Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Asa e ! Exista si un DUMNEZEU al animalelor ...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Cu siguranta exista si un D-ZEU al  animalelor fara stapan . Toate aceste crime sadice executate de tot felul de debili mintali si paranoici in libertate care se numesc (curios, nu ? ) ... oameni , nu vor ramane nepedepsite. Povesteam pe un alt topic experienta traumatizanta prin care am trecut cand un tigan a lovit cateaua tatalui meu cu un bolovan si aceasta a murit in chinuri dupa trei zile . Daca legea romana prevede doar o amenda intre 5 si 10mil . ( atat considera unii ca valoreaza viata unui animalut ) ,  legea Divina nu iarta  !  Am convingerea ca mai devreme sau mai tarziu , tot va compensa cu ceva fapta rea de care te faci vinovat !
Stire : ,, azi-noapte , un tanar din jud. Constanta care iesise impreuna cu alti doi prieteni la vanatoare de caini fara stapan , a fost impuscat ,,accidental'' si mortal in cap . '' Din declaratiile celor doi, unul dintre ei a incarcat arma de vanatoare si ia dat-o acestuia . In acel moment arma s-a descarcat improscandu-i in cap zeci de alice ce ar fi luat viata unui alt catel ( al catelea oare ? ).
Accident sau fapta Divina ? Voi ce credeti ?

Edited by agu, 17 November 2006 - 18:22.


#2
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
accident

#3
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
nu conteaza ce a fost, conteaza ca s-a intamplat si ca omul respectiv a platit pt faptele sale. mie imi pare bine pt ca o merita.

#4
bezz

bezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.09.2006
accident, a cautat-o singur cu lumanarea
si totusi, Dumnezeu sa-l ierte!

#5
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Eu cred ca i-a dat arma cu teava indreptata spre el si cu degetu pe tragaci.

#6
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
ce face bautura din om :nonobad:

#7
afterdeath

afterdeath

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 702
  • Înscris: 27.10.2006
Dacă toţi idioţii s-ar împuşca în cap, 99 la sută din atei s-ar converti la ortodoxie. Şi după aceea s-ar împuşca în cap.

#8
bezz

bezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.09.2006
offtopic
periculoase armele astea, m-as lipsi de ele; am un amic bun in ct care de doua ori mi-a adus iepure de camp, dar nu impuscat/capcana/caine ci calcat cu masina  :death: daca-i prinzi in mijlocu' traversarii cu un flash doua ii paralizezi si  :bicycle:  
gazda mea de acolo mi i-a pregatit cu sos de vin si portocale (si morcovi, asa de sufletul urecheatului)...un deliciu.


totusi este grav daca anumite persoane ies pe strada cu arme sa impuste maidanezi... pana acu ne feream de maidanezi, acu avem si sharpshooters  :deadtongue:

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
in caz ca nu stiati, dzeu, nici chiar al patrupedelor fara stapin, nu impusca pe nimeni in cap. dobitocii reusesc sa se omoare singuri, fara ajutor divin. imi pare rau ca la sugestia mea cu shotgunu, au percutat asemenea idioti, care se uita pe teava sa vada daca e incarcata arma :console:

#10
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006

 Mosotti, on Nov 20 2006, 14:49, said:

in caz ca nu stiati, dzeu, nici chiar al patrupedelor fara stapin, nu impusca pe nimeni in cap. dobitocii reusesc sa se omoare singuri, fara ajutor divin. imi pare rau ca la sugestia mea cu shotgunu, au percutat asemenea idioti, care se uita pe teava sa vada daca e incarcata arma :console:

Ba , da Mossoti . D-zeu cateodata se cam satura si mai impusca si in cap ! Uite asa  ptr. ca sa saturat,  la scos pe ala din casa noaptea la vanatoare de caini , ia dat arma incarcata in mana si ia dat si un glont in cap.
S-o fi saturat si EL de atatea cruzimi si nenorociri .
Ganditi-va ca nimic nu e intamplator pe lumea asta !

Edited by agu, 21 November 2006 - 17:55.


#11
bezz

bezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.09.2006
Ce simplu e, Dumnezeu in sus, Dumnezeu in jos, cred ca mai au un loc liber pentru tine la Amish, grabeste-te.

Si daca tot sunteti asa indoctrinati, ce alte minuni mai savarseste Dumnezeul asta al animalelor? Daca ar reusi sa impace pisicile si cainii atunci DA! as lua-o ca pe un semn divin  :rolleyes:  (nu veniti cu exemple de animale crescute impreuna, veniti cu pisica la cateaua mea, daca n-o mananca atunci e divine intervention  :worthy: ).

#12
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006

 bezz, on Nov 24 2006, 00:29, said:

Ce simplu e, Dumnezeu in sus, Dumnezeu in jos, cred ca mai au un loc liber pentru tine la Amish, grabeste-te.

Si daca tot sunteti asa indoctrinati, ce alte minuni mai savarseste Dumnezeul asta al animalelor? Daca ar reusi sa impace pisicile si cainii atunci DA! as lua-o ca pe un semn divin  :rolleyes:  (nu veniti cu exemple de animale crescute impreuna, veniti cu pisica la cateaua mea, daca n-o mananca atunci e divine intervention  :worthy: ).


Attached File  IMG_0385.JPG   1.6MB   164 downloads

Poza e facuta de mine in spatele unui bloc si e reala !
Cat despre cat esti dumneata de priceput la animale .......... las-o mai moale. Eu te inteleg ( caci am puterea de a intelege oamenii ) ,  dar asta nu-ti da dreptul sa-ti dai cu parerea pe un topic care este dedicat necuvantatoarelor , parere pe care o poti expune si la o bere cu baietii .
Cat despre ,, D-zeu in sus si in jos '' , vreau sa-ti spun cu toata convingerea , chiar daca ma repet ca ...Nimic nu e intamplator ! Ca daca nenea ala s-a impuscat in cap , nu a fost asa oarecum ci ca exista intotdeauna o lega  a compensatiei .
Toate bune si ..... hotareste-te  in privinta animalelor , caci esti tare dezorientat . :uhuhno:

Edited by agu, 24 November 2006 - 16:06.


#13
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005
bezz, tu esti unul dintre aia care nici daca ar vedea matza cu cainele pupandu-se in bot, tot nu ai crede in ceva din momentul ala incepand ...
beton poza !

#14
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
cainele ala babardeste pisica aia ? :w00t:

#15
bezz

bezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.09.2006

 shobi, on Nov 24 2006, 17:04, said:

cainele ala babardeste pisica aia ? :w00t:
asa se pare  :w00t:

cum ziceam, am doi caini, unul a omorat o pisica (nu eu am bagat-o la el in tarc  :confuzzled: ) iar al doilea doarme cu ele in cusca si le lasa sa-i manance din boabe fara sa maraie. exceptia care confirma regula, parca asa se zice...
poza e haioasa ca instantaneu, dar slaaaba calitativ, puteai incerca ceva de la PFAV.  B)

#16
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
dragut catelu, in religie spune ca nici un caine nu ajunge in rai sau iad, dar cred ca di dumnezeu vede cat ne ajuta cainii si cat sunt de iubitori, si cred ca si ei merita paziti iar cu privire la agresiunile la caini cred ca sunt mari pacate! si Dumnezeu e unu pentru toti!

#17
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Spuneam acum aproape un an ca ,, exista si un Dumnezeu al animalelor '' !  Cred si acum cu tarie ca Legea Divina nu iarta si ca inainte de toate legile umane , existente sau inexistente , Ea primeaza .
  Am totodata convingerea ca pana la votarea Legii privitoare la reala protectie a animalelor si infiintarea Politiei Animalelor  exista o ,, lege nescrisa a compensatiei '' , lege care se aplica in viata . Cred ca pentru fiecare lucru rau sau urat pe care il savarsesti asupra cuiva , fie el om sau animal , ti se va intoarce cel putin o data cu aceeasi intensitate .
  Pentru ucigasii de animale , pentru toti cei fara suflet , din pacate nu s-a inventat tara si locul in care ar trebui sa traiasca cu totii , la un loc , in teroare si nemernicie ...

#18
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Televiziunile de tot felul ne asalteaza cu mesaje video in care caii sunt batuti cu salbaticie cu biciurile , sunt crestati cu cutite sau topoare sau le sunt gaturile taiate ptr. ca au ,, indraznit '' din cauza epuizarii si a hranei proaste si insuficiente sa nu mai poata sa traga ! Culmea nemerniciei este ca asta se intampla pe strada , pe domeniul public , in vazul copiilor nostri si ai celorlalti concetateni .
Caini fara stapan dar cu suflet , sunt hingheriti , batuti , torturati , otraviti , ziua in amiaza mare tot pe strada .  Pisicute sunt lovite pana la moarte in scari de bloc , sunt urmarite cu caini de rasa de vanatoare , sunt ... omorate !
Ce se intampla oameni buni ?!?!  Vine cumva sfarsitul lumii ?  Cumva spatiul nostru vital a fost ocupat de bietele animalute ? De ce suntem din ce in ce mai sadici si mai nemilostivi ?

P.S. Nu uitati ca ... ,, Exista si un Dumnezeu al animalelor " !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate