Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Schimbare permis Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
334 replies to this topic

#325
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010
In cca 2 saptamani imi expira permisul auto. Am o intrebare pentru cei care si l-au reinnoit de curand, in momentul predarii celui vechi primesc vre-o dovada ce circulatie pana in momentul primirii prin posta al celui nou? Fara permis sunt legat de maini si de picioare si din cauza asta intreb.

#326
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Da, primesti dovada. Mai mult de atat, iti da inapoi si ~90% din permisul vechi (taie cu foarfeca un colt)

#327
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010
Vorbesti serios sau doar e caterinca? Sincer...

#328
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Vorbesc foarte serios:

1. Iti da dovada valabila 2 saptamani; ti-o printeaza pe loc la biroul unde te duci sa dai fisa medicala si sa faci poza.

2. Are ditamai foarfeca cu care taie un colt din permisul vechi. Daca il vrei ca amintire ti-l da, daca nu, il lasi acolo.

#329
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010
Ok, ms. Mai am o nelamurire, pot face fisa medicala sa zicem in Ploiesti si sa preschimb permisul in Buzau? Intreb asta pentru ca in Ploiesti la permise e aglomeratia vietii iar in Buzau am facut programare online si este destul de liber.

Edited by coldfear, 06 June 2019 - 19:35.


#330
Zarko89

Zarko89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2017
Salut. M-ar interesa si pe mine un raspuns la intrebarea de mai sus a lui coldfear. Se poate preschimba permisul si in alt judet decat cel de resedinta? Mie imi expira in 10 zile, dar pe pagina de programari in TImis e rosu pana in 10 iulie. In schimb in Arad pot sa-mi fac inclusiv pe maine. Sau are cineva idee daca se poate prelungi cumva permisul cu cateva saptamani?

#331
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Despre fisa medicala ,pt gr1 cat B ,  daca cineva cu data mai recenta a trecut prin investigare :
a. ce se face la medicina interna
b. ce se face la orl
c. ce se face la psihiatrie

multumesc anticipat

#332
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
a. Nimic, te întreabă dacă suferi de boli interne, oricum, îți trebuie o adeverință de la medicul de familie care să ateste dacă ești în evidență cu boli cronice sau nu
b. În cazul meu, nimic. M-a întrebat dacă port ochelari. Nu port, ura și la gară. În alte cazuri te poate supune la un test rapid, cu literele alea din ce în ce mai mici
c. Mai nimic. M-a întrebat în ce zi suntem și cine e președintele României, ok.. buun.. la revedere

Asta la o clinică din Bacău. Am permis de 20 de ani, niciodată nu a fost așa lejer la fișa medicală. Măcar la ochi și psiholog și tot își făceau treaba cu controlul. Poate alții sunt mai scrupuloși. Și ne mai mirăm că încă au permis toți inapții :D

Edited by caiuscorneliu, 23 September 2022 - 11:23.


#333
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
ORL=ureche , adica problema auzului.

#334
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Nu mai are nimeni vreo parere ?

#335
luka

luka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.11.2003
La control de psihiatrie am sesizat intrebari ca sa depisteze dementa gen unde suntem, in ce locatie, in ce zi, plus test
cu pix pe hartie, din ce am aflat tot screening de dementa, in care daca nu desenezi corect ce iti cere este cam grav.
La neurologie am facut un test de coordonare, mers cu ochii inchisi ceva de genul, daca nu il treci cred ca adio permis.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate