Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
387 replies to this topic

#55
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Eu sunt curios cum o sa faca sa ii ingramadeasca pe cei care vin dinspre Palat spre Piata Unirii,pe o singura banda,ei venind pe sens unic cu 4 benzi.Cred ca o sa fie nebunia de pe lume......

#56
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ultima barfa in oras :)) ca si-a luat irina schrotter avion :) oare vor fi reduceri de salarii in firmele ei ca sa isi permita sa-l intretina :lol:

#57
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
PETRU MOVILA a devenit sens unic de astazi

#58
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Am trecut prin fata pe la hotel Unirea zilele astea si ma uitam chioras, pana acum am crezut ca are forma unui paralelipiped dar mi se pare mie sau chiar e trunchi de piramida patratica ?

Attached Files



#59
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006
Bai nene, tu nu stii ca exista chiar aici la generalitati  topic special pentru urbea noastra?
Tradatorule! :)

#60
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Pot sa-ti spun ca am stat in el acum 2-3 saptamani si mi s-a parut paralelipiped.
Oricum camerele sunt cu peretii verticali. :)
Si ca sa laud orasul, desi n-am stat decat o noapte si n-am apucat sa vad nimic in afara de un mare sens giratoriu in care ma pierdeam, mi-a placut mult restaurantul de la ultimul etaj al hotelului, o panorama frumoasa.
Si m-a socat ecartamentul (mult mai ingust) tramvaiului. :)

#61
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

View Postv3lsatis, on Mar 19 2007, 22:52, said:

Am trecut prin fata pe la hotel Unirea zilele astea si ma uitam chioras, pana acum am crezut ca are forma unui paralelipiped dar mi se pare mie sau chiar e trunchi de piramida patratica ?

Daca ar fi avut forma piramidala nu crezi ca ar fi fost vestit prin asta?
La constructie daca ar fi vrut sa-l faca piramidal nu l-ar fi facut ceva mai evident?
Concluzie: te inseli :peacefingers:

View PostJust_in, on Mar 20 2007, 00:38, said:

Bai nene, tu nu stii ca exista chiar aici la generalitati  topic special pentru urbea noastra?
Tradatorule! :)

Thx mod! :peacefingers:

#62
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View PostJust_in, on Mar 20 2007, 00:38, said:

Bai nene, tu nu stii ca exista chiar aici la generalitati  topic special pentru urbea noastra?
Tradatorule! :)

sa-mi fie rusine  :lol: -_-  
dar eu tot cred ca e trunchi de piramida patratica  <_< (sigur nu e facut asa ca sa arate, are un scop constructia cum o fi ea.)

Edited by v3lsatis, 20 March 2007 - 18:49.


#63
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 10.04.2006
Iluzie optica :)

#64
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

View Postv3lsatis, on Mar 20 2007, 18:48, said:

sa-mi fie rusine  :lol: -_-  
dar eu tot cred ca e trunchi de piramida patratica  <_< (sigur nu e facut asa ca sa arate, are un scop constructia cum o fi ea.)

  Nu-mi dau seama ce scop practic ar putea avea.. e o aberatie. Camerele ar fi deformate, probleme cu mobilierul, iti dai seama cum ar sta un tablou pe un perete daca ar fi cum spui tu?
  Nu ti se pare normal ca privind de jos, de la baza inspre varful cladirii sa ti se para ca e mai ingusta... sub forma unui trunchi de piramida cum zici tu?

Edited by Just_in, 22 March 2007 - 10:39.


#65
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View PostJust_in, on Mar 22 2007, 10:38, said:

Nu-mi dau seama ce scop practic ar putea avea.. e o aberatie. Camerele ar fi deformate, probleme cu mobilierul, iti dai seama cum ar sta un tablou pe un perete daca ar fi cum spui tu?
  Nu ti se pare normal ca privind de jos, de la baza inspre varful cladirii sa ti se para ca e mai ingusta... sub forma unui trunchi de piramida cum zici tu?

Eu cred ca doar la exterior e facut asa de arhitect pentru o mai buna stabilitate si camere sunt normale.
Daca nu ma crezi pe cuvant data viitoare cand treci pe langa Unirea uita-te atent, si ai sa ajungi la aceeasi concluzie ca mine.Mai ales daca privesti din lateral.

Edited by v3lsatis, 22 March 2007 - 13:30.


#66
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

View Postv3lsatis, on Mar 22 2007, 13:30, said:

Eu cred ca doar la exterior e facut asa de arhitect pentru o mai buna stabilitate si camere sunt normale.
Daca nu ma crezi pe cuvant data viitoare cand treci pe langa Unirea uita-te atent, si ai sa ajungi la aceeasi concluzie ca mine.Mai ales daca privesti din lateral.

mai spre seara o sa primesti un desen  :peacefingers:

#67
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

View Postv3lsatis, on Mar 22 2007, 13:30, said:

Eu cred ca doar la exterior e facut asa de arhitect pentru o mai buna stabilitate si camere sunt normale.
Daca nu ma crezi pe cuvant data viitoare cand treci pe langa Unirea uita-te atent, si ai sa ajungi la aceeasi concluzie ca mine.Mai ales daca privesti din lateral.

[ http://img65.imageshack.us/img65/8444/untitledtc0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca ar fi cum spui tu, unde ar mai fi camere normale?
Vezi spatiile cu rosu!
Sa nu mai spun de spatiul imens inutilizat de jos care nu exista.

#68
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View PostJust_in, on Mar 23 2007, 00:32, said:

[ http://img65.imageshack.us/img65/8444/untitledtc0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca ar fi cum spui tu, unde ar mai fi camere normale?
Vezi spatiile cu rosu!
Sa nu mai spun de spatiul imens inutilizat de jos care nu exista.

spatiu neutilizat..ma rog.
Eu l-as desena asa mai degraba.
Cand ai zis spatiu neutilizat daca te regereai la portiunile cu rosu de pe lateral, eu cred ca utilizat, reprezinta structura de sustinere a cladirii(mai are si alte puncte de sustinere doar.)
Nu vad ce legatura are forma camerelor cu exteriorul cladirii ?  :huh:

Attached Files


Edited by v3lsatis, 23 March 2007 - 11:26.


#69
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

View Postv3lsatis, on Mar 23 2007, 11:24, said:

spatiu neutilizat..ma rog.
Eu l-as desena asa mai degraba.
Cand ai zis spatiu neutilizat daca te regereai la portiunile cu rosu de pe lateral, eu cred ca utilizat, reprezinta structura de sustinere a cladirii(mai are si alte puncte de sustinere doar.)
Nu vad ce legatura are forma camerelor cu exteriorul cladirii ?  :huh:

Spatiul neutilizat incepe chiar din varful cladirii, de unde am tras perpendicularele, el marindu-se tot mai mult spre baza unde are valoare maxima. Daca nu stii, cand mai treci pe acolo o sa vezi ca hotelul are geamuri si pe lateral. Iti dai seama ca desenul tau cade, peretii in care sunt puse geamuri ar trebui sa aiba o grosime considerabila.. tot mai grosi cu cat ne apropiem de sol.

#70
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View PostJust_in, on Mar 23 2007, 13:01, said:

Spatiul neutilizat incepe chiar din varful cladirii, de unde am tras perpendicularele, el marindu-se tot mai mult spre baza unde are valoare maxima. Daca nu stii, cand mai treci pe acolo o sa vezi ca hotelul are geamuri si pe lateral. Iti dai seama ca desenul tau cade, peretii in care sunt puse geamuri ar trebui sa aiba o grosime considerabila.. tot mai grosi cu cat ne apropiem de sol.

tot sustin sus si tare ca nu e drept  :lol:, doar nu's chior, am fost si m'am uitat foarte bine.Nu e drept. <_<

#71
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

View Postv3lsatis, on Mar 24 2007, 09:45, said:

tot sustin sus si tare ca nu e drept  :lol:, doar nu's chior, am fost si m'am uitat foarte bine.Nu e drept. <_<

pai adu argumente, du-te si intreaba  :P

#72
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View PostJust_in, on Mar 24 2007, 10:25, said:

pai adu argumente, du-te si intreaba  :P

Eu zic sa mergem intr-o zi amandoi si sa ne holbam bine bine bine si sa vezi ca tot eu am dreptate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate