Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

2 monitoare pe 1 placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006
Ideea e ca am 2 monitoare si o placa video ( fx 5200 ) cu 2 iesiri,una normala si alta DVI (cred).E posibil sa conectez cate un monitor la fiecare iesire din aia si sa si functioneze treaba asta ? M-am gandit sa intreb caci trebuie sa procur convertoru pentru mufa de la placa video si sa nu ma agit degeaba daca nu se poate. Cine a experimentat pls help ;)

#2
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006

View Posttenie, on Dec 18 2006, 13:01, said:

Ideea e ca am 2 monitoare si o placa video ( fx 5200 ) cu 2 iesiri,una normala si alta DVI (cred).E posibil sa conectez cate un monitor la fiecare iesire din aia si sa si functioneze treaba asta ? M-am gandit sa intreb caci trebuie sa procur convertoru pentru mufa de la placa video si sa nu ma agit degeaba daca nu se poate. Cine a experimentat pls help ;)

Io am o placa video fx 5200 si tot asa cu tv out si iesire dvi. cand am cumparat placa mi-o dat si convertoru ala din dvi pentru monitor out.In specificatii cica suporta dual monitor desi nu am folosit niciodata.

#3
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006

View Postclaus_S, on Dec 18 2006, 13:13, said:

Io am o placa video fx 5200 si tot asa cu tv out si iesire dvi. cand am cumparat placa mi-o dat si convertoru ala din dvi pentru monitor out.In specificatii cica suporta dual monitor desi nu am folosit niciodata.
si eu am convertoru ... de fapt aveam :P si acu tre sa procur altu si vreau sa fac treaba asta cu 2 monitoare, ceva in genu ca si cum ar fi cu un TV, unu din ele sa fie fullscreen device

#4
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006
ba :| da` chiar nu stie nimeni ? :(

#5
repartot

repartot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.11.2006
se poate eu folosesc pentru a testa monitoarele

#6
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Cu siguranta se poate.

#7
tenie

tenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.07.2006
bun bun, mersi de atentie si raspuns :D

#8
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Eu folosesc 2 monitoare pe aceeasi placa insa este Radeon 5500.
Nu conteaza ce placa este, poti sa setezi rezolutii si rata de refresh diferita la fiecare monitor.
Eu pe LCD care e primar tin programul in care lucrez, iar pe secundar care este crt tin instrumentele, yahoo mess si alte chesii care nu vreau sa ma incurce.
Se trece de la stanga spre dreapta cu mouse-ul, in stanga va fii mereu monitorul primar, altfel te incurci. Aplciatiile care ruleaza video vor randa pe monitorul primar, pe secundar apare exact ca si pe tv (daca e secundar - adica ecran negru)

Succes!!

Edited by onlyone, 20 December 2006 - 22:52.


#9
DeathCom233

DeathCom233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.01.2006
Nu e chiar ontopic dar... eu am reusit sa contectez 2 placi video pe 1 monitor  :naughty:

#10
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
So?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate