Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Cea mai eficienta protectie a PC-ului

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
aoxomoxoa

aoxomoxoa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.12.2006
Dupa multe saptamani, am ajuns sa imi creez o suita de soft-uri pe care eu le consider ca fiind cele mai bune in domeniul protectiei online. Resursele consumate sunt scazute iar eficienta si time-response e mare. Si, mai mult decat atat, 3 din 5 softuri sunt free... Ca sa nu o mai lungesc, astea sunt:

1. Antivirusul:  Dr. Web [ http://solutions.drweb.com/home/win/ ] update-uri din ORA in ORA! Mai greu de gasit crack, dar sunteti oameni destepti si-l gasiti voi... Asta, din pacate nu e free. Dar bate la cur Norton AV, BitDefender etc. E un antivir rusesc, adik interfata nasoala, in rest jos palaria!

2. Anti Spyware: aici sunt 3 programele, toate free si cele mai bune din cate am testat:
a. Ad-Aware SE Personal [ http://www.lavasoft....se_personal.php ]
b. [/b]Spybot-S&D [ http://www.safer-net...load/index.html ]
c. SpywareBlaster [ http://www.javacools...areblaster.html ]

3. AntiAds: Ad Muncher [ http://www.admuncher.../download.shtml] soft care rade toate popup-urile, add-urile dubioase si bannerele ce pot popula o pagina de web. Din pacate e pe bani si asta, dar se pot gasi crack-uri.

Dupa instalarea acestor 5 minunatii, PC-ul nu va merge mai greu, dar sunteti protejati 99% impotriva amenintarillor online.
Enjoy the safety  :D

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postaoxomoxoa, on Dec 9 2006, 18:00, said:

Mai greu de gasit crack, dar sunteti oameni destepti si-l gasiti voi...
Uuuuu, cred ca te-ai ales cu ceva urlete din partea adminilor !!

View Postaoxomoxoa, on Dec 9 2006, 18:00, said:

update-uri din ORA in ORA!
Adica, sa-mi manince asta din pretioasa mea teava ??? Pai daca e cineva cu net mai lent si nu descarca updattul intr-o ora si vine aly update peste el ?? Ce face ? Le pune pe toate la coada la download pina la sfintu' asteapta ?!

View Postaoxomoxoa, on Dec 9 2006, 18:00, said:

Dupa instalarea acestor 5 minunatii, PC-ul nu va merge mai greu, dar sunteti protejati 99%
Aaa, trebuie sa le instalez pe toate 5 ??? No thanks !!

Eu am NOD32 (update zilnic, maxim la 2 zile), ZoneAlarm (update antispyware la 2-3-4 zile) si Opera si merge calculatorul brici, nu am absolut nici o problema !!!

Edited by queensoft, 20 February 2008 - 17:50.


#3
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Nu cred ca ai nevoie de 3 Anti Spyware. SpyBot e foarte bun si e de ajuns. Cat despre crack la antivirus, Softpedia nu incurajaza pirateria!

#4
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View Postwebsitefinder, on Dec 9 2006, 19:55, said:

Cat despre crack la antivirus, Softpedia nu incurajaza pirateria!

Vorbeste in numele tau si lasa folosiri de persoana a III-a (daca reprezinti SP ai scuzele mele).
Daca respectivul nu a cetit regulamentul e problema lui.

aoxomoxoa> Daca ai ajuns dupa ATATA vreme de cercetare sa iti dai seama ca Dr.Web bate Bitdefender inseamna ca ai studiat degeaba. Mai cerceteaza... ca o sa fii surprins de marele tau experiment.

Enjoy the safety.

#5
aoxomoxoa

aoxomoxoa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.12.2006

View Postdjclocky, on Dec 9 2006, 20:12, said:

Vorbeste in numele tau si lasa folosiri de persoana a III-a (daca reprezinti SP ai scuzele mele).
Daca respectivul nu a cetit regulamentul e problema lui.

aoxomoxoa> Daca ai ajuns dupa ATATA vreme de cercetare sa iti dai seama ca Dr.Web bate Bitdefender inseamna ca ai studiat degeaba. Mai cerceteaza... ca o sa fii surprins de marele tau experiment.

Enjoy the safety.

Imi cer scuze pt k am  fost bine intentionat... Sper k nu ati busit prea multe celule cu bastonase citind asta. Remarcile referitoare la crack-uri sunt indreptatite, scuzele mele. Anyway, va doresc sa nu ajungeti sa aveti nevoie de 3 AntiSpyware k sa va dati seama k, spyBot, oricat de complex este, nu e suficient.
djclocky, dak vreau un AV care sa poate detecta un vir dar care nu poate sa-i faca nimic, aleg BitDefender. Cred k k ti-a stat Clock-ul, clocky, BitDef e depasit. btwe: trimite-ma sa cercetez un link functional... Avand in vedere ca nu stii in ce a constat "studiul" meu, te rog sa stai pe coada ta.
In ce priveste Dr. Web, update faci cand vrei tu, dar ei isi actualiz\eaza definitiile de vir din ora in ora... My mistake

Edited by aoxomoxoa, 10 December 2006 - 11:09.


#6
bertro

bertro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.12.2006
"reteta" mea, care imi tine windozul curat de ani de zile:

1. Kaspersky Antivirus -- rusesc, paranoid.
2. FW Agnitum Oupost -- la fel de rusesc, la fel de paranoid. Are modul antispy (dar nu-l folosesc), Ad blocker, Attachment filter, Attack detection (baneaza ip-ri, clase de ip-uri care fac flood/scan. functie de setari)
3. Antispy "rezident" -- Windows Defender (fostul MS AntiSpyware, fost Giant AntiSpyware). Cel mai convenabil din cate am testat.
4. Antispy "de rezerva" -- Pest Patrol. curata bine.
cel mai important antivirus e oricum ala din fata monitorului ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate