Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Pro TV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

#1
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
Imi aduc aminte acum 11 ani cind s-a lansat Pro Tv ce fericit am fost sa vad o televiziune adevarata si o alternativa la TVR-ul cu mentalitatea invechita sau la tentativele de posturi locale semi-pirat care promovau emisiuni / filme pe casete "sifonate" 2-4 ore pe zi.
Azi am ajuns sa sterg postul din memoria televizorului. Picatura care a umplut paharul a fost videoclipul cu "Oda bucuriei" cintata in stil manea. In cei 11 ani a inceput subtil sa practice manipularea,  promovarea prostiei, a snobismului, a prostuluui gust si a indobitocirii telespectatorului. Probabil asa ajungi sa cistigi (apropos de "Te uiti si cistigi") prostind tot mai multi oameni care apoi cumpara produsele promovate in publicitate. Manelele, care in vremea lui Ceasca nu stia nimeni de ele fiind doar niste sonoritati obscure de mahala au ajuns azi sa aiba "regi" care se plimba in masini luxoase si sint vinati de reporteri cind se scarpina ca sa fie dati la stirile "Pro". Fotbalistii, altadata niste baieti scutiti de munca in uzina care mergeau sa bata mingea pe stadion, azi sint vedete si oamenii se omara pe stadion pentru ei. De ce? Pai la stirile sportive nu vezi altceva decit ce a mai facut cutare fotbalist sau cutare antrenor. Nu conteaza ca mai exista si altceva. important este ce masina si-a mai cumparat "briliantul" sau in ce club a mai fost Marica, nu performantele lor sportive care de altfel cam lipsesc. In locul umorului fin, care pune mintea la contributie au adus pe ecrane "vacanta mare" cu umor scirbos la care nu trebuie sa gindesti prea mult. MI-E SI SILA SA MAI SCRIU  :puke:

#2
bogdan4ice

bogdan4ice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 15.04.2004

 mardarg3, on Dec 15 2006, 15:36, said:

Imi aduc aminte acum 11 ani cind s-a lansat Pro Tv ce fericit am fost sa vad o televiziune adevarata si o alternativa la TVR-ul cu mentalitatea invechita sau la tentativele de posturi locale semi-pirat care promovau emisiuni / filme pe casete "sifonate" 2-4 ore pe zi.
Azi am ajuns sa sterg postul din memoria televizorului. Picatura care a umplut paharul a fost videoclipul cu "Oda bucuriei" cintata in stil manea. In cei 11 ani a inceput subtil sa practice manipularea,  promovarea prostiei, a snobismului, a prostuluui gust si a indobitocirii telespectatorului. Probabil asa ajungi sa cistigi (apropos de "Te uiti si cistigi") prostind tot mai multi oameni care apoi cumpara produsele promovate in publicitate. Manelele, care in vremea lui Ceasca nu stia nimeni de ele fiind doar niste sonoritati obscure de mahala au ajuns azi sa aiba "regi" care se plimba in masini luxoase si sint vinati de reporteri cind se scarpina ca sa fie dati la stirile "Pro". Fotbalistii, altadata niste baieti scutiti de munca in uzina care mergeau sa bata mingea pe stadion, azi sint vedete si oamenii se omara pe stadion pentru ei. De ce? Pai la stirile sportive nu vezi altceva decit ce a mai facut cutare fotbalist sau cutare antrenor. Nu conteaza ca mai exista si altceva. important este ce masina si-a mai cumparat "briliantul" sau in ce club a mai fost Marica, nu performantele lor sportive care de altfel cam lipsesc. In locul umorului fin, care pune mintea la contributie au adus pe ecrane "vacanta mare" cu umor scirbos la care nu trebuie sa gindesti prea mult. MI-E SI SILA SA MAI SCRIU  :puke:

Aici te inseli asta e romania si asta e ceea ce "apreciaza" mare majoritate a publicului.
O televiziune comerciala o sa aiba o grila de programe si o structura a stirilor si emisiunilor in functie de raiting-ul pe care il aduce.
Aici suntem vinovati TOTI si din pacate cativa nu au cum sa schimbe acest lucru.
Romania este o tara imprevizibila si a contrastelor in care desi foarte multi nu au ce pune pe masa pe strada vezi mai multe masini luxoase decat in multe orase europene cu un nivel de trai mult mai ridicat.
ASA ca nu avem cu sa schimbam ceva ... decat daca se intoarce lumea cu roatele in sus.

#3
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Ba da ... Avem !
putem schimba situatia ignorandu-i ...... Astfel nu le-ar mai veni publicitate si astfel vor fii fortati de situatie sa-si schimbe formatul. Dar tare ma tem ca nu se va putea lucrul acesta pentru simplul fapt ca la noi marea majoritate vrea asa ceva . Asta inseamna ca eu , tu si multi altii ... suntem impotriva lor dar totusi suntem putini in comparatie cu cei ce-i prefera .....  :puke:

 mardarg3, on Dec 15 2006, 15:36, said:

Imi aduc aminte acum 11 ani cind s-a lansat Pro Tv ce fericit am fost sa vad o televiziune adevarata si o alternativa la TVR-ul cu mentalitatea invechita sau la tentativele de posturi locale semi-pirat care promovau emisiuni / filme pe casete "sifonate" 2-4 ore pe zi.
Azi am ajuns sa sterg postul din memoria televizorului. Picatura care a umplut paharul a fost videoclipul cu "Oda bucuriei" cintata in stil manea. In cei 11 ani a inceput subtil sa practice manipularea,  promovarea prostiei, a snobismului, a prostuluui gust si a indobitocirii telespectatorului. Probabil asa ajungi sa cistigi (apropos de "Te uiti si cistigi") prostind tot mai multi oameni care apoi cumpara produsele promovate in publicitate. Manelele, care in vremea lui Ceasca nu stia nimeni de ele fiind doar niste sonoritati obscure de mahala au ajuns azi sa aiba "regi" care se plimba in masini luxoase si sint vinati de reporteri cind se scarpina ca sa fie dati la stirile "Pro". Fotbalistii, altadata niste baieti scutiti de munca in uzina care mergeau sa bata mingea pe stadion, azi sint vedete si oamenii se omara pe stadion pentru ei. De ce? Pai la stirile sportive nu vezi altceva decit ce a mai facut cutare fotbalist sau cutare antrenor. Nu conteaza ca mai exista si altceva. important este ce masina si-a mai cumparat "briliantul" sau in ce club a mai fost Marica, nu performantele lor sportive care de altfel cam lipsesc. In locul umorului fin, care pune mintea la contributie au adus pe ecrane "vacanta mare" cu umor scirbos la care nu trebuie sa gindesti prea mult. MI-E SI SILA SA MAI SCRIU  :puke:


Subscriu !
Eu de mult m-am convins de lucrurile astea , asa ca i-am lasat pe altii ... ,,inteligenti,, din Romanica sa-i urmareasca .....
Apropos de sport ... Nu demult se spunea ca e o lege care obliga televiziunile sa abordeze in stirile sportive toate evenimentele sportive din toate sporturile .... pe cand acum la TV vezi doar fotbal ! :angry:

Edited by a21alex, 15 December 2006 - 16:46.


#4
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Nu e vorba ca publicul asa cere . Daca publicul ar primi program a la BBC 1 ,2  , s-ar obisnui cu programul respectiv si ar considera ca e normal ca programele sa fie de calitate . Dar daca primeste circari , OTV , vrajitoare , manelisti , etc , crede ca e normal sa fie asa si se uita .
Ce bine ar fi ca macar 2 saptamani sa avem ipotetic BBC1 RO , BBC2, RO , FR2 RO , ORF RO .....  Poate am invata sa  folosim cutitul si furculita , , in prezent fiind la statutul de  catarat in baobab .
Enclava amazoniana romana din Europa .....

#5
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Toate televiziunile din Romania sunt naspa :cursing:  :cursing:  :puke:  :puke: . Noroc de Discovery, Ntional Geographic, BBC si EuroNews ca altfel nu ma mai uitam la TV.

#6
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Se scrie ProstTv nu ProTv.

#7
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 bogdan4ice, on Dec 15 2006, 15:50, said:

Aici te inseli asta e romania si asta e ceea ce "apreciaza" mare majoritate a publicului.
O televiziune comerciala o sa aiba o grila de programe si o structura a stirilor si emisiunilor in functie de raiting-ul pe care il aduce.
Aici suntem vinovati TOTI si din pacate cativa nu au cum sa schimbe acest lucru.
Romania este o tara imprevizibila si a contrastelor in care desi foarte multi nu au ce pune pe masa pe strada vezi mai multe masini luxoase decat in multe orase europene cu un nivel de trai mult mai ridicat.
ASA ca nu avem cu sa schimbam ceva ... decat daca se intoarce lumea cu roatele in sus.
Subscriu! Sunt de acord cu tot ce spui. Eu nu m-am uitat de 3 ani la postul respectiv, în afară de meciurile din Liga Campionilor. După finala din anul acesta am spus și eu că îl scot din listă (atunci erau zvonuri că din toamna aceasta meciurile vor fi transmise pe TVR 1), însă Liga a rămas la televiziunea respectivă și din această cauză am abandonat ideea. Oricum ocupă un nemeritat loc 4 în ordinea programelor de pe televizorul meu (după TVR 1, TVR 2 și Antena 1), câștigat mai mult din inerție (la fel cum Prima TV - alt post care se află în aceeași situație în ochii mei, dar care măcar are circumstanțe atenuante - ocupă locul 5).

Cred că prin deschiderea acestui topic nu ai făcut decât să mai acorzi puțină atenție nemeritată acestui post. Consider o pierdere de timp doar să discutăm pe marginea acestui subiect și cred că avem lucruri multe mai interesante de făcut în viață (de exemplu să ne culcăm, oricum am fi mai câștigați).

PS - îi aștept cu drag pe cei care vor veni să scrie că Pro TV „iz dă best”, că are cea mai mare audiență din România, ca să îi trimit din nou să citească „Alexandru Lăpușneanul”, deși e posibil să nu le fie foarte ușor.

#8
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

 *Victor*, on Dec 15 2006, 19:56, said:

Subscriu! Sunt de acord cu tot ce spui. Eu nu m-am uitat de 3 ani la postul respectiv, în afară de meciurile din Liga Campionilor. După finala din anul acesta am spus și eu că îl scot din listă (atunci erau zvonuri că din toamna aceasta meciurile vor fi transmise pe TVR 1), însă Liga a rămas la televiziunea respectivă și din această cauză am abandonat ideea. Oricum ocupă un nemeritat loc 4 în ordinea programelor de pe televizorul meu (după TVR 1, TVR 2 și Antena 1), câștigat mai mult din inerție (la fel cum Prima TV - alt post care se află în aceeași situație în ochii mei, dar care măcar are circumstanțe atenuante - ocupă locul 5).

Cred că prin deschiderea acestui topic nu ai făcut decât să mai acorzi puțină atenție nemeritată acestui post. Consider o pierdere de timp doar să discutăm pe marginea acestui subiect și cred că avem lucruri multe mai interesante de făcut în viață (de exemplu să ne culcăm, oricum am fi mai câștigați).

PS - îi aștept cu drag pe cei care vor veni să scrie că Pro TV „iz dă best”, că are cea mai mare audiență din România, ca să îi trimit din nou să citească „Alexandru Lăpușneanul”, deși e posibil să nu le fie foarte ușor.

E interesant ca Antena 1 ocupa locul 3 la tine. Aceeasi Antena 1 care are cate o emisiune jalnica si de prost gust in fiecare seara ;). Eu nu zic ca Pro Tv sunt de laudat, dar eu sunt de parere ca un rol esential in coborarea nivelului emisiunilor din Romania l-a avut nimeni altul decat Lazarov.

#9
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 zaze, on Dec 15 2006, 23:26, said:

E interesant ca Antena 1 ocupa locul 3 la tine. Aceeasi Antena 1 care are cate o emisiune jalnica si de prost gust in fiecare seara ;). Eu nu zic ca Pro Tv sunt de laudat, dar eu sunt de parere ca un rol esential in coborarea nivelului emisiunilor din Romania l-a avut nimeni altul decat Lazarov.
Topicul e despre Pro TV. Dacă vorbim despre Antena 1 îți dau dreptate. Mizeriile alea despre care vorbești sunt pur și simplu oribile (chiar dacă eu cred că au venit ca un răspuns la mizeriile de la Pro TV).

Dar la Antena 1 mai ai ce vedea (cel puțin după gusturile mele): un Divertis, un Animat Planet, un Mircea Badea sau un Tucă din când în când.

#10
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Fara indoiala toti au plusuri si minusuri. Concluzia este ca in Romania domneste un prost gust general, iar lista cu emisiuni ce promoveaza acest prost gust este din ce in ce mai mare...

#11
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

 mwlambo, on Dec 15 2006, 18:41, said:

Toate televiziunile din Romania sunt naspa :cursing:  :cursing:  :puke:  :puke: . Noroc de Discovery, Ntional Geographic, BBC si EuroNews ca altfel nu ma mai uitam la TV.

Chiar toate :rolleyes: ?

#12
raluca_risca

raluca_risca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.10.2006
Apropos de sport ... Nu demult se spunea ca e o lege care obliga televiziunile sa abordeze in stirile sportive toate evenimentele sportive din toate sporturile .... pe cand acum la TV vezi doar fotbal ! :angry:
[/quote]
Acelasi lucru nu-l inteleg nici eu. Chiar nu mai exista nici un fel de sport in Romania, decat fotbalul. Dar n-ar fi asta o problema, ci faptul ca alea nu-s stiri sportive. Se vorbeste despre ce-a mai mancat unul, ce "femeie" misto are altul, ce si-au mai cumparat. Mi-e greata.  :death:

#13
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Totul depinde de preferintele si cultura fiecaruia.
Prostv are numai porcarii ca: ApropoTv, Ce se intampla doctore?, Champions League, Parte de carte, Pro Motor, Pro Vest, Oana Cuzino si pe Esca la stiri insa se incapataneaza sa nu bage concusurile sa ghicesti ce litera lipseste ( favoritele mele) in schimb la Antena 1 vad super emisiunile Din dragoste, Ziua Judecatii, Duminica in familie, Revansa starurilor si mor cand se termina una si pana incepe alta.
Mie necaz ca prostv este pe primul loc la audienta si cand ma gandesc ce transmisii reusite facea Antena1 cu Zmarandescu in comparatie cu spectacolul jalnic de local combat sau ca la Dansez pentru Tine se uita lumea pentru o orchestra care canta live, vedete de care nu am auzit fata de cele de la  Revansa starurilor si Banica fata de favoritul meu Pepe.
Picatura care a umplut paharul sa sterg prostv din memoria televizorului a fost meciul Barcelona-Chealsea si imediat duminica seara am vazut imagini din campionatul nostru la Procesul Etapei.
Si m-au mai enervat ca au plecat de la ei exact vedetele care imi plac mie: Teo si Vacanta Mare.

#14
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

 Dan55, on Dec 20 2006, 18:31, said:

Totul depinde de preferintele si cultura fiecaruia.
Prostv are numai porcarii ca: ApropoTv, Ce se intampla doctore?, Champions League, Parte de carte, Pro Motor, Pro Vest, Oana Cuzino si pe Esca la stiri insa se incapataneaza sa nu bage concusurile sa ghicesti ce litera lipseste ( favoritele mele) in schimb la Antena 1 vad super emisiunile Din dragoste, Ziua Judecatii, Duminica in familie, Revansa starurilor si mor cand se termina una si pana incepe alta.
Mie necaz ca prostv este pe primul loc la audienta si cand ma gandesc ce transmisii reusite facea Antena1 cu Zmarandescu in comparatie cu spectacolul jalnic de local combat sau ca la Dansez pentru Tine se uita lumea pentru o orchestra care canta live, vedete de care nu am auzit fata de cele de la  Revansa starurilor si Banica fata de favoritul meu Pepe.
Picatura care a umplut paharul sa sterg prostv din memoria televizorului a fost meciul Barcelona-Chealsea si imediat duminica seara am vazut imagini din campionatul nostru la Procesul Etapei.
Si m-au mai enervat ca au plecat de la ei exact vedetele care imi plac mie: Teo si Vacanta Mare.
:coolspeak: Ai rezumat perfect piata televiziunii din Romania :)

#15
mihai2005

mihai2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 30.09.2006
PRO TV a dat-o cu mucii in fasole rau de tot in ultimii ani. LA cativa ani dupa lansare a inceput sa scada calitatea, si atunci au inceput sa "dea" tot ce se cere. Nu mai conta bunul simt...Au inceput de toate de la promovarea a tot felul de dubiosi pana la etalarea a tot felul de nonvalori pe post de modele sociale si a prostului gust.

Mai concret ce nu-mi place la PRO TV:
Emisiunile sportive. La stirile din sport(care dureaza cel putin cat stirile de dinainte) ni se servesc tot felul de stiri de umplutura, cu ce masina si-a mai luat Claudiu Niculescu, fotbalistu cutare i-a pozat nu  stiu ce unei reportere, ce injurii si-au mai adus nu stiu ce barosani de prin fotbal. Cele mai de umplutura sunt cele de gen: Ronaldinho a fost aseara in Ghencea(de fapt e vb de unu' cu porecla Ronaldinho), Steaua i-am invins pe Real(de fapt aflam ca nu stiu care jucator a jucat f i f a pe calculator) si tot felul de stiri garbage de astea. De asta mai au si audienta pe care o au. Ca sa nu mai vorbesc de gesturile unduirile(de parca sta pe o bicicleta cu o singura roata ca la circ) si grimasele invatate de prin vrun curs American ale lu' Arvat care sunt, nu plictisitoare, au devenit sc@rboase. Freza aia a la ciob nu se mai pune. Plus imaginea asta de femeie ahtiata dupa sport pt care tot transpira PRO tv(si nu reuseste) s-o creeze fetiscanelor care nu stiu nici macar reguluile fotbalului. De ce? Simplu, sa le creasca audienta, majoritate barbati. Era si greu de ghicit.

Transmisii in direct de meciuri. Neaparat tb sa aiba cuvantul magic de cel putin cateva ori. Dupa aia tb ca de cel putin de 100 de ori pe meci sa calculeze cate milioane de euro a driblat nu stiu care, sa enumere neaparat niste nume de jucatori celebri in voga, chiar daca nu au nici o treaba cu meciul. Suna cam asa: "Bine ati venit....intr-o noua seara magica din Uefa Champions League, in aceasta constelatie extraterestra daca putem spune. Duelul celor doi titani, Rijkard si Maurinho care se vor duela inca odata pe viata si pe moarte pe acest coloseum al viselor cu armate de sute de milioane de euro. Invingatorul va lua capul invinsului... dar iata ca se de fluierul de start, Ronalidinhoooo....moment de geniu ce pasa de 100 de milioane de dolari finalizata cu un gol invingand aparararea oaspetilor lui Frank Rijkard de 300 de milioane de eurooooo. Faaantaaasstiiic!!!! Acest geniu al balonului, Ronaldiinhooo ca un dirijor pe o partitura magica de viiis. A debusolat cele 500 de miliooooane de euro de pe Standford Bridge cu nume precum Samuel Eto, Lampard si Robinhooo in defensiva. Ramasi vrajiti la interpretarea de geniu a partiturii de catre formatia dirijorului...inca odata...Ronaldinhooo...fe-no-me-naaaal..."

Se poate sa nu mai comentati meciurile, sau macar sa nu va ma aberati atat? Ca si atitudinea servila ca sa nu ii spun in ALTFEL ;) fata de sosirea "galacticilor" din toamna.
Pe unde a calcat becam, robertinio, brazilinio, si spanioloii aia care mai erau....

Edited by mihai2005, 31 December 2006 - 16:21.


#16
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
si mai sunt stirile despre sotiile fotbalistilor, ce ciorapi si-au luat, bineinteles asta in legatura cu faptul ca cristian borcea a plans in 86.
si nu exagerez, dar de prin 2003 pana in 2006, da la fotoliul lui becali, cel maro cu cusaturi, i-am prins toate stadiile degradarii si incretirii pielii. si cred ca fotoliul ala are mai multe aparitii tv decat basescu. (neaparat sa specific, nu m-am uitat la stiri, doar cand treceam din f mare greseala pe pro tv sau tv sport)
si inca poreclele lor stupide gen mincinasu, mitica de la liga etc. or fi fost poate pt un anumit segment de populatie nostime candva, dar e ca si cum ai auzi aceeasi gluma de 6 ori pe zi timp de 2-3 ani...se pare ca nu au simtul ridicolului si al plictiselii.
intr-un top al ridicolului, cred ca alaturi de stirile din sport de la pro-tv/tv sport, mai adaug chat-ul de la canal teleshop si canalul taraf, unde din cate am vazut, o piesa dureaza in jur de 30 de secunde. dar sincer nu stiu care e cel mai cel.
si am mai spus asta: apropo de audientele lor, sunt f curios sa vad niste cifre strict pe zona ardealului. sunt absolut convins ca nici nu seamana, cat de putin, cu cele care se stiu.

#17
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Ca bine le mai ziceti ...  :naughty:
:clapping:

#18
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
eu nu mai ma uit la protv & co de 2-3 ani si tare bine e :)
nu le simt lipsa deloc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate