Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ce parere aveti despre WSI internet solutions?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
5licer

5licer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2006
Am intrat in contact cu o companie WSI internet solutions care iti pune lumea internetului la picioare,lucrezi de acasa si te umflii de bani.Se ocupa de cerarea paginilor web si promovarea lor...poate stiti voi pe cineva care a cumparat franciza,as vrea sa obtin mai multe detalii.Pretul francizei e de 50.000€

#2
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Cu 50.000 de Euro, poti face mult mai multe, decat sa cumperi o franciza aiurea.

Crearea si promovarea de pagini web pe ce tema?
Si eu am vazut chestii gen WSI. Stii de unde fac ei bani? De pe urma celor ca tine ...

No offense ... dar daca ai 50.000 E, poti face lucruri mai inteligente si mai fezabile cu ei :)

#3
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005
Am vrut sa o cumpar eu acum doi ani, si am renuntat. Intre altele, fa si tu socoteala cite site-uri trebuie sa faci/ citi clienti trebuie sa ai (ca site-urile le fac altii) ca sa-ti recuperezi banii. Tu de fapt trebuie sa vinzi in draci, pe o piata unde e o concurenta serioasa. Iar in RO numele WSI nu inseamna nimic, ori unul  dintre motivele principale pentru care cumperi  o franciza este ca are o marca foarte cunoscuta, care 'se vinde singura'.
Eu zic ca nu face banii, plus ca cer o parte din ei inainte de semnarea contractului, ca 'garantie'.
Daca vrei mai multe informatii, pe pm.

Edited by Aprilia, 19 November 2006 - 16:10.


#4
5licer

5licer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2006

 exosyphen, on Nov 19 2006, 09:56, said:

Cu 50.000 de Euro, poti face mult mai multe, decat sa cumperi o franciza aiurea.

Crearea si promovarea de pagini web pe ce tema?
Si eu am vazut chestii gen WSI. Stii de unde fac ei bani? De pe urma celor ca tine ...

No offense ... dar daca ai 50.000 E, poti face lucruri mai inteligente si mai fezabile cu ei :)
Nu e o franciza aiurea a iesit pe nr1 in lume ca franciza cu cea mai mare rata de crestere in internet in revista Entrepreneur.Dar adevarul e ca imi e cam frica pt ca am intrat nu demult intr-o ´´afacere´´ asemanatoare in spam.spam si de moment nu am scos nici un €.

#5
5licer

5licer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2006

 Aprilia, on Nov 19 2006, 15:09, said:

Am vrut sa o cumpar eu acum doi ani, si am renuntat. Intre altele, fa si tu socoteala cite site-uri trebuie sa faci/ citi clienti trebuie sa ai (ca site-urile le fac altii) ca sa-ti recuperezi banii. Tu de fapt trebuie sa vinzi in draci, pe o piata unde e o concurenta serioasa. Iar in RO numele WSI nu inseamna nimic, ori unul  dintre motivele principale pentru care cumperi  o franciza este ca are o marca foarte cunoscuta, care 'se vinde singura'.
Eu zic ca nu face banii, plus ca cer o parte din ei inainte de semnarea contractului, ca 'garantie'.
Daca vrei mai multe informatii, pe pm.
Trebuia sa firmez contractul luna trecuta,dar le-am cerut timp de gandire pana in Ianuarie pt lipsa de informatii,defapt eu nici nu stiu exact care ar fi rolul meu,ce comision as obtine in urma facilitarii noilor clienti.Ei s-au grabit sa imi spuna ca am de platit 50.000€(care in USA sunt 50.000$) si cam atat...la inceput mi sa parut ca totul e grozav dar acum mi se pare cam dubios...idea mea era sa imi deschid un birou la mine acasa in Madrid si sa am persoane care sa se ocupe cu obtinerea clientilor din Spania,Ungaria,Romania,Italia,Germania,tarile vorbitoare de limba engleza si Sud America.Dar nu stiu daca se poate face totul prin internet,ori e nevoie sa fiu prezent in momentul firmarii contractului cu clientii!

#6
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 5licer, on Nov 19 2006, 19:35, said:

Trebuia sa firmez contractul luna trecuta,dar le-am cerut timp de gandire pana in Ianuarie pt lipsa de informatii,defapt eu nici nu stiu exact care ar fi rolul meu,ce comision as obtine in urma facilitarii noilor clienti.Ei s-au grabit sa imi spuna ca am de platit 50.000€(care in USA sunt 50.000$) si cam atat...la inceput mi sa parut ca totul e grozav dar acum mi se pare cam dubios...idea mea era sa imi deschid un birou la mine acasa in Madrid si sa am persoane care sa se ocupe cu obtinerea clientilor din Spania,Ungaria,Romania,Italia,Germania,tarile vorbitoare de limba engleza si Sud America.Dar nu stiu daca se poate face totul prin internet,ori e nevoie sa fiu prezent in momentul firmarii contractului cu clientii!
Informeaza-te, ca doar dai o caruta de bani! In mod normal la cumpararea unei francize -oricare ar fi ea -trebuie sa-ti fie cit se poate de clar ce ai de facut, ce costuri vei avea si ce venituri estimezi. Un francizor serios ar trebui sa-ti spuna toate astea, plus ca ar trebui sa ai contractul la dispozitie cu mai multe zile inainte de a-l semna. In Spania ar trebui sa existe o asociatie de franciza, care te poate ajuta mult; asta e adresa lor de mail www.franquiciadores.com, au sediul in Valencia.
Cea mai sigura metoda de informare e sa vorbesti cu alti francizati, sa afli direct de la sursa ce si cum.

PS Se zice ' sa semnez contractul' nu sa firmez.

#7
5licer

5licer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2006
@Aprilia,ma intrat pe pagina www.franquiciadores.com,dar nu imi foloseste,e pt persoane care detin o franciza,ca sa ma inregistrez pe site imi cer o gramada de bani.Cred ca e mai bine daca o las balta cu WSI,nu ma mai convinge...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate