Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Manual de utilizare pt Siemens Euroset 832

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
Ma aputeti ajuta cu un link unde as gasi un manual de utilizare pentru Euroset 832?...
Am intrat de curand in posesia telefonului (nu de la magazin, nu as fi pecat de acolo fara manual...) si nu stiu ce si cum face micutul...

#2
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Cauta si tu pe site-ul producatorului...trebuie sa fie!!

#3
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
M-am tot uitat pe net, nu am gasit nimic...
Nici macar pe sit-ul producatorului...
E un model mai vechi, de prin 94-95 nu ma astept sa gasesc prea usor ceeace caut...
:help:

#4
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
m-am uitat la o poza de Siemens Euroset 832 si pare sa semene cu tel meu de acasa - adica al meu este inscriptionat cu altceva ca e facut pt Deutsche Telekom si are receptorul mai fainutz, al tau are in schimb afisaj, robot, etc
am o documentatie pe o foaie format A4, nu prea am cum s-o scanez
dupa ce ajung acasa, iti transcriu citeva setari mai importante sa le incerci, poate te ajuta cumva

#5
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
Practic ce ma intereseaza e cum sa trec de pe setarea pt centrala digitala pe analog...
Pana acum l-am avut pe digitala si a mers, insa acum m-am mutat si am analog acasa...
Inca o data multumesc pentru ajutor!

#6
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
inteleg ca vrei sa treci din mod TONE in mod PULSE
tel meu este Siemens ACTRON B si manualul zice asa (se refera numai la conectarea ca interior intr-o centrala, dar merge si la tel independent):

- ridicati receptorul, apasati P, 1, Redial, apoi o combinatie de mai jos, dupa tipul centralei PABX:
033 pentru PULS si tasta  R cu punere la pamint, sau
036 pentru TON si tasta R cu punere la pamint, sau
037 pentru TON si tasta R cu functie FLASH, sau
250 pentru aducere in conditiile initiale (RESET)
- incheiati programarea cu P si inchideti telefonul.

eu cred ca trebuie sa faci RESET, la mine a venit tel pe mod PULSE si a trebuit sa-l pun eu in mod TONE
deci faci succesiunea P, 1, Redial, 250, P  si pui jos receptorul
tasta P inseamna Programare
daca nu merge asa, incerci cu P, 1, Redial, 033, P

mai incearca sa modifici sunetul de apel cu succesiunea P, 6, o cifra intre 1...4, inchei cu P
eu pot alege 4 sunete de apel diferite, de aceea se apasa o cifra intre 1 si 4

volumul semnalului de apel se modifica cu P, 5, o cifra intre 1...4 (1=min, 4=max), inchei cu P

sper sa-ti fie de folos

#7
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
am mai cautat si eu pe Net
am impresia ca aparatul tau este totusi prea diferit de al meu
la http://www.2320044.r...tsimteleuro.htm este o documentatie in limba rusa pentru Euroset 832 si vad ca ai tastele SET si MEM, dar nu ai P ca la mine
ai cumva ceva buton cu pozitiile  (tone) si ||| (pulse)?

sau te ajuta ce am tradus pe www.translate.ru:
Check of a mode of a set (page 6). Initially your device is established on a set dual ????????-???. Lift a tube. In a tube you will hear a sound signal and on the display indication of the established mode ????-?? will appear. Press any button with figure (for example, the button "5"). If the sound signal will be stopped, the mode of a set is chosen ??-?? correctly. But if the sound signal proceeds, it is necessary for you to change a mode of a set (see below). Hang up.

Change of a mode of a set (page 6). If you have incorrectly established a mode of a set: Press button SET, and then the button "pound" (*). Press the button 1 for a choice of a pulse mode of a set or the button 2 for a choice of a mode of the dual tonality. For installation of the chosen mode press button SET.

hai ca poate te descurci singur, nu mai am timp, sorry

#8
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
Multumesc!
O sa imi dea ceva bataie de cap manualul asta in rusa, eu ma incapatanez totusi sa caut si unul in engleza...
Mi-ar fi mult mai usor, plus ca traducerile facute on line sunt mai mult decat aproximative...
Oricum multumesc de ajutor, ramane sa sap singur si sa vad ce se poate face...
Am gasit si o firma in sibiu care vinde telefonul asta, ma gandesc sa le dau un mail poate dau de un suflet milostiv si ma ajuta...

#9
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
bafta!

#10
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Daca imi aduc aminte pt ton era: set (sageata care intra in jumate de romb) # 1 si pt puls era set # 2.
Daca imi dai un nr de fax iti trimit eu manualul in limba romana dar nu pot mai devreme de 17 noiembrie ca sunt in concediu  :)

#11
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
asa zice si in traducerea manualului rusesc:
SET, #1, SET pentru puls
SET, #2, SET pentru ton (mod dual ton/puls)

"pound" este semnul #, nu stiu de ce apare un * in paranteza acolo:

Change of a mode of a set (page 6). If you have incorrectly established a mode of a set: Press button SET, and then the button "pound" (*). Press the button 1 for a choice of a pulse mode of a set or the button 2 for a choice of a mode of the dual tonality. For installation of the chosen mode press button SET.

#12
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003

Quote

Originally posted by Intel
Daca imi aduc aminte pt ton era: set (sageata care intra in jumate de romb) # 1 si pt puls era set # 2.
Daca imi dai un nr de fax iti trimit eu manualul in limba romana dar nu pot mai devreme de 17 noiembrie ca sunt in concediu  :)


Ar fi minunat, sunt o gramada de chestii la care cred ca mi-as prinde urechile...(robotul, acultarea mesajelor, etc...)
Iti multumesc pentru ajutor!
O sa fac rost de un nr de fax de la scoala unde invata sotia si cand te intorci din concediu daca ai timp sa mi-l trimiti ar fi beton.
Pana atunci insa, iti urez vacanta cat mai placuta!

#13
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003

Quote

Originally posted by Intel
Daca imi aduc aminte pt ton era: set (sageata care intra in jumate de romb) # 1 si pt puls era set # 2.
Daca imi dai un nr de fax iti trimit eu manualul in limba romana dar nu pot mai devreme de 17 noiembrie ca sunt in concediu  :)


Nu am apucat inca sa incerc ce mi-ai spus tu...
Nu am telefonul aici, e acasa si eu ma intorc tocmai in decembrie...
Oricum multumesc pt ajutor!

#14
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
Ce am scris mai sus era pentru mirceat...

#15
beia

beia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.09.2005
Un link pentru manual la telefoane Siemens Euroset si Service Siemens : http://www.dect.ro/s...wifi-p-148.html

 mirceat, on Nov 5 2003, 16:48, said:

m-am uitat la o poza de Siemens Euroset 832 si pare sa semene cu tel meu de acasa - adica al meu este inscriptionat cu altceva ca e facut pt Deutsche Telekom si are receptorul mai fainutz, al tau are in schimb afisaj, robot, etc
am o documentatie pe o foaie format A4, nu prea am cum s-o scanez
dupa ce ajung acasa, iti transcriu citeva setari mai importante sa le incerci, poate te ajuta cumva


#16
pbxx

pbxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.06.2007
documentatie telefoane siemens : http://gigaset.siemens.com

 beia, on Feb 27 2007, 00:48, said:

Un link pentru manual la telefoane Siemens Euroset si Service Siemens : http://www.dect.ro/s...wifi-p-148.html


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate