Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Parcarile amenajate in sect.3 de curand- o fatada pt ilegalitati?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
Salut! Am si eu o problema referitoare la locurile de parcare amenajate de curand  in sect 3 la initiativa primarului Negoita. Stau in Titan si am facut si eu cerere pentru un astfel de loc, insa de la primarie mi s-a spus ca cererea nu poate fi solutionata pana cand parcarea din fata blocului(unde lucrarile de asfaltare mai aveau putin ) nu este finalizata (n.a. -sa fia trasata parcarea). Parcarea s-a trasat pe la ora 11.30 vinerea, cand programul primariei era pana la ora 12. Luni ma duc la primarie cu toate actele, astept o ora sa intru ca inspectorul vorbea la telefon, probabil pentru niste aranjamente, intru intr-un final si imi zicea duduia in cauza(inspectorul) ca cererea mea a fost facuta prea tarziu si nu poate sa imi dea loc de parcare pt ca sunt 40 cereri pe 27 locuri disponibile si ma trimite la seful ei sa "discut"(personal am interpretat totul ca o afirmatie clara gen "nu dai spaga nailes loc fraiere"). Ma duc la seful ei sa discut si il intreb ce pot sa fac ca sa obtin un loc si , culmea, ce imi zice: sa ma duc la presedintele asociatiei de locatari ca el e raspunzator pt acordarea locurilor de parcare in cazul meu. Eu il cunosc pe presedintele asociatiei de locatari si saracu om n-are nici o treaba. Intrebarea mea este : ce pot sa fac in acest caz, nu neaparat pentru a mai obtine un loc de parcare(sunt constient ca au fost date de mult prin aranjamente si relatii) , dar macar pt. a lua niste masuri impotriva unor functionari publici care isi bat joc de simpla mea existenta(masuri legale bineinteles, ca d-alelalte stiu si eu :naughty: )?

#2
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Din cate stiu eu (am trecut recent prin asta) locurile de parcare se acorda pe baza unei scheme data de catre administratorul sau presedintele asociatiei de locatari. Deci are sau nu are treaba cu parcarile, nu se aproba nici o cerere fara semnatura administratorului...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate