Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

program verificare proprietar

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
gionston

gionston

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.11.2005
salut...inainte de toate...sper sa nu fii postat intr-un segment gresit....am si eu o intrebare ...stie cineva vre-un  programel sau un site unde poti verifica proprietarul unui autovehicol dupa numarul de inmatriculare ....sau dupa alte criterii?
...multumesc anticipat

#2
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Exista un program in care iti spune adresa, seria de la cartea de identitate, contul unde tine banii si cati are. Daca vrei iti da si drept de semnatura in banca.
Nu ti-e rusine ma sa ceri asa ceva?

#3
gionston

gionston

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.11.2005
pai nu are de ce sa-mi fie.......a fost dat publicitati de catre protv un astfel de site cu ceva timp in urma ...nu mai stiu site-ul si rugam pe cineva care mai stie ....sa ma ajute... daca doream ceva ilegal...sau cine stie ce nebunie ...nu postam pe un forum....

#4
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 gionston, on Nov 29 2006, 20:57, said:

pai nu are de ce sa-mi fie.......a fost dat publicitati de catre protv un astfel de site cu ceva timp in urma ...nu mai stiu site-ul si rugam pe cineva care mai stie ....sa ma ajute... daca doream ceva ilegal...sau cine stie ce nebunie ...nu postam pe un forum....
Normal sunt date restrictionae acestea.Ca poti sa faci rau cu ele.Nu cred sa fie asa ceva pe net.Nici politia nu-ti spune dealtfel decat daca afirmi ca masina cu nr ala te-a accidentat.
Poti gasi daca masina nr cutare are platita asigurarea RCA.
Atata poti gasi dupa nr de inmatriculare.Dar nu proprietarul.

#5
globaladv

globaladv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.04.2006

 sanddy1964, on Nov 29 2006, 21:35, said:

Normal sunt date restrictionae acestea.Ca poti sa faci rau cu ele.Nu cred sa fie asa ceva pe net.Nici politia nu-ti spune dealtfel decat daca afirmi ca masina cu nr ala te-a accidentat.
Poti gasi daca masina nr cutare are platita asigurarea RCA.
Atata poti gasi dupa nr de inmatriculare.Dar nu proprietarul.


numele proprietarului nu este restrictionat...

o data m-a blocat unul intr-o parcare...nu am putut sa plec vreo ora din cauza lui...parcase aiurea....

dupa ce m-am saturat de asteptat am sunat la politia rutiera...si mi-au dat numele proprietarului care...

de exemplu, daca vreti sa stiti daca un auto este gajat in favoarea cuiva intrati pe www.mj.romarhiva.ro si aflati in favoarea cui este gajata si cine este proprietarul...

deci, nu sunt asa de stricte datele astea precum sa crede....
si nici nu mi se pare normal sa fie....


 globaladv, on Dec 1 2006, 13:48, said:

numele proprietarului nu este restrictionat...

o data m-a blocat unul intr-o parcare...nu am putut sa plec vreo ora din cauza lui...parcase aiurea....

dupa ce m-am saturat de asteptat am sunat la politia rutiera...si mi-au dat numele proprietarului care...era o firma de leasing

de exemplu, daca vreti sa stiti daca un auto este gajat in favoarea cuiva intrati pe www.mj.romarhiva.ro si aflati in favoarea cui este gajata si cine este proprietarul...

deci, nu sunt asa de stricte datele astea precum sa crede....
si nici nu mi se pare normal sa fie....


#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Mie nu mi se pare normal. Daca te enerveaza unu in trafic in loc sa suni la politie (daca ai motiv!), intri pe sait, ii afli numele si in cateva minute vorbesti cu el la telefon si il faci albie de porci indiferent daca aveai sau nu dreptate.

#7
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Pt blocat garajul/masina alta e solutia. Suni la un numar, vin "hingherii" si ii ridica masina badaranului. Dupa ce plateste de citeva ori 100-200 ron, plus timpul pierdut pt recuperare, o sa ii treaca cheful sa ii blocheze pe ceilalti...

Sper sa se implementeze cit mai repede ridicarea badaranilor. Si sa le ia si puncte de pe permis...  :death:  :death:  :death:

Edited by H725, 01 December 2006 - 19:50.


#8
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,754
  • Înscris: 06.10.2012
Stie cineva vreo metoda de aflat nume/adresa unui proprietar dupa numarul de inmatriculare?
Multumesc anticipat!

#9
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,503
  • Înscris: 13.10.2010
O pila la politie.

#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,754
  • Înscris: 06.10.2012
Multam de raspuns, ma gandeam sa evit varianta asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate