Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Tot eu cu xp-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
lenusi2

lenusi2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2003
mai am o problema:eu nu am folosit deloc floppyul meu timp de vreo2-3 luni. acu 2sapt am incercat sa-l folosesc si nu mai mergea. eu nu am obiceiul sa lovesc calculatorul meu k alti psihopati deci nu avea cum sa se strice. a venit cineva la mine , s-a uitat la el si a zis k nu face contact acolo cu discheta. Asa k intrebarea mea e: cum s-a strikat floppyul meu dc nici nu l-am atins? :)  :cya:

#2
aproapeom

aproapeom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.12.2003
pai ..s`a stricat stand :P
si mie mi s`a stricat in mod inexplicabil un floppy..iar eu il mai foloseam din cand in cand..daca mai merge ..adica daca il vede windows , ai putea sa`l desfaci si sa vezi ..poate ai noroc..sau ai putea sa dai 300.000 si sa cumperi altul

#3
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

daca mai merge ..adica daca il vede windows , ai putea sa`l desfaci si sa vezi ..poate ai noroc.

windowsul vede unitatea floppy chiar daca ea nu exista daca e dat enable la floppy disck controller din BIOS.

Quote

s-a uitat la el si a zis k nu face contact acolo cu discheta

unde nu face contact?

parerea mea e ca s-a uscat mecanica din unitate. Incearca sa o desfaci si sa o ungi cu ulei de mecanisme fine. Poate si putin curatata de praf... si cu putin noroc ai sa reusesti sa o faci.

#4
aproapeom

aproapeom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.12.2003
nu e valabil la toate placile de baza

#5
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
dar eu oricum nu am vazut pana acum floppy care sa-l vada windowsul doar daca in momentul in care e adaugat la system.

#6
aproapeom

aproapeom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.12.2003
reformuleaza in romana te rog. chiar nu am inteles ce ai vrut sa spui.

#7
murphy

murphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.01.2004
ce spui de ce am patit eu?

De Craciun nu mai mergea floppy.Aveam win 2k. Am incercat de mai multe ori cu mai multe dischete.Am rebootat in Linux si acolo a mers floppy foarte bine.
Am rebootat in win2k, car carr pana a inceput sa mearga...
adica cum?pe linux merge si pe win nu?
de atunci merge perfect

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate