Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Winamp 5 Final

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
Alexcd2003

Alexcd2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 17.11.2003
Marfa poza de la avatarul tau!!!!!!! bibi
De unde ai luat poza cu matza abia spalata ca-i bestiala /smarty/ Daca o ai in rezolutie mare o vreau si eu.
Revenind la Winamp... ce mare noutate este ca Winamp RULZ? Au dat ei chics cu versiunea 3, dar se pare ca au remediat problema cu varf si indesat :OK: . De incarcat se incarca repede, merge beton, totusi nu-l recomand celor care au mai putin de 800 Mhz, 256 Mb RAM si Windows-ul varza cu carnatzi (fragmentate partitiile, cu registrii necuratzatzi, etc) :P

#56
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
voi masurati vreodata cat ocupa cu un playlist decent (cateva sute de melodii) ? Eu acolo ziceam ca ocupa 120mb, ceea ce este ENORM. Ca la incarcare si minimizat nu ocupa mult, nu ma prea incaanta :)

#57
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
sunteti conservatori si retrograzi ... vi s-a lipit Winamp de retina acum 2, 3 ani si nu mai sunteti in stare sa vedeti si alte playere MULT mai bune, pe care sa ASCULTI MUZICA, nu zghomote (cunoscatorii stiu !!!) .... cat despre look  ? zicea cineva pe aici, ce sa fac cu el ? de cele mai multe ori este in fundal

#58
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Iata in cat sta la mine, cu 731 de melodii in playlist.

Scuze pt cei cu dial-up..calitatea imaginii este cea mai mica.

Sistemul meu: e in semnatura mea  :D

PS: nu am acoperit-o intentionat pe domnisoara de pe fundal, nefiind ceva obscen  ;)  este o poza cu Katie Price Jordan in lenjerie intima  :ciocan:  :eek:


Menetz: tu ce sistem ai de iti ocupa atat?

Sistemul e un Athlon XP 2200+, 256 DDR, HDD Western Digital Caviar 40 GB 5400 rpm 2 MB Buffer, restul nu stiu daca e relevant.

Semnatura apare la primul post dintr-un thread....asta e regual generala pe forum. :hmm:

Attached Files



#59
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Pittick pune si tu poza, si ca sa vedem, si semnatura... :)

#60
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
am editat post-ul

#61
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Iti ocupa cam mult. Am pus si eu o poza cu 2700 de melodii in playlist.

Attached Files

  • Attached File  mem.jpg   66.86K   16 downloads


#62
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
ce ssitem ai? cati MB RAM ma refer

#63
Alexcd2003

Alexcd2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 17.11.2003
Dragii mei, aratati-mi si mie un player caruia sa-i pui 2500 de melodii in playlist, sa nu ocupe memorie si sa iti si starteze imediat oricare din melodiile pe care le ai. Presupun ca exista cateva (in afara de Winamp 2.xx), dar hai sa le comparam. Care sunt avantajele si care sunt dezavantajele fata de Winamp v.5. Care ocupa mai multe resurse, care le ocupa cu folos, care ofera facilitati auditive imbunatatite,.... deci care este mai "ciumeg". Daca reusim sa facem niste comparatii fiabile, atunci vad rostul acestui thread. Ce conteaza ce resurse papa Winamp pe diverse configuratii? Oricum sunt pe acolo, diferentele sunt minore. Daca s-ar constata o diferentza mare intre un utilizator si altul as mai zice, dar asa... pierdere de timp.
Mai bine mai ziceti ce versiune noua a mai aparut si ce imbunatatiri majore aduce.
:cya:

#64
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
65mb Winamp cu 7000+ melodii in playlist..si memoria ocupata CRESTE pe masura ce faci play.
9Mb foobar cu acelasi playlist.
No comment :)

PS: alex mama..imbunatatiri MAJORE la subversiuni ? Nici macar la versiuni nu se mai aduc..si tu vrei la subversiuni ? In materie de decodare tot ce era de spus s-a cam spus... codarea e trendul actual pt R&D.

#65
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Windows XP Professional 256 RAM
Cand am facut screenshot-ul fereastra era marita si dat pe play.
Diferenta de memorie ar trebui sa fie foarte mica pe masura ce adaugi melodii in playlist. La urma urmei trebuie doar sa retina unde sunt pe hard si pe ce pozitie le are memorate.

#66
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Windows vs. Linux = Winamp vs. Foobar = bullshit

oameni buni...naveti ce face? fiecare cu playeru lui.....faceti ca si linuxisti cu obsesiile lor si cu ura lor fata de orice ce nu presupune coaie sub ciocan si necesitatea existentei lor.

:cya:

#67
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
If a thread is started in English you have to use English for that thread!!!

#68
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
"coaie sub ciocan" = "ballz under the hammer" :)
restul traduceti voi :) :)

#69
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
wau...cat manca la mine !

Skin MMD3 + DFX + 6 melodii in playlist

Attached Files



#70
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
hmm...se pare ca variaza :) Acum vad 8mb...cand e minimize are 4. Eh...ce conteaza...am 512 DDRAM !

#71
Nyana

Nyana

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 02.04.2002
mie nu mi-a depasit 15 MB la 2400 de melodii in playlist! Deocamdata pare bun sa vedem si cat de stabil este...

#72
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
VA recomand un skin super simplu si superb se numeste iCandy si il puteti lua de aici http://www.deviantar...wnload/4312330/ .Are 3 moduri si cateva theme(culori).La modul 3 ca sa configurati butoanele din stanga si dreapta play-ului dati click dreapta pe ele si va puneti next  ffw sau ce vreti voi,plus ca in modul 2 si 3 puteti sa ramaneti doar cu butoanele sau sa-i configurati transparenta.Fara playlist deschis consuma 6 mb.
C'Ya.

Aici un screenshot cu ICandy

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate