Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

MASINI DE POLITIE CARE NU RESPECTA LEGEA

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005
Bre, dar rai mai sunteti :lol:

#38
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
;)

Attached Files



#39
Gu3rilla

Gu3rilla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.04.2007
no coment....o poza mai veche.........:bicycle::uhuhno:

Attached Files



#40
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
omuletul in carucior = politai in Logan.

Au dreptate nu poti sa-i tragi la raspundere  ,sunt persoane cu handicap .

Edited by cosmin_miu, 06 April 2007 - 21:04.


#41
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostadrianTNT, on Mar 16 2007, 20:47, said:

:lol:  Cum ti-a facut semn? A aprins bricheta ?  :D

Eu cind sint cu bicicleta la plimbare si vad radarul, le fac semn cu mina sa incetineasca (mina indreptata in jos, prin miscari cu palma pe plan vertical, de amplitudine mica, 10-20 cm  :P )...

#42
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Ca tot veni vorba de militieni...   :D   .. Acum 2 saptamani am plecat din Bucuresti spre Husi,am rezolvat ce am avut de rezolvat si intr-o noapte de sambata am plecat inapoi spre Bucuresti. La Crasna, punct control cu militieni, ora 2 noaptea,ploua slab.

  Dau semnal stanga , reduc viteza si ma pregatesc sa schimb directia de mers. Ca din pamant apare un nene militian cu batul agitat prin ploaie..  Hait... !  -imi zic-  m-o fi luat vreun radar cu "instant on" cand goneam cu 210 inainte sa ajung acolo...

  Opresc masina,cobor geamul, se prezinta militianul , imi cere actele, imi desfac centura de siguranta, ma intind dupa acte , i le dau, se uita pe ele, apoi urmeaza dialogul:

Militianul :  Ce explicatie aveti pentru faptul ca ...  (deja ma gandeam cum voi ramane fara permis ca m-au luat cu 210 la ora :)  ) ...   nu purtati centura de siguranta.

Eu --stupefiat din moment ce tocmai imi dadusem centura jos sa ma intind dupa acte:-  Aaaa...  acum am dat-o jos ca sa ajung la acte.

Militianul : - Domnule draga,iata acolo sus pe stalp este o camera video...Daca va invit inauntru sa vedem daca aveti sau nu dreptate?

EU:  Cu mare placere, haideti inauntru sa imi demonstrati ca nu aveam centura pusa in momentul in care am oprit.

Militianul-- zambind smechereste: -  Domnule draga...  sunt in meseria asta de 13 ani, nu ma faceti pe mine.

Eu: Nu inteleg la ce va referiti

Miliatianul:-  Legea spune ca centura de siguranta se da jos numai atunci cand coborati din masina.


Eu-- satul de prostia militieneasca: - Domnule politist, mergem inauntru sa vedem caseta aia sau stam aici toata noaptea? Ma grabesc!

Militianul dupa ce a rasfoit talonul masinii si alte acte.. a ajuns la legitimatia mea de serviciu , si cartea mea de identitate... Sta  putin...  Ii dispare zambetul smecheresc de pe buze,timp in care imi incolteste mie un ranjet :D

Vizibil dezamagit,imi intinde actele si mormaie printre dinti: ..."Tineti cont ca e sambata.. ca altfel..."


Eu: " Ca altfel ce...  ?" ...  Deja vorbeam singur..  Militianul disparuse in intuneric la fel de brusc precum aparuse.  :)



P.S.
In apropiere de Tecuci cum mergi spre Bucuresti este o masina de politie cu un nene militian inauntru si tunul de radar pe bord. Nimic iesit din comun pana aici. Partea interesanta este ca militianul din masina este de plastic,iar radarul este...fake :)  Atat de reusit insa, incat am stat 6 luni cu grija pentru ca trecusem prin fata lui anul trecut in timp ce aveam 180.

Cred ca masina este bransata la iluminatul public ,pentru ca noaptea i se aprind luminile de pozitie.  Genial !  :))))

Cand mai trec pe acolo ii fac o poza.

#43
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostAirwaves, on Apr 7 2007, 15:40, said:

...
P.S.
In apropiere de Tecuci cum mergi spre Bucuresti este o masina de politie cu un nene militian inauntru si tunul de radar pe bord. Nimic iesit din comun pana aici. Partea interesanta este ca militianul din masina este de plastic,iar radarul este...fake :)  Atat de reusit insa, incat am stat 6 luni cu grija pentru ca trecusem prin fata lui anul trecut in timp ce aveam 180.

Cred ca masina este bransata la iluminatul public ,pentru ca noaptea i se aprind luminile de pozitie.  Genial !  :))))

Cand mai trec pe acolo ii fac o poza.

Ma mir ca nu au furat întunecații politistul...  :P

#44
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Iti zic eu de ce nu l-au furat inca :)  Pentru ca arata atat de real,incat juri ca...e real :)  Abia cand ajungi la 2-3 metri de masina si privesti cu mareeee atentie iti dai seama ca lucrurile nu stau chiar cum credeai la prima vedere. In plus,nu bag mana in foc ca nu e vreo camera de supraveghere pe acolo. Am privit doar din masina, nu am coborat.

"Plasticul" are privirea indreptata undeva spre bordul masini, exact cum fac militienii cand pandesc monitorul camerei ce te inregistreaza cand stau la panda cu radarul.

AM mai vazut masini de carton, militieni de carton si la noi si prin Ungaria, Germania si alte tari, dar e prima oara cand intalnesc o masina reala cu un manechin inside.   :mellow:

#45
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
sambata dupa amiaza orele 14 in loc. Afumati-ilfov am surprins un Logan undercover dotat cu radar care depaste limita legala mergea undeva intre 70-80km in localitate si apoi intoarce pe dubla linie continua.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DjatgmH4eIs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

in laterul meu era o Skoda Octavia si cand a vazut ca maresc viteza sa ma tin dupa politai m-a claxonat sa o las mai moale  :D  ( ....oricum de treaba tinand cont ca era un tataie cu o mamaie)

Edited by cosmin_miu, 02 May 2007 - 11:39.


#46
bassfreak

bassfreak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.01.2006
acum 3 zile spuneau la televizor ca de la inceputul anului si pana acum, au fost amendati 129 politisti dintre care la x le-a fost suspendat permisul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate