Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

un sfat pentru outlook

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sebi

sebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2001
:rolleyes: Pe vechiul server era un material despre cum se pot recupera inbox, sent items, etc din outlook. Eu am reinstalat pe un calculator SO si outlook si nu stiu cum si unde sa copiez fisierele care contin aceste date (le-am salvat pe un cd anterior instalarii).Deci as vrea ca dupa acesta operatiune sa imi  apara in outlook si vechile mesaje primite (in dosarul inbox).

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
copiaza mesajele salvate pe cd ... undeva pe hard ... ex: c:mail
(daca le-ai copiat sub forma de baze de date OE, nu ca mesaje ... daca nu ... e mai greu )

Du-te in OE --> tools-->options ... maintenance / store folder ... shi schimba akolo pe c:mail (sau unde ai pus tu mesajele)

Spor!  Shi Succes!

#3
sebi

sebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2001
Mai am o "mititica"problema: dupa reinstalarea SO am lucrat pe noul outlook vreo 3 luni.Daca setez OE sa imi ia mesajele din alt folder, cum ramine cu ce am primit pina acum????? :rolleyes:
Exista vreo posibilitate sa cumulez ce am primit nou cu ce am salvat de pe vechiul calc?
Mesajele sunt salvate in format dbx.

#4
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Deschide acel DBX cu Wordpad-ul. O sa descoperi ca mesajele sunt stocate sub forma de text. Le poti copia dintr-un dbx in altul, DAR mai exista si un fisier de index care trebuie si el reactualizat

EP

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Copiezi fisierul DBX in alta locatie, apoi setezi Outlook sa iti puna fisierele de back-up in folderul care in vrei. iti va crea automat un nou dbx. Apoi rescrii DBX-ul no creat cu cel vechi si este OK.
A doua optiune este sa treci pe The Bat! si nu vei mai avea niciodata probleme cu back-up-ul :drac:

#6
sebi

sebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2001
:yeah baby Va multumesc, a mers !!!:yeah baby.Sunteti niste scumpei! :o :o  :o  Si uite asa am mai luat o bulinuta rosie de la sefa mea. (cu toate ca voua v-o datorez) :o  :o  :o .Inca o data Thanks a lot!!

#7
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Brava man! :yeah baby  ;)

#8
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Ia uita-te aici Sebi si dupa ce-l instalezi sa-mi zici ce parere ai.  :)
http://www.inachis.com/product_info/

#9
sebi

sebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2001
E de soi  programelul.Este exact ceea ce cautam si probabil ceea ce cauta multi dintre noi.Deci punct ochit-punct lovit .Multumesc mult baieti!Thanks Intel! :cool:  :yeah baby

#10
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by Courage
A doua optiune este sa treci pe The Bat! si nu vei mai avea niciodata probleme cu back-up-ul :drac:

Lasa-ma ca eu am plecat de la BAT dupa ce s-a crashuit si a luat cu el 50% din mailurile mele.

Daca il folosesti nu-l pune sa-ti comprime folderele cand il inchizi ca ti le face warza daca se crashuie :drac:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate