarea canalului Boomerang in reteaua de televiziune prin cablu si prin satelit Digi TV a companiei R.C.S. & R.D.S. din România, Ungaria, Cehia, Slovacia, Serbia si Muntenegru.
  • Acest pas va duce la o crestere de 3.5 milioane de abonati in tarile central si est-europene, astfel incat numarul total al acestora in regiune va ajunge la 9.5 milioane.
  •   Gergana David, Senior Distribution Director pentru C.E.E .si Benelux s-a declarat incantata de aceasta lansare, considerand ca ”noul acord reprezinta continuarea excelentei relatii de afaceri avuta cu R.C.S. & R.D.S. pe parcursul a peste 10 ani.” Totodata, afirma David, noul acord demonstreaza ca exista o cerere puternica pentru entertainmentul de calitate pe care Turner isi propune sa il distribuie.”
  • "Indelungata colaborare pe care o avem cu "Turner Broadcasting" ne-a sustinut, de-a lungul timpului, in incercarea de a integra in oferta noastra completa de canale de televiziune, programe cat mai captivante de film, de desen animat si de stiri. Ne bucuram ca putem oferi acum micilor telespectatori din centrul si din estul Europei, inca unul dintre programele de calitate ale partenerului nostru”, spune Emil Grecu, C.T.O. R.C.S. & R.D.S.
Boomerang
  •   Boomerang ofera unele dintre cele mai iubite desene animate pentru intreaga familie, precum nemuritoarele "Scooby-Doo", "Tom si Jerry", "Looney Tunes" si "Familia Flinstone". Daca parintii vor deveni nostalgici si vor ofta zambind dupa zilele copilariei, o noua generatie se va delecta la Boomerang cu nebunaticele aventuri ale unor personaje precum "Top Cat", "Hong Kong Phooey", "Wacky Races & Bugs Bunny".
RCS & RDS
  •   R.C.S. & R.D.S. este unul din cei mai importanti operatori din Europa de Est, furnizand servicii de telecomunicatii in Romania, Ungaria, Cehia, Slovacia, Croatia si Serbia, atat pentru zona rezidentiala cat si pentru cea de business.
  • Companie moderna, cu o experienta de 15 ani in furnizarea solutiilor de telecomunicatii, R.C.S. & R.D.S. si-a dezvoltat propria infrastructura de telecomunicatii pe suport de fibra optica si acopera aceste zone din Europa cu servicii de televiziune prin cablu si prin satelit, internet, telefonie fixa si telefonie mobila. R.C.S. & R.D.S. ofera servicii 4 play in România, 3 play in Ungaria si Slovacia, servicii de telefonie mobila in Spania si de televiziune prin satelit in toate pietele acoperite.
  • Operatorul de telecomunicatii este lider pe piata din România in furnizarea serviciilor de de televiziune prin cablu, televiziune prin satelit si internet si este cel mai mare furnizor alternativ de telefonie fixa. De asemenea R.C.S. & R.D.S. este singura companie de telecomunicatii din România care ofera pachete complete, cu 4 servicii: televiziune prin cablu sau satelit Digi TV, internet de mare viteza Digi Net, telefonie fixa Digi Tel si telefonie mobila Digi Mobil. Pentru toate pachetele de servicii, compania practica cele mai accesibile tarife de pe piata.
Sursa: http://www.webpr.ro/...entrala-est.htm

Edited by megafanro, 20 January 2010 - 00:26.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate