Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Antichristul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1127 replies to this topic

#469
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu cunosti biblia

vorbeste-mi de cornul mic si usa

Edited by legit10, 16 January 2018 - 07:56.


#470
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 legit10, on 16 ianuarie 2018 - 07:55, said:

nu cunosti biblia

vorbeste-mi de cornul mic si = usa
corectat prostia persistenta, voit repetata. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 January 2018 - 08:03.


#471
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene, am fost bun la scoala, nu imi place limba romana, nu m-am chinuit sa o invat, comunic mai greu

#472
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 legit10, on 15 ianuarie 2018 - 15:06, said:

ai dreptate, ioan spune ceva cred

nu trebuie sa ne intereseze, cine e anticristul, noi avem o lege de tinut, doar de asta ar trebui sa ne pese

si orice duh care nu marturiseste pe Isus nu este de la Dumnezeu, ci este duhul lui Antihrist, de a carui venire ati auzit. El chiar este in lume acum. (1Ioan.4:3)

Copilasilor, este ceasul cel de pe urma. Si, dupa cum ati auzit ca are sa vina Antihrist, sa stiti ca acum s-au ridicat multi antihristi: prin aceasta cunoastem ca este ceasul de pe urma. (1Ioan.2:18)

#473
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
aveti tot ce va trebuie sa conduceti lumea, nu cred ca toti, unii dintre voi..voi stiti raspunsul, daca sunteti cu Dumnezeu sau ai anticristului...cu biblia nu puteti demonstra ca sunteti cu Dumnezeu dar realitatea spune altceva....nu stiu cine e Dumnezeu si cine e satan

cei despre care vorbesc sunteti departe de a fi sfinti, sfinti insemnand fara pacate..dar sunteti invincibili deci sfinti oarecum, cu alt inteles...eu nu pot trai in lumea voastra, nici voi in lumea mea

Edited by legit10, 16 January 2018 - 21:40.


#474
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 legit10, on 16 ianuarie 2018 - 21:34, said:

aveti tot ce va trebuie sa conduceti lumea, nu cred ca toti, unii dintre voi..voi stiti raspunsul, daca sunteti cu Dumnezeu sau ai anticristului...cu biblia nu puteti demonstra ca sunteti cu Dumnezeu dar realitatea spune altceva....nu stiu cine e Dumnezeu si cine e satan
Nu stii pt ca nu citesti Biblia, stimabile. Acolo scrie ca cine poate intelege duhovniceste are Duhul lui Dumnezeu.

1 Corinteni 2

12. Si noi n-am primit duhul lumii, ci Duhul care vine de la Dumnezeu, ca sa putem cunoaste lucrurile pe care ni le-a dat Dumnezeu prin harul Sau.
13. Si vorbim despre ele nu cu vorbiri invatate de la intelepciunea omeneasca, ci cu vorbiri invatate de la Duhul Sfant, intrebuintand o vorbire duhovniceasca pentru lucrurile duhovnicesti.
14. Dar omul firesc nu primeste lucrurile Duhului lui Dumnezeu, caci pentru el sunt o nebunie; si nici nu le poate intelege, pentru ca trebuie judecate duhovniceste.
15. Omul duhovnicesc, dimpotriva, poate sa judece totul, si el insusi nu poate fi judecat de nimeni.

Insa trebuie sa fii tu duhovnicesc, ca sa poti, stimabile.

Quote

cei despre care vorbesc sunteti departe de a fi sfinti, sfinti insemnand fara pacate..dar sunteti invincibili deci sfinti oarecum, cu alt inteles...eu nu pot trai in lumea voastra, nici voi in lumea mea
Hristos a platit toate pacatele fara sa merite vreun sfant. De gresit vei gresi oricum, scrie.

Romani 7

22. Fiindca, dupa omul dinauntru, imi place Legea lui Dumnezeu;
23. dar vad in madularele mele o alta lege care se lupta impotriva legii primite de mintea mea si ma tine rob legii pacatului care este in madularele mele.
24. O, nenorocitul de mine! Cine ma va izbavi de acest trup de moarte…?
25. Multumiri fie aduse lui Dumnezeu, prin Isus Hristos, Domnul nostru!… Astfel, dar, cu mintea, eu slujesc Legii lui Dumnezeu; dar cu firea pamanteasca slujesc legii pacatului.

Eu te sfatuiesc sa citesti intai Biblia si dupa aia sa te bagi in discutii, stimabile.

#475
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Duhul lui Antihrist baga mare la propaganda[si asta era anul trecut, cand erau doar 69 de ani; anul asta cand sunt 70, e greu de inchipuit presiunea propagandei broşteşti in Crestinism]:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8rZaafTjbzc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

iar crestinii creduli merg gramada dupa ei ca ortodocsii dupa sfintele moaste. Posted Image

"Caci se vor scula hristosi mincinosi si proroci mincinosi; vor face semne mari si minuni, pana acolo incat sa insele, daca va fi cu putinta, chiar si pe cei alesi. (Mat.24:24)"

"Copilasilor, este ceasul cel de pe urma. Si, dupa cum ati auzit ca are sa vina Antihrist, sa stiti ca acum s-au ridicat multi antihristi: prin aceasta cunoastem ca este ceasul de pe urma.Ei au iesit din mijlocul nostru, dar nu erau dintre ai nostri. Caci, daca ar fi fost dintre ai nostri, ar fi ramas cu noi; ci au iesit, ca sa se arate ca nu toti sunt dintre ai nostri."

Edited by Dude_2nd, 30 March 2018 - 11:37.


#476
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
20. El a zis iarasi: "Cu ce voi asemana Imparatia lui Dumnezeu?
21. Se aseamana cu aluatul pe care l-a luat o femeie si l-a pus in trei masuri de faina, pana s-a dospit toata."



cu gandirea ta profund deformata nu poti explica acest citat

dupa raspunsul tau, iti spun ce inteleg eu

#477
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
pana raspunzi tu, spun eu ce cred

fie e vorba de religiile crestine care se vor uni..sau este vorba de islam, evrei, crestini, toti il asteapta pe Mesia si va fi o singura religie, fiindca toate sunt bune...evreii chiar si fara Isus au o religie buna dar nu au iertare fara Isus, il vor recunoaste la final, asa cred eu


nu exclud posibilitatea sa fie vorba de toate religiile, toate isi asteapta Alesul..si va fi o singura religie


nu bazaconiile tale, fara nicio logica....anticristul trebuie sa fie un criminal, fie prin teoriile lui, fie prin puterea pe care o are

43. Pentru ce nu intelegeti vorbirea Mea? Pentru ca nu puteti asculta Cuvantul Meu.
44. Voi aveti de tata pe diavolul; si vreti sa impliniti poftele tatalui vostru. El de la inceput a fost ucigas; si nu sta in adevar, pentru ca in el nu este adevar. Ori de cate ori spune o minciuna, vorbeste din ale lui, caci este mincinos si tatal minciunii.


ca sa vezi cine e satan

Edited by legit10, 03 April 2018 - 14:33.


#478
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 legit10, on 03 aprilie 2018 - 14:39, said:

nu bazaconiile tale, fara nicio logica....anticristul trebuie sa fie un criminal, fie prin teoriile lui, fie prin puterea pe care o are
infloresti, ca un frumos copac primavara. Posted Image

Antichrist e definit de Biblie nu de ideile tale preconcepute, complet nebiblice: antihrist nu face teorie. :D

Edited by Dude_2nd, 06 April 2018 - 21:43.


#479
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
sunt crestini impotriva lui Isus, falsi crestini, ei sunt anticristii, la plural...dar bestia la care se inchina oamenii fara Dumnezeu este darwin
satan este un mincinos si un ucigas, cel mai mare mincinos este darwin, cel mai mare ucigas este hitler

cauza petru care noi existam este fie evolutia, fie Dumnezeu, darwin este rivalul lui Dumnezeu

#480
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ok

ps: am inca o singura curiozitate: USA in ce tabara si pe ce loc o situezi?Posted Image
darwin e doar un nebun comun,ca multi altii, dupa cum scrie:"Nebunul zice in inima lui: "Nu este Dumnezeu!"(Ps.53:1)" N-are nici o treaba nici nu Fiara nici cu Antihrist

Edited by Dude_2nd, 07 April 2018 - 09:05.


#481
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
hitler si rasa ariana, teoria lui, s-a bazat pe darwin, exact cum descrie apocalipsa
darwin a fost bolnav toata viata lui, exact cum descrie apocalipsa
darwin a fost plecat 42 de luni in jurul lumi, exact cum descrie apocalipsa
lui darwin ii se inchina lumea, exact cum descrie apocalipsa


usa este neamurile, cu buni si rai, niciun neam nu este bun sau rau, toti sunt o mixtura, pe scurt neamurile

Edited by legit10, 07 April 2018 - 09:24.


#482
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 legit10, on 07 aprilie 2018 - 09:23, said:

hitler si rasa ariana, teoria lui, s-a bazat pe darwin, exact cum descrie apocalipsa
darwin a fost bolnav toata viata lui, exact cum descrie apocalipsa
darwin a fost plecat 42 de luni in jurul lumi, exact cum descrie apocalipsa
lui darwin ii se inchina lumea, exact cum descrie apocalipsa
amuzant.
nu se potriveste nici macar umpic cu descrierea biblica a lui antihrist.
faci o salata de fiare, bestii si antihristi.

 legit10, on 07 aprilie 2018 - 09:23, said:

usa este neamurile, cu buni si rai, niciun neam nu este bun sau rau, toti sunt o mixtura, pe scurt neamurile
hehehe...orice aburi si abureli, doar sa ascundem ca usa e "ciocanul" de zdrobire a tuturor neamurilor... (Ier.50.23) Posted Image
aka Cornu cel Mic, pentru cunoscatori.Ala care timp de 3 1/2 ani adica timp de un mandat prezidential, va face prapad printre oameni si printre crestini.

Edited by Dude_2nd, 07 April 2018 - 11:36.


#483
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ltNLsEiIq0c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce diferenta este intre dude si asta ? nu ai nicio treaba...san marino este poporul ales ? fiindca e contrar a ce e USA

#484
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ce vrei sa zici cu clipul asta? ca Nero e Anticristul?Posted Image

n-are nici o treaba...


i-auzi: san marinoPosted Image

Cf Bibliei, anticrist este o miscare asa zis crestina, recunoscuta de lume ca crestina, insa care predica/invata intocmai impotriva invataturii hristice/crestine.Acea miscare se aseaza in Templul lui Dumnezeu[=Biserica Crestina], de unde predica faradelegea ca invatatura, tuturor enoriasilor fara minte.
Darwin n-are nici cea mai mica legatura; e un mic nebun si el in lumea asta mare. Posted Image

ps: nu uita ce sta scris.

Edited by Dude_2nd, 07 April 2018 - 12:44.


#485
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
vino cu citate si vom vedea

fugi de faptul ca darwin este bestia pentru ca la randul tau esti un om fara compasiune

#486
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 legit10, on 07 aprilie 2018 - 12:56, said:

vino cu citate si vom vedea

fugi de faptul ca darwin este bestia pentru ca la randul tau esti un om fara compasiune
mai intai, am taiat jos prostia, balastul care ma forteaza sa-ti raspunz cu aceeasi unitate de masura.

Posted Image

acuma, vin citatele:

"Copilasilor, este ceasul cel de pe urma. Si, dupa cum ati auzit ca are sa vina Antihrist, sa stiti ca acum s-au ridicat multi antihristi: prin aceasta cunoastem ca este ceasul de pe urma.Ei au iesit din mijlocul nostru, dar nu erau dintre ai nostri. Caci, daca ar fi fost dintre ai nostri, ar fi ramas cu noi; ci au iesit, ca sa se arate ca nu toti sunt dintre ai nostri."

Asadar, antihrist este o miscare in Crestinism care prin invataturile ei, neaga valorile crestine.

"Cine este mincinosul, daca nu cel ce tagaduieste ca Isus este Hristosul? ."

Asadar, iata-l deconspirat de Icoana vorbitoare de mai jos, in toata splendoarea sa, asezat in Templul lui Dumnezeu de unde-si predica doctrina antihrista cu care trage dupa el crestinii care nu se tin de Cuvant:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aX6MtM0OnYo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1bv05U--rY8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Negru pe alb, fara drept de apel. Posted Image
iar el, J Hagee, nu e el antichrist, ci un sustinator al acestei miscari crestine false numita ca anticrist, alaturi de alti "negustori ai pamantului" ca si Billy Graham, Joel Osteen, etcetcetc, AlfaOmega TV, etcetcetc., negustori ai pamantului care isi primesc prosperitatea/plata devenind cei mai bogati crestini ai pamantului in urma predicarii acestei erezii anticriste.

Edited by Dude_2nd, 07 April 2018 - 13:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate