Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Cartoonito HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1872 replies to this topic

#1477
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sigla este oribilă, de auzit se aude prost, desenele sunt din ce în ce mai slabe...

#1478
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Sunetul este intr-adevar groaznic. Nu stiu la cine sa mai semnalez problemele astea...

Ma bate gandul sa imi pun Focus Sat doar pentru asta...

#1479
ANDREiDOo

ANDREiDOo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 16.01.2011
Eu cred ca cei de la Turner ar trebui sa caute putin dictionarul si sa invete ce inseamna defapt "rebranding". Ceea ce fac ei nu se numeste rebranding, ci MUTILARE.

Dupa semi-cvasi-rebrandingul de la Cartoon Network, ma asteptam sa se intample acest lucru si la Boomerang. Totusi, trebuia sa fie ceva mai bun din moment ce au si promovat acest eveniment.

Prima impresie o da logo-ul, parca ceva nu e in regula cu el pe ecran. Ar fi fost recomandat sa-l faca mai mic. Nici nu se potriveste cu serialele mai vechi, poate cu cele noi.

De ident-uri si-au batut joc in ultimul hal. Pe langa faptul ca aspectul e gresit (o imagine latita, in formatul 14:9 in loc de 4:3), mai sunt si pixelate. Rebranding... pixelat? Trebuie sa remarc ca la reclama la Boomerang Cinema si-au facut rau de cap cu limbile. E ceva des intalnit la Turner, am mai vazut episoade la diferite seriale, in limba gresita. (ca tot veni vorba, primele 2 episoade din Inspector Gadget nu au fost disponibile limba romana, ci doar in engleza, nu ca as fi avut probleme cu asta, dar isi pierd privitorii). Pe pista in limba romana se aude poloneza, pe cea in maghiara se aude romana, iar pe cea poloneza se aude maghiara. Care a fost incompetentul(ii)?!

In loc s-o arda cu seriale gen Inspector Gadget si Mr. Bean si sa faca maratoane de o ora cu seriale, mai bine ar fi plusat. Trebuie reintroduse serialele: Familia Flintstone, Jetson si poate ceva din anii 2000: Ed, Edd si Eddy, Vaca si Puiul si bineinteles Laboratorul lui Dexter. Publicul din Romania asta cere. Nu se fac sondaje cand schimba identitatea unui post de televiziune? Rebranding-ul ar trebui sa fie o inviorare, nu o deteriorare a calitatii postului.

Iar sunetul se aude prost din cauza subfeed-ului care acapareaza emisia. Este unul foarte invechit, probabil acelasi tip ca la TCM (si acolo sunetul e groaznic). Singurul subfeed de calitate din Romania este cel de la Nat Geo Wild.

Edited by ANDREiDOo, 04 February 2015 - 15:36.


#1480
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Şi subfeed-ul de la Nickelodeon este O.K., cu toate că este Mono, dar se vede şi se aude ft. bine. Posted Image

Nu acelaşi lucru puteam să zic despre V.H. 1 RO. şi Paramount Channel RO.!

Edited by alfa_alfa, 04 February 2015 - 15:36.


#1481
ANDREiDOo

ANDREiDOo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 16.01.2011

 alfa_alfa, on 04 februarie 2015 - 15:35, said:

Şi subfeed-ul de la Nickelodeon este O.K., cu toate că este Mono, dar se vede şi se aude ft. bine. Posted Image

Nu acelaşi lucru puteam să zic despre V.H. 1 RO. şi Paramount Channel RO.!

Intr-adevar, sunetul e accesibil, dar imaginea e foarte incetosata, mai ales la reclame (poate nu e neaparat vina subfeed-ului). Dar nu se compara cu cel de la Nat Geo Wild.

Iar la cum se desfasoara publicitatea pe post, cu una-doua reclame, nu m-as mira sa nu mai pastreze pentru mult timp subfeed-ul pentru Boomerang. N-are rost, si nici nu ies pe profit. Poate pana mai iau niste decizii financiare si mai schimba ceva pe ici pe colo.

Edited by ANDREiDOo, 04 February 2015 - 15:42.


#1482
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Păi înainte de rebranding, nu au mai difuzat deloc publicitate sau orice fel de inserare.

Tare m-aş bucura să renunţe la subfeed!

#1483
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 alfa_alfa, on 07 februarie 2015 - 15:15, said:

Păi înainte de rebranding, nu au mai difuzat deloc publicitate sau orice fel de inserare.

Tare m-aş bucura să renunţe la subfeed!
Din 1 oct 2013 programul tv de la Boomerang s-a stricat din cauza fusului orar pentru ca sa vada si cei din Siberia,Kazakhstan, Kyrgyzstan,Tadjikistan, Turkmenistan, Uzbekistan,Mongolia blocul Cartoonito pentru ca la ei era dimineata sau ziua depinde de regiune.
La noi in Centru, Est si Balcani era noapte si vedeam seriale pt copilasi sub 3 ani la 2-3 noaptea.
De atunci am scris un mail sa separa feed-ul CEE & Balkans de Russia & Co.
Din cauza asta s-a stricat Boomerang pentru proasta organizare.

Propun ca sa fie un feed gen CEE & Balkans &Middle East  (Care sa aibe acoperire in Cehia, Slovacia,Ungaria,Polonia,in fosta Yugoslavie, in Albania, in Grecia,in Romania, in Ucraina, in Rep Moldova, in Bulgaria, Turcia , Georgia, Azerbaijan,Siria, Liban, Palestina, Irak, Kuweit, Bahrein, EAU, Qatar, Arabia Saudita.Yemen, Oman,Somalia, Djibouti, Egypt, Sudan,Libia, TUNISIA, MAROC, Algeria  Mauritania si Comore) IN LIMBA; ENGLEZA, RO, PL,HU, TR,EN,RS-BIH-HR,AR ,FR si CZ
Feed RUSSIA pt Belarus, Rusia, Kazakhstan, Kyrgyzstan,Turkmenistan, Tadjikistan,Uzbekistan,Armenia si Mongolia in Engleza si Rusa

#1484
bumbu_87

bumbu_87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 27.09.2012
Se aude oribil sunetul pe Boomerang, cand au de gand sa remedieze problema asta cu sunetul infundat?Posted Image

#1485
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Unde le putem scrie sa rezolve problema cu sunetul ? @smokke2 unde le-ai scris ?

#1486
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 wfnse, on 08 februarie 2015 - 21:36, said:

Unde le putem scrie sa rezolve problema cu sunetul ? @smokke2 unde le-ai scris ?
pe [email protected].

#1487
bumbu_87

bumbu_87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 27.09.2012
Smokke2, reclamatiile se fac aici din cate stiu eu:  [email protected]  aici le spui de sunetul orbil de pe Boomerangul lor....

#1488
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 bumbu_87, on 08 februarie 2015 - 22:59, said:

Smokke2, reclamatiile se fac aici din cate stiu eu:  [email protected]  aici le spui de sunetul orbil de pe Boomerangul lor....
CHOUKRAN (MULTUMESC)
SUNETUL ESTE DE LA CEI DE LA TELEKOM

Edited by smokke2, 09 February 2015 - 15:40.


#1489
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 smokke2, on 09 februarie 2015 - 15:39, said:

CHOUKRAN (MULTUMESC)
SUNETUL ESTE DE LA CEI DE LA TELEKOM
Acelasi sunet este si pe Seenow, Nextgen si RCS. Singurul operator unde am inteles ca nu sunt probleme cu sunetul este Focus Sat.

#1490
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
Nici pe Digi Satelit nu sunt probleme cu sunet sau imagine.

#1491
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Daca nu greșesc, pe satelit Digi si Focus au simulcrypt pentru Boomerang. Oricum eu în lista de favorite am pus versiunea de pe Focus, e net superioara versiunii de pe cablu.

#1492
bumbu_87

bumbu_87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 27.09.2012
Si noi care suntem pe digital la UPC ce facem, stam si asteptam pana se va remedia de la sine problema asta de sunet ?Posted Image la UPC nu doar Boomerang se aude oribil, ci si TLC se aude mai urat decat Boomerang, am facut o comparatie, la Telekom TLC se aude clar si la UPC ca din veceu!

Edited by bumbu_87, 10 February 2015 - 16:22.


#1493
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
La DigiSatelit și FocusSat se aude OK Boomerang pentru că e transmis în original,adică nu intră publicitatea locală în pauze.

#1494
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Deci au transformat Boomerang in Cartoon Network 2, dupa cum am prezis eu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate