Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

o tzeapa

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postzmeutz, on Nov 10 2006, 10:27, said:

decat sa faci corectari pe forum mai degraba dadeai o mana de ajutor !
nu l-ai ajutat cu nimic daca i-ai spus "s-a" in loc de "sa" :huh:
off: Mai face posturi si el. poate ii cresc sansele sa castige la concursul sp. Mai fac si eu un post, dar macar scriu ceva, el a pus un Smilie si gata postu'. :cursing:
on: sar (s-au/sau cum vrei Wireless_M, s-ar) putea ca banii sa fie in tara, dar trebe sa urmaresti traseul lor bancar. cam greu asta :naughty:

Edited by laurentcauia, 10 November 2006 - 13:47.


#20
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006

View Postmy_ics, on Nov 8 2006, 23:17, said:

:)  sigur nu e in romania,pentru ca sa realizat prin banca si la banca dai si adresa si banca de indonezia.
Sau cine stie.
Pai tu crezi ca baetii din Regie nu dadeau conturi de afara.......

#21
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
Am impresia ca si tu cam vrei sa ascunzi pe ce ai dat banii... Ne spui si noua ce era sau ne tii curiosi? :)

#22
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
ei...ceva marihuana :D

#23
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005
Din păcate nu prea ai şanse să-ţi recuperezi pierderea. Ai mers pe încrederea unei persoane fizice. Dacă plăteai la firmă...
Cât ai plătit transferul  bancar la ei? La noi e 20 ioroi.

#24
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006
astia din Indonezia sunt niste nenorociti ...nu mai aruncati asa cu banii...fara sa fiti siguri...

#25
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.09.2005

Quote

astia din Indonezia sunt niste nenorociti ...nu mai aruncati asa cu banii...fara sa fiti siguri...

Vezi ca Becali a primit o suspendare de 18 luni si amenda de vreo 135 de milioane pt o afirmatie asemanatoare  :naughty:  :death:  :death:

Asa cum tzepuitii de prin alte state zic  la fel despre noi putem afirma ca " Unii din Indonezia sunt niste nenoritciti "  :notangel:

Quote

Ce ma sfatuiti sa fac acum dupa ce mi-am luat o mica tzeapa,si persoana respectiva nu mai raspunde la mailuri.?
E din Indonezia.
Si suma e pe la 300$,destul de mica ,ca sa fiu bagat inseama de vreo autoritate,sau poate sunt eu cu idei invechite si o sa ma asculte cineva.
Ce ma sfatuiti?

Sa fii mai atent pe viitor cui trimiti bani.Incearca eventual sa folosesti un sistem de escrow

Edited by danyboy2010, 11 November 2006 - 13:16.


#26
my_ics

my_ics

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2005
Banii stiu ca nu ii mai vad.Dar macar sa il urmareasca si pe el cineva,poate a mai tras si la altii,tzeapa.
Daca nu s-ar plange nimeni nu l-ar prinde,dar asa o plangere de la mine ,alta de la altu si poate isi conduce tzepele din parnaie.
Pe ai nostri cum ii prinde ,poate ii prinde si pe ai lor.

#27
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.09.2005
Ok ;)

http://www.fbi.gov/ si dai pe " Report Internet Crime"

O alta alternativa ar fi sa-l ameninti pe ala ca-l raportezi,ii bagi si numele si tot..poate se sperie si ti-ii da inapoi.
Dar slabe sanse :proud:

#28
kosfunny

kosfunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.02.2006
De ce nu poti accepta ca prostia se plateste? Ai luat o teapa pe care eu credeam ca doar pampalaii de straini o pot inghiti! Te-ai nascut ieri?
Vezi sa nu cumperi vreo masina ieftina pe mobile.de!!!

#29
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006

View Postkosfunny, on Nov 22 2006, 00:25, said:

De ce nu poti accepta ca prostia se plateste? Ai luat o teapa pe care eu credeam ca doar pampalaii de straini o pot inghiti! Te-ai nascut ieri?
Vezi sa nu cumperi vreo masina ieftina pe mobile.de!!!

Prostia nu tine cont de nationalitate. Cum sa trimiti banii intr-un alt cont decat al firmei si sa te astepti ca firma sa iti livreze produsele. Nici nu au cum sa faca asta legal chiar daca ar vrea.

Dar tot nu zici ce ai vrut sa cumperi. Eu pariez pe "penis enlarment pills". Sunt pe aproape? :D

Edited by chivas314159, 22 November 2006 - 16:22.


#30
renamed1

renamed1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 126
  • Înscris: 01.12.2006
cred ca ai ghicit :))

#31
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Cum ti-au spus baietii ... nu ai ce ii face.
Indonezia, ca si multe alte tarii, traiesc doar din fraude.

Stiu din experienta. Vine si face comanda onlince cu card furat si da mail-uri de genu :

"I american people visiting Indonesia. Send product or I report you company to governmnent".

In general ii trimit la cules orez.

#32
mariuspa

mariuspa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 24.10.2005
Morala: prostia se plateste. Si tot n-am aflat ce ai vrut sa cumperi care nu se gaseste la firme serioase. Sau era vorba de ceva care costa 2000$ si ti-l vindea respectivul cu 300$?

Edited by mariuspa, 19 December 2006 - 11:55.


#33
PunjabHaker

PunjabHaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.06.2006

View Postmariuspa, on Dec 19 2006, 12:54, said:

Morala: prostia se plateste. Si tot n-am aflat ce ai vrut sa cumperi care nu se gaseste la firme serioase. Sau era vorba de ceva care costa 2000$ si ti-l vindea respectivul cu 300$?
99% e asa  :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate