Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pt cei ce au lucrat in lab de info al unui liceu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
x3m_ia

x3m_ia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2006
Salut
  Sunt student la info si tocmai mi s-a oferit un post ca laborant la un liceu. Eu ma pricep mai bine la partea de programare si mai putin la retele si hard.  De ce probleme as putea sa ma lovesc si cam ce ar trebui sa stiu cum sa fac.

#2
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.09.2005

Quote

Sunt student la info si tocmai mi s-a oferit un post ca laborant la un liceu. Eu ma pricep mai bine la partea de programare si mai putin la retele si hard. De ce probleme as putea sa ma lovesc si cam ce ar trebui sa stiu cum sa fac.

Pusti care sa ciordeasca harduri si rami iar apoi sa ti se impute tie din salariu  :naughty:  :naughty:

#3
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postx3m_ia, on Nov 15 2006, 14:43, said:

Salut
  Sunt student la info si tocmai mi s-a oferit un post ca laborant la un liceu. Eu ma pricep mai bine la partea de programare si mai putin la retele si hard.  De ce probleme as putea sa ma lovesc si cam ce ar trebui sa stiu cum sa fac.


Sau de pusti care sa te enerveze atat de tare incat o sa iti dai singur demisia.Cunosc cazauri :D

#4
criss_slc

criss_slc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.08.2006
Nu o sa te lovesti de nimic. Cel mult de o gramada de secretare si de profesori care vor tot felul de chestii de pe Internet. Evident, orice cerere incepe cu "am auzit ca s-ar gasi ... nu stiu exact cum se cheama".
Daca e job part-time du-te linistit. Apropo, despre ce liceu e vorba? (daca se poate spune)

#5
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
am mai vazut o intrebare pe forum legata de acest subiect si cred ca tot de tine ii pusa.
Eu sunt laborant.... informatician.... admin de retea.. si etc cum vrei tu sai spui la un liceu in TM.
Avanje pt mine cel putin:
1. Is student si programu ii super flexibil
2. Ii liceu de fete..... si credema.. ca aici si daca ai fi cel mai prost om din lume si cel mai serios tot gasesti una care sa fie pe placul tau.
3. Probleme de genul cu furatul din laborator.. nu sunt pentru ca am calculatoarele toate sigilate si daca se fura ceva raspunde profu care era la ora.
4. In viitor vor sa imi cumpere laptop de servici ( asta doar ca ma duce pe mine papagalu`)
5. Cunostine foarte mari de informatica nuti trebuie.. decat sa sti sa instalezi un Windows si sa folosesti Word si Excel.
6. AI carte de munca dar un salar mic
Dezavantaje.
1. Bani putini .(348 roni salar net)
2. Te bat la cap to felu de profesori si profesoare....
3 Scrii enorm de multe pagini la calculator
si etc.. sorry daca am uitat ceva.. da pt cine ii interesat de mai multe informatii sa imi dea pm.

#6
x3m_ia

x3m_ia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2006
am auzit ceva de un spor pentru radiatii de la monitor, stie cineva ceva despre asta?
   Si ca sa revin la topic dupa 2 sapt de "munca" asta e tot ce pot sa zic:
- ghinion cu prg e flexibil dar trebuie sa iasa 8 ore
-liniste dupa masa si agitatie dimineata
- noroc pana acum NIMIC Word sau Excel
-Inventarul nu imi prea place da na ce sa-i faci
si in rest toate bune si frumoase

#7
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postx3m_ia, on Dec 4 2006, 22:36, said:

si in rest toate bune si frumoase

...si download la greu ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate