Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Sfat achizitionare placa de captura

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

View Postviceroy56, on Mar 19 2008, 06:22, said:

E cam complicat. Spui ca Vista nu vrea. Da' cu XP ai incercat? Conectarea unor device-uri pe PCI-X trebuie in general 'acompaniata' de instalarea de drivere. Poate o placa de sunet cu port FireWire si sa o inlocuiesti pe cea actuala ar fi o solutie.
Nu stiu daca se gasesc si placi video pe PCI-X cu port Firewire.
Se gaseau(am avut in niste servere) PCI expandere, niste placi de circuit cu conectica si ceva piesulete pe ele. Oare asa ceva te ajuta, ai loc sa montezi in carcasa. Erau cam mari, ce-i drept - 6 sloturi PCI.
Nu voi reveni la XP doar pentru atat. Chiar sunt incantat de Vista32Ultimate.
Ultima varianta nu cred ca ma ajuta. Totul se intampla datorita neatentiei mele. Mi-am luat placa de baza fara port firewire si doar cu doua sloturi PCI - Intel P5K SE.
Dar pe e-sata nu exista nimic? Un adaptor sata/firewire? Portul ofera o viteza de pana la 3gb/s daca nu ma insel... Deci e super ok pt transfer video. Eventual o "cutie" conectata prin e-sata si care sa aiba iesire firewire....

Edited by Lyvyoo, 20 March 2008 - 00:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate