Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Winamp 5 Final

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003
Mie 5-ul mi se pare chiar OK..singurul lucru care ma deranjeaza fiind faptul ca nu are suport pentru butoanele de media.....in rest e ok. Sper sa rezolve asta la urmatoarea versiune...5.02..sau 5.1 :)

#74
sebisava

sebisava

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.12.2001
neo007 daca te referi la butoanele play, stop.... de pe tastaturile multimedia are suport printr-un plugin inclus (Global Hotkeys). Alegi actiunea pentru care vrei sa pui un anumit buton si unde scrie Hotkey dai click si apesi butonul respectiv iar apoi dai Add.

#75
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
din pacate nu imi mai merge direct sound output :( nu mai pot asculta muzica pe toti satelitii. Cand dau la direct sound output ma scoate din winamp5 si imi da eroare. In orice caz winamp 5 depaseste cu mult winamp3.   BEST!

#76
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
bah fratilor ce draq va stresati nene atata cu memoria aia... cand ai 256+ RAM nici nu mai conteaza... doar daca nu vreti sa creati mai stiu io ce animatii complexe in 3d studio sau sa va jucati cu niste poze la rezolutii uriase... e pur si simplu stupida discutia...
Winamp-ul isi face datoria PERFECT, si cei care proslaviti fubaru, mai bine plecati urechea la calitatea sunetului... e clar peste... cel putin mie mi se pare ca se aude infundat pe fubar fata de winamp5... da, mananca memorie mai multa, eu nici nu folosesc skin-uri, ala de baza care il stiu de cand lumea e sfant! ...dar eu zic ca merita de 1000 de ori mai mult winamp decat foobar...
e user friendly, arata bine, tot ce iti trebuie e la indemana si calitatea sunetului e ireprosabila... ce draq va doriti mai mult...
Am impresia ca voi astia carora va place foobaru' sunteti masochisti sau ceva de genul asta... cum poate sa va placa uratzenia aia nu am sa inteleg vreodata...

#77
cobra11

cobra11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2003

Quote

Originally posted by Bertino
Am impresia ca voi astia carora va place foobaru' sunteti masochisti

:nu: Masochist = individ care isi satisface apetitul sexual doar prin supunerea proprie la chinuri fizice sau alte dureri, sau care la indemnul sau provoaca o alta persoana sa-i aplice unei a treia chinuri fizice. Nu vad ce legatura are un masochist cu foobar?!?
ps. nu imi place foobar, dar ocupa mai putine resurse. ha!

#78
Alexcd2003

Alexcd2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 17.11.2003
Dupa mine mai masochisti sunt cei care isi instaleaza Winamp5 si nu au sitemul POTENT :P (PIII>1Ghz, 256MbRAM). Altefel... nu-i bai.
Mi-a placut definitia masochistului data asa... ca la DEX. :drac:
Eu unul folosesc in continuare Winamp5 pentru ca merge f bine cu posturile de radio de pe net ;) si alte playere care sa poata face asta n-am mai intalnit (exceptie MediaPlayer care SUCKS :degetele: )

#79
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Alexcd2003

Esti tu cumva "expert" in sisteme de calcul "POTENTE" ? :rolleyes:. Am un PII 500, 192 RAM si Winamp merge super. Mai si lucru in paralel cu el. E cel mai bun player pentru streaming. So.....apucate de facut floricele ca la sisteme "POTENTE" nu prea iti mere.....

:cya:

#80
Alexcd2003

Alexcd2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 17.11.2003
Scuze CAMIONAGIU' driverx ca ti-am trezit in tine instincte de razboinic. :asthanos:
Ideea este urmatoarea: nu toti stiu sa-si optimizeze calculatorul astfel incat sa le mearga bine dupa ce au instalat zeci de programe (jocuri si alte aiureli). Dupa ce pui Winamp5-ul pe un astfel de sistem, te asigur eu ca nu mai merge SUPER. L-am instalat la un prieten pe un Duron la 800 Mhz si nu se misca SUPER deloc. Ii lua o gramada de timp pana sa se incarce si playlist-ul se misca al naibii de greu. De aceea am presupus ca pe sisteme mai jos de atat... /sHit
So... n-oi fi eu "expert" in calculatoare "POTENTE", dar nici de apucat de facut floricele nu cred c-o sa ma apuc, decat daca chiar am pofta [pofticios ... si un film bun de vazut :moo: . ;yeslol;
Eu voi continua sa consider Winamp5 playerul preferat de muzica indiferent daca merge sau nu pe alte sisteme. Pe sistemul meu merge SUPER, dar... trebuie sa recunosc ca-i mai tare decat PII la 500 Mhz cu 192 Mb RAM :drac: :Peace:
;nolol;

P.S. Acum sper sa nu mai supar pe nimeni :fart:

#81
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Nam optimizat nimic

Cu playlist e adev se misca ceva mai greu. Dar la job lucru pe sistem POTENT si acasa pe acel PII si fara skinuri nu prea vad diferente

:cya:

#82
hautav

hautav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 23.10.2003
la mine nu merge winampul pe 4 sau 6 canale. Are un plug-in pentru asa ceva?

#83
floreen

floreen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 21.04.2004
De ce nu folositi skin-ul classic la winamp pentru a se incarca mai repede? :)

#84
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Eu intotdeauna am folosit skinul clasic  :P

#85
BigPunisher

BigPunisher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 02.05.2004
Numai winamp 3 merge pe 4 sau 6 ch cu perechi de boxe. La 2.x si 5.x iti trebuie sitem audio.

#86
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
acum am un sistem 2.1 si nu mai am probleme. mersi oricum ;)

#87
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
Consuma resurse in draci :)

#88
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Cine?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate