Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Trafic.ro - statistici private

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Acum ~ o luna am avut o intalnire cu echipa trafic.ro si ne-au promis ca de craciun o sa avem si nois tatistici private.
Din cate ne-au spus, se lucreaza intens la noi facilitati, care sa il aduca mai aproape de Google Analytics

Acum aveti posibilitatea de a face private anumite statistici importante ale site-ului vostru, adica urmeazanumelemeudespammerprost-ii

Attached Files



#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
interesant, doar pentru cei peste n vizite sau pt toata lumea?

#3
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Eu cred ca pentru toti, nu ai primt un email in care te anuntau de posibilitatea asta ? Eu da

#4
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
La site-urile mele inca nu a aparut, si din cate am vazut doar softpedia are acum.  :D

#5
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Poate doar Softpedia si-a setat sa fie private. Si eu am facut acelasi lucru insa asta nu inseamna ca toti o sa le puna private

#6
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006

 Courage, on Dec 13 2006, 11:16, said:

... se lucreaza intens la noi facilitati, care sa il aduca mai aproape de Google Analytics...
iata un proiect ambitios...  :)

#7
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005
Din punctul meu de vedere trafic.ro isi taie singur craca de sub picioare (o putem numi cealalta jumatate a paharului).
Daca inainte intram pe trafic.ro ca sa vad ANUMITE statistici ... TOCMAI pentru ca erau publice ... acum inteleg ca nu mai am ce sa caut acolo ... nu aruncati cu pietre este parere personala  :tomato:
Cat despre Trafic.ro vs Google Analytics  :lol: intr-adevar un proiect ambitios.

Impresie generala : :thumbdown:

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Exagerezi...

Trafic.ro este ~ realtime, iar Google Analytics poate trece o zi pana sa vezi ce s-a intamplat ori daca au existat probleme.

In plus, pt ca raman publice niste date, se poate realiza un top :)

Nu mi se parea normal ca date specifice ale traficului meu sa fie publice.
Dadea idei unei eventuale concurente.

P.S. E nevoie sa te loghezi in contul tau ca sa accesezi optiunile de private :)

#9
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005
G.A. are multe pe care trafic nu le are, oricum eu am considerat intotdeauna ca trafic s-a ridicat datorita transparentei statisticilor si nu neaparat a corectitudinii lor etc etc  :rolleyes:
Imi mentin parerea de mai sus cu toate ca inteleg interesul softpedia de a face anumite statistici private  :peacefingers:

#10
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

 wrath_d1, on Dec 13 2006, 14:52, said:

La site-urile mele inca nu a aparut, si din cate am vazut doar softpedia are acum.  :D
Logheaza-te, du-te la site-urile tale si o sa ai un lacatel sub statistici pe care-l poti inchide sau deschide. :)

#11
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Nu sunt de acord cu ideea.
Daca esti bun , poate sa iti vada traficu toata lumea.
O sa ramai tot bun!

Eventuala concurenta poate sa vada toate statisticile.
Nu ma ajuta cu nimic, pentru ca nu exista cuvantul magic cautat , sa nu fie stiut de nimeni si sa il vad la referreri.

De la site-urile mici mai poti sa te inspiri cu cate ceva, dar in nici un caz nu poti  de la un site cu 1000000 de vizitatori.

Trafic.ro cred ca pierde prin a face statisticile private...
Eu cand vedeam detalii despre un site, primul lucru care il faceam dadeam click pe referinte.
Tocmai asta cred ca era avantajul site-ului, era totul public.

Nu cred ca isi avea rost optiunea... Site-urile care isi fac statisticile private, cu siguroanta se uitau si ele sa vada de unde ii mai vin vizite "vecinului". Acum si "vecinu" are statisticile private...

E ca si cum marile motoare de cautare, nu ar mai da nici un fel de informatii despre ce se cauta, cate rezultate exista sau etc... Pentru ca site-urile mari nu au nici un interes sa le vada , deoarece au vizite oricum.

Softpedia e destul de sus incat sa nu aiba probleme cu ce e jos.
Si ori cat ar vrea concurenta, nu are cum sa va ia din vizite.

PAREREA MEA: NU E O IDEE BUNA!
Ar trebui sa se revina la loc

#12
MariusCristian

MariusCristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 10.06.2005
Tocmai ma pregateam sa scot de la 2 siteuri contorul de la Trafic.ro. La altul nici nu imi pusesem tocmai din acest motiv: nu voiam sa imi vada concurenta refererii.
La celelate nu ma deranja sau mi se parea acceptabil acest compromis (imi vad altii refererii, dar ma laud si eu cu nr. de vizitatori).

Deci in ceea ce ma priveste trafic.ro va mai avea inca un site nou din partea mea si le va pastra pe celelalte 2.

Deci cred ca au facut o mutare buna.

#13
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Monitorul de la neogen are de la inceput aceasta posibilitate, asa ca era si cazul pentru trafic.ro sa mai adauge cate ceva....

#14
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Cata. sa stii ca nu toate lumea pune accent pe trafic cantitativ.
Nu este vb de bun/rau/trisare !

Este vorba de rezultate !

Personal (si cred ca multi altii) au descoperit lucruri interesante din respectivele informatii mult prea publice.

ex: magazinele online sunt innebunite dupa asemenea statistici pt ca afla cum atrage concurenta clientii etc.

Unde ai mai vazut tu, ina fara de trafic.ro sa fie publice aceste informatii?
Ma refer la serviciile din afara.

#15
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pai acum nu se mai deosebeste cu nimic trafic-ul fata de alte contoare
au renuntat la scopul principal al site-ului, si anume transparenta
@Courage - de ce mai tineti acum trafic-ul pe SP? nu aveti aw-stats, analytics?

#16
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Sa te vad pe tine ca rulezi awstat pe logurile softpedia... :)
O sa ai nevoie de niste clustere ca sa ai informatii in timp util, unde mai pui ca avem mai multe servere...

Analitycs e o gluma pt ca rezultatele sunt cu 24 de ore in urma.

Asa cum am spus, voi cautati transparenta, altii cauta profit si raportare la concurenta/piata.

Depinde in ce tabara te aflii :)

#17
biaterm

biaterm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.08.2006

 Courage, on Dec 13 2006, 11:16, said:

Acum ~ o luna am avut o intalnire cu echipa trafic.ro si ne-au promis ca de craciun o sa avem si nois tatistici private.
Din cate ne-au spus, se lucreaza intens la noi facilitati, care sa il aduca mai aproape de Google Analytics

Acum aveti posibilitatea de a face private anumite statistici importante ale site-ului vostru, adica urmeazanumelemeudespammerprost-ii
:)) se pare ca sunt cam speriati de concurenta... statistics.ro are toaate aceste facilitati de la inceput si pe deasupra este sigurul cu statistici live.

#18
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005

 Courage, on Dec 19 2006, 23:32, said:

Analitycs e o gluma pt ca rezultatele sunt cu 24 de ore in urma.
Of ... nu am vrut sa intru in discutia trafic vs analytics ... dar daca trafic se poate compara cu analytics  :deadtongue:
Din punctul meu de vedere trafic ofera o singura informatie cine a dat clicku si de unde.
Analytics este departe de asa ceva ... nu are rost sa intru in detalii, nu vreau sa laud serviciul etc etc.

O singura intrebare am pt dl Curajos: Cu ce te ajuta faptul ca ai informatiile de astazi ? Este un factor decizional atat de puternic sa stii ce s-a intamplat astazi ? Eu nu cred ca deciziile de schimbare ( modificare / reorientare etc) ale politicii unui site ar trebui sa ia in consideratie ce s-a intamplat in ultima ora.

Parerea mea :notangel:

P.S. Vreau si eu un raport al site-ului meu de la trafic.ro ... se poate ? Oups ... nu are aceasta optiune, cred ca este o gluma in comparatie cu analytics.
P.S.2 Nu arunc cu pietre in nimeni ci imi exprim parerea !  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate