Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Preturile tirurilor....

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
adriano_7

adriano_7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 28.06.2006
Cam cat costa un tir nou (nu second hand) si daca merita acei bani  ? ? ? ? ? ?

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai un Renault magnum cu vre-o 400 cp, cu vre-o 100k km la bord (parca) costa la bras trucks in jur de 70-80.000 euro (cred ca cip).. Si normal ca merita, din moment ce scoti bani din el..

Edited by romaximusro, 08 November 2006 - 10:13.


#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Oricum TOATE camioanele se vind in leasing, diferentele de pret se estompeaza in fata altor avantaje (consum, service garantie, intretinere...).

Merita pt cine are clienti. Nici un client nu o sa te caute, tu trebuie sa ii cauti.
Se zvonea de ex ca Dorinel Munteanu nu avea clienti si avea mari probleme financiare cu firma lui de transport auto...

#4
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
ce fel de transport auto?tiruri?

#5
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postadriano_7, on Nov 8 2006, 09:44, said:

Cam cat costa un tir nou (nu second hand) si daca merita acei bani  ? ? ? ? ? ?

70.000Euro la DAF...nou-nout,evident!

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
banuiesc ca un daf cf ceva (adica camion usor ) are pretul ala.. cred ca zilele astea o sa ma duc pana la reprezentanta man din oras sa vad daca imi pot da niste preturi..

#7
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View Postromaximusro, on Jan 27 2007, 04:04, said:

banuiesc ca un daf cf ceva (adica camion usor ) are pretul ala.. cred ca zilele astea o sa ma duc pana la reprezentanta man din oras sa vad daca imi pot da niste preturi..
mobile .de  aici gasesti preturi aprox. din europa.

#8
anzo

anzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 02.08.2006

View Postadriano_7, on Nov 8 2006, 09:44, said:

Cam cat costa un tir nou (nu second hand) si daca merita acei bani  ? ? ? ? ? ?
Preturile depind foarte mult de tipul camionului, de motor , de tipul cabinei si de optiuni.Depinde ce vrei sa transporti si unde.De ex. daca vrei sa faci transport cu temperatura controlata in UE iti trebuie un cap tractor mai puternic(min 440 CP) deoarece vagonul frigo e mai greu cu aprox3-4t si se incarca full,cabina mare(megaspace) fiindca soferul va locui in cabina cu saptaminile.E bine sa ai retarder(protejeaza frinele),GPS(sa stii unde umbla)etc.Oricum camioanele se cumpara in leasing ideea fiind ca masina sa-si plateasca ratele.Inceputul e greu pina gasesti un client direct(poti gasi de munca si la speditioane gen LKW Walter dar ei sunt intermediari si platesc rau).

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Tirurile se vand cu tot cu vagon? Daca nu, cat costa un vagon?

#10
anzo

anzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 02.08.2006

View Postdon_dannielo, on Jan 28 2007, 12:38, said:

Tirurile se vand cu tot cu vagon? Daca nu, cat costa un vagon?
Vagonul se cumpara separat, of course!Si aici depinde ce vrei sa transporti.Preturile incep pe la 20.000euro, vagoanele specializate sunt evident mai scumpe(transp. animale vii, sticla, lichide, frigo etc.).

#11
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postromaximusro, on Jan 27 2007, 06:04, said:

banuiesc ca un daf cf ceva (adica camion usor ) are pretul ala.. cred ca zilele astea o sa ma duc pana la reprezentanta man din oras sa vad daca imi pot da niste preturi..

ntz...este vorba despre XF.
MAN nu are reprezentanta "oficiala" in Romania.abia anul acesta vine in Romania (se pare ca undeva prin Pantelimon),vecin cu Rosal-ul (ei au cele mai multe autoutilitate MAN).

#12
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005

Quote

Oricum camioanele se cumpara in leasing ideea fiind ca masina sa-si plateasca ratele
si sa-ti mai si ramana bineinteles...:)


Quote

poti gasi de munca si la speditioane gen LKW Walter dar ei sunt intermediari si platesc rau
Poti sa-mi dai mai multe detalii, de contact sa ma lamuresc in legatura cu `platesc rau`?

#13
anzo

anzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 02.08.2006

View Posteddymutu7, on Feb 25 2007, 22:46, said:

Poti sa-mi dai mai multe detalii, de contact sa ma lamuresc in legatura cu `platesc rau`?
Platesc rau in sensul ca ei sunt doar intermediari. Deci din suma platita de beneficiar ei taie citeva procente, restul ti-i da la 90 de zile. Aici te poti inscrie si te poti interesa: LKW-Walter.

#14
cribs

cribs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.02.2007

View Postdon_dannielo, on Jan 28 2007, 12:38, said:

Tirurile se vand cu tot cu vagon? Daca nu, cat costa un vagon?


Se pot vinde si cu si fara vagon, la vagon ai cateva date: volum, greutate, pentru ce marfuri si poate reusesc sa te ajut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate