Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Sagem MyX6-2 decodare...

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
zumus

zumus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.12.2006
Salut baietzi, sunt si eu nou pe aici.
As avea si eu o intrebare...am un Sagem MyX6-2 codat pe orange [evident]  :puke:
Lamuriti-ma si pe mine ca in voi as avea baza. Am tot intrebat pe la service-uri , cunostinte...toata lumea mi-a zis ca nu merge decodat...ca nu are soft pentru el ..tot felul de shit-uri din astea.


Codul de pe spatele telefonului este -> 252053358
Am cautat pe PlanetSagem.com dar nu am gasit soft pentru el, insa am citit un topic postat de cineva aici ca sa iau soft-ul de pe site adica varianta 251973634 si...


"am facut update la tel meu (sagem myx6-2) si totul merge ok
merg toate functiile, apar meniuri noi (de ex pt schimbarea temelor de fundal) si in plus dipare si meniul inervant de la orange (din partea stinga a ecranului).
ca sa poti face asta tre sa dai jos de pe net updateul cu seria 251973634
1. rulezi executabilul, iti apare prima fereastra si NU apesi next.
2. lasi programul deschis si te duci in C:\Documents and Settings\NUME UTILIZATOR\Local Settings\Temp\
3. acolo vei gasi un director de genul "nsq8B.tmp" si in el 2 fisiere: SGMDetect.dll si 1225_I_251973634.exe
4. deschizi intr-un editor hexa fisierul 1225_I_251973634.exe si inlocuiesti seria 251973634 cu seria telefonului tau
5. salvezi fisierele SGMDetect.dll si 1225_I_251973634.exe (modificat) intr-o alta locatie (de ex pe c:\temp)
6. acum poti sa inchizi fereastra care s-a deschis la punctul 1
7. rulezi fisierul executabil 1225_I_251973634.exe (modificat) din locul unde l-ai salvat la punctul 5."


Am urmat toate instructiunile astea...mi-a dat o eroare  :death: . Deci ce ma sfatuitzi?
Nu ar fi problema de bani...dar cine ar putea sa ma rezolve??
Ca prin IMEI am inteles ca nu merg decodate sagem-urile.


Va multumesc anticipat.  :worthy:

#2
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Din cate stiu am parca s`a ajuns la concluzia ca asta era un bluf. Sa`i faca pe altii sa incerce sa vada daca merge asa. Din cate stim noi nu a aparut inca nici un soft pentru sagem myx 6-2 si este posibil nici sa nu apara.

#3
versuscristi

versuscristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 07.12.2006
suntem in decembrie 2007 si inca nu a aparut nici un upgrade de firmware ptr. myx6-2??? fuck

#4
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003

 versuscristi, on Dec 7 2006, 12:05, said:

suntem in decembrie 2007 si inca nu a aparut nici un upgrade de firmware ptr. myx6-2??? fuck

nu stiu cum esti tu in decembrie 2007 ca eu sunt in decembrie 2008 :coolspeak:

#5
versuscristi

versuscristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 07.12.2006

 wizi, on Dec 7 2006, 22:27, said:

nu stiu cum esti tu in decembrie 2007 ca eu sunt in decembrie 2008 :coolspeak:


scuze... 2006; totusi, chiar n-a reusit nimeni sa scrie softul original pe myx6-2? eu am fost la orange shop si mi-au spus ca pt 350 de mii imi scriu tot softul lui orange  :death:

#6
danyelsan

danyelsan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 24.02.2006
stati un pic ca nu am inteles.....
adica a scapat de toate chestile de branduire......dar ce sa intamplat nu sa decodat???
as face si eu chesti asta ,dar risc ceva???in afara de garantie?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate