Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cartoonito HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1872 replies to this topic

#73
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008

View Postdanutz68, on 26th October 2009, 13:20, said:

Si unde va fi transmis? Cablu (RCS,UPC), DTH ?
Asta nu stiu, doar atat era scris pe acel panou.

#74
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View Postodob, on 26th October 2009, 13:35, said:

Asta nu stiu, doar atat era scris pe acel panou.
este la upc digital .. are audio in engleza , araba , maghiara , greaca si sper sa  bage si in romana pe 7..

Edited by Florin64x, 26 October 2009 - 13:50.


#75
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
EU cred ca s-a negociat si cu RCS, sunt convins de asta :) . Sunt singurii din cei mari care n-au acest post

#76
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
daca va fi in RO deja s-a terminat si cu acest canal....
nu inteleg de ce la toate canalele li se face versiuni speciale pt fiecare tara in parte...
asta inseamna cat de slab educata e Romania, daca se tot cere Boomerang in RO....copiii nostri nu mai pot invata engleza cum au invatat o parte dintre noi...trist dar adevarat...
si sa nu spuneti ca asa cere piata...ca de fapt voi nu stiti engleza si vreti totul mura in gura ...asta e adevarul

#77
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Si eu ma numar printre cei ce au invatat engleza ajutati de Cartoon Network. Ei sustin ca vor sa inteleaga desenele si copiii care inca nu stiu a citi si a scrie, cu atat mai mult o limba straina. Dar in zilele noastre engleza se invata chiar si la gradinita, asa ca pana la urma n-au nici un rationament la treaba cu dublajul in RO.  :confuzzled:

#78
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View PostNeaceasca85, on 26th October 2009, 19:52, said:

Si eu ma numar printre cei ce au invatat engleza ajutati de Cartoon Network. Ei sustin ca vor sa inteleaga desenele si copiii care inca nu stiu a citi si a scrie, cu atat mai mult o limba straina. Dar in zilele noastre engleza se invata chiar si la gradinita, asa ca pana la urma n-au nici un rationament la treaba cu dublajul in RO.  :confuzzled:
frate , nu va inteleg... dc sa nu fie si in RO? sa fie in cate mai multe limbi... nu numai engleza.!!!!!!!!!!!!!!!! la upc am vazut ca au adaugat si greaca si araba... sper sa ramana asa... si sa adauge si romana

Edited by Florin64x, 26 October 2009 - 20:22.


#79
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Daca tot il baga in romana, ar fi bine ca limba setata implicit sa fie engleza, si cine vrea, a comute pe romana. Mi s-ar parea mai corect asa.

PS: m-am uitat la niste clipuri de pe http://www.cartoonnetwork.ro/boomerang - dublate in romana, si suna infiorator... inca un canal bun care se duce pe apa sambetei.

Edited by GABBO, 26 October 2009 - 20:33.


#80
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
sigur va fi pista ro/en :). Sunt convins. Problema este daca rcs-ul il va introduce in grila. Ca deh, acuma au localizare:)

#81
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
a_d_y nam inteles ca ai vrut  zici

localizare chestii trestii cum vine asta?! :huh:

#82
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Mie cei de la rcs mi-au zis ca nu au localizare. Exact asa au zis. localizare pentru ro :| .

#83
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
baga ei vrajeala ca tot de ceva strain il prejau care e ori pe astra ori pe hotbird

#84
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View PostFlorin64x, on 26th October 2009, 21:21, said:

frate , nu va inteleg... dc sa nu fie si in RO? sa fie in cate mai multe limbi... nu numai engleza.!!!!!!!!!!!!!!!! la upc am vazut ca au adaugat si greaca si araba... sper sa ramana asa... si sa adauge si romana

poate sa fie si in kurda.Atata tot sa nu modifice si grila de programe, prin introducerea desenelor astora moderne, in care se pune pret pe afisarea a tot felul de chestii scarboase, extraterestri ce vor sa distruga lumea, monstri sau supereroi de 9 ani

#85
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Din cauza acestor desene animate "moderne" era sa se ajunga sa se puna buline de varsta la astfel de emisiuni destinate teoretic copiilor.

#86
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View PostGABBO, on 26th October 2009, 20:31, said:

Daca tot il baga in romana, ar fi bine ca limba setata implicit sa fie engleza, si cine vrea, a comute pe romana. Mi s-ar parea mai corect asa.

PS: m-am uitat la niste clipuri de pe http://www.cartoonnetwork.ro/boomerang - dublate in romana, si suna infiorator... inca un canal bun care se duce pe apa sambetei.
setarea o faci tu din stb... ce limba vrei sa fie implicita.

#87
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View PostNeaceasca85, on 27th October 2009, 12:11, said:

Din cauza acestor desene animate "moderne" era sa se ajunga sa se puna buline de varsta la astfel de emisiuni destinate teoretic copiilor.

Deh..progresul.Cine suntem noi ca sa ne opunem.de aia vedem tot mai multe cazuri de copii care isi omara parintii cu ciocanul.

#88
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007

View Postodob, on 26th October 2009, 13:07, said:

Boomerang România.

Din data de 7 noiembrie 2009 și în RO.

Boomerang România va fi lansta în data de 7 Noiembrie 2009, ora 10:00 si va incepe cu desenul Garfield. Printre desenele ce le va transmite se afla Familia Flinstones, Familia Jetson si Johnny Bravo.

Sursa: http://www.cartoonnetwork.ro/boomerang si un panou publicitar din oras.

Chiar nu inteleg de unde ai tras concluzia ca va fi dublat in romana. Atat pe site cat si pe panou se face reclama la serial si atat.
Probabil ca la un moment dat va fi dublat si in romana, dar nu acum...

#89
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

Quote

Chiar nu inteleg de unde ai tras concluzia ca va fi dublat in romana. Atat pe site cat si pe panou se face reclama la serial si atat.
Probabil ca la un moment dat va fi dublat si in romana, dar nu acum...
Pai da, acum nu e dublat in RO ca la UPC Voineasa este in engleza.

Edited by Neaceasca85, 29 October 2009 - 17:08.


#90
johannlynx

johannlynx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.10.2009
atunci cine stie daca RCS digi tv va avea boomerang ?  :unsure:
sper sa fie in engleza  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate