Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Asa e ! Exista si un DUMNEZEU al animalelor ...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Pana la urma se discuta de d-zeu sau de dobitocu care si-a imprastiat creierii ?

#20
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Postagu, on Oct 7 2007, 20:32, said:

Spuneam acum aproape un an ca ,, exista si un Dumnezeu al animalelor '' !  Cred si acum cu tarie ca Legea Divina nu iarta si ca inainte de toate legile umane , existente sau inexistente , Ea primeaza .
Daca aia doi luau un baros si ciocaneau un zid imbulinat care pica peste ei de la lovituri, sau o drujba cu care taiau un copac fara autorizatie, iar copacul pica peste ei, spuneai ca exista un dumnezeu al zidurilor si al copacilor, sau ziceai ca erau aia idioti?  :confuzzled:

#21
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
se pare ca in romania, asta a cam ramas singura metoda de a scapa de haitele astea de animale turbate din cauza carora ti-e frica sa iesi noaptea pe strada. decat deloc, mai bine asa. ca se mai iroseste cate un dobitoc beat pe parcurs... asta e.

#22
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
sa mor de am vazut in ultimii 2-3-4 ani vreo "gasca" de caini turbati care ataca de tie frica sa iesi din casa ...
"haitele astea de animale turbate " ..o spui de parca ar fi una la fiecare colt de strada...

#23
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
a fost un accident...
daca ala avea o grenada in loc de pusca, mureau toti trei.

#24
imparatel

imparatel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.03.2007
eu n-am de unde sa stiu dak a fost accident sau nu k nu sunt criminalist.....dar ala a platit pentru fapta ce a facut. La urma urmei Dumnezeu are grija si de oameni si de animale.....e si Dumnezeul nostru si al animalelor

#25
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006

View Postnile, on Oct 21 2007, 13:30, said:

Daca aia doi luau un baros si ciocaneau un zid imbulinat care pica peste ei de la lovituri, sau o drujba cu care taiau un copac fara autorizatie, iar copacul pica peste ei, spuneai ca exista un dumnezeu al zidurilor si al copacilor, sau ziceai ca erau aia idioti?  :confuzzled:


Problema e alta ... Suntem pe o sectiune dedicata animalelor ( nu animalelor de oameni , aici ai dreptate ! ) , pe un topic care incearca sa vorbeasca cu alte cuvinte de toleranta fata de animale ca sa nu zic de dragostea fata de ele ( ca deh ... unii dintre noi dezvolta alergii la ele ) .
Incercam doar sa spun ca ,, nimic nu cred ca e intamplator pe lumea asta si ca undeva , acolo , Cineva iubeste animalele mai mult decat oamenii '' !
As vrea sa cred ca ai inteles ...

View Postborn2lose, on Oct 21 2007, 13:36, said:

se pare ca in romania, asta a cam ramas singura metoda de a scapa de haitele astea de animale turbate din cauza carora ti-e frica sa iesi noaptea pe strada. decat deloc, mai bine asa. ca se mai iroseste cate un dobitoc beat pe parcurs... asta e.

Ce vrei sa zici ?!?!  Care e metoda ? Care animale turbate ?
Mai bine am incerca sa eradicam prostia din aceasta tara , infatuarea , nemernicia , prostul gust , fatarnicia , mitocanismul , smecheria , furturile , accidentele auto , criminalitatea , traficul si consumul de droguri , prostitutia , si apoi sa incercam sa devenim mai milosi si mai buni cu animalele care exista pe pamantul acesta dinaintea  noastra ...Cu alte cuvinte noi suntem cei tolerati ...

View PostValy1, on Oct 21 2007, 12:47, said:

Pana la urma se discuta de d-zeu sau de dobitocu care si-a imprastiat creierii ?

De dobitocul care si-a imprastiat creierii nu am ce sa mai discut ( la mai mare si cu altii ca el ) , incerc doar sa atrag atentia asupra pericolului de a deveni din ce in ce mai cruzi cu animalele din jurul nostru !

Edited by me_and_myself, 26 October 2007 - 20:53.


#26
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006
agu, inteleg ca te bucuri de moartea unui nenorocit. O atitudine de adevarat crestin ...

#27
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006

View Postandrei_0, on Oct 29 2007, 17:57, said:

agu, inteleg ca te bucuri de moartea unui nenorocit. O atitudine de adevarat crestin ...

Iubesc animalele si asta ma face mai putin tolerant fata de cei care le chinuie si le omoara !

P.S. Sunt crestin dar inainte de toate OM cu suflet ! Nu pot ierta nemernicii . Pe ei sa-i ierte D-zeu , asta daca poate ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate