Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Romanii, Cardurile de credit si FBI-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
joc

joc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 01.10.2006
Se pare ca romanii nu se lasa de phishing si de alte crime pe internet insa au nevoie de asociati pentru a incasa profiturile.

Ultimul caz FBI unde se mentioneaza si de ceva romani

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
si care e noutatea?

#3
webulxpert

webulxpert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 28.09.2006
stirea e ca avem citiva romani care ii duce capul sa faca bani :D

Quote

si explicale la aia in ce situatie ma aflu, spune`le ca numele meu este in acelasi dosar in care sunt si numele mari din constanta (celestin arsen, vasea mihai, arthur carbune, mazarenu si restul). Spune`le ca sunt acuzat ca am avut aparatura de clonare a cardurilor, m`au prins in flagrant, sunt zeci de persoane care au dat declaratie impotriva mea, mai sunt acuzat ca am sustras informatii si am sters dovezi de pe siteul avocatului si procurorilor care ma anchetau si multe alele .. ms
si la sfarsit pune un sfat sau ceva de genul asta .. sa nu aibe incredere in nici cei mai buni tovarasi, ei sunt cei care se duc prima oara si te dau in gat.
^ cunosc tipul daca despre el e vorba.

#4
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postagain, on Nov 3 2006, 23:17, said:

si care e noutatea?

este multi prosti :lol:

#5
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Lol ceva nou ..... ca de looseri astia care stiu sa fure si atat is satul din pacate si anumiti amici de ai mei fac asta ....

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
phising-ul se claseaza pe locul al II-lea dupa spam, nu vad care ar fi noutatea cu romanii, pe langa faptul ca suntem buni si la falsificatul cardurilor

#7
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006
Daa, ce jmekerii faceti voi hakerii lu peste... :lol:

Majoritatea nu stiti nici sa legati 3 cuvinte si sunteti hakeri.
Noroc ca va baga americanii la inaintare, si vi le vand voua dupa ce le rup ei in doua.
Si tot pe voi va prinde. :lol:

#8
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005

View Postmrcalex, on Nov 19 2006, 23:35, said:

Daa, ce jmekerii faceti voi hakerii lu peste... :lol:

Majoritatea nu stiti nici sa legati 3 cuvinte si sunteti hakeri.
Noroc ca va baga americanii la inaintare, si vi le vand voua dupa ce le rup ei in doua.
Si tot pe voi va prinde. :lol:
Tu stii sa legi cuvinte? "Daa, ce jmekerii faceti voi hakerii lu peste"
Stii sa faci acorduri? Cum e corect? Pe voi va prinde americanii sau - Pe voi va prind americanii ? lame...

#9
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006

View PostBocacio Junior, on Dec 18 2006, 17:48, said:

Tu stii sa legi cuvinte? "Daa, ce jmekerii faceti voi hakerii lu peste"
Stii sa faci acorduri? Cum e corect? Pe voi va prinde americanii sau - Pe voi va prind americanii ? lame...

gramaticosule eu zic intai sa inveti sa citesti, ca esti varza

#10
shaqvill

shaqvill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.12.2002
Interesant articolul de pe wired news - in schimb nu sunt de acord cu Dillinger asta... si cu altii la fel care se ocupa cu fel si fel de motode sa fure. Nu degeaba suntem in Romania si 10 ani nu am putut sa comandam de pe net legal cu carte de credit....(ma refer la restul poporului care a trebuit sa sufere).
Acum de cand cu UE se poate sa ne fi luminat si noi un pic dar daca legea noastra nu ii pune la zid pe acesti infractori atunci probabil ca vom mai sta 10 ani pe margine sau inca 20.

#11
Shahinul

Shahinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 19.10.2003

View Postmrcalex, on Nov 19 2006, 23:35, said:

Daa, ce jmekerii faceti voi hakerii lu peste... :lol:

Majoritatea nu stiti nici sa legati 3 cuvinte si sunteti hakeri.
Noroc ca va baga americanii la inaintare, si vi le vand voua dupa ce le rup ei in doua.
Si tot pe voi va prinde. :lol:

mrcalex tu nu stii sa scrii in romana pe un forum public. las-o mai moale mai ales ca n-ai nici cea mai mica idee ce fac scammerii.
te crezi mai bun ca ei? esti tu hacker?  :deadtongue:
bravo lor ca aduc bani in tara fata de politicienii astia infecti care ne-au vandut cu totul! maestre europa si restul ne vrea piata de desfacere nu ne vrea producatori avem nevoie de banii aia chiar daca sunt necistiti. la tepele primite oficial de la guvernanti dam si noi altele in afara. mai bine sa ii fure pe straini decat sa ne furam intre noi.

Quote

Nu degeaba suntem in Romania si 10 ani nu am putut sa comandam de pe net legal cu carte de credit....(ma refer la restul poporului care a trebuit sa sufere).
Acum de cand cu UE se poate sa ne fi luminat si noi un pic dar daca legea noastra nu ii pune la zid pe acesti infractori atunci probabil ca vom mai sta 10 ani pe margine sau inca 20.
crezi ca romanii sunt unici? stai calm treaba asta era inventata de mult doar ca romanii s-au descurcat mai bine, totusi nigerienii sunt si mai buni.

Edited by Shahinul, 11 January 2007 - 19:55.


#12
Alex M.

Alex M.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 01.11.2005

View PostShahinul, on Jan 11 2007, 19:53, said:

stai calm treaba asta era inventata de mult doar ca romanii s-au descurcat mai bine, totusi nigerienii sunt si mai buni.

Romanii s-au descurat mai bine?

Lol... Ba faptul ca asa de multi au fost prinsi, dand o imagine proasta natiei dovedeste ca s-au descurcat mai PROST! :)

Cand vorbim de hotie, se descurca mai bine aia care fura mult si scapa neprinsi ( si fara sa se auda de ei ), nu aia care sunt prinsi in fiecare zi, de care se aude la fiecare stire...

Faptul ca s-a tot auzit de Romani cu magarii pe net dovedeste ca au fost mai fraieri decat altii si au lasat destule urme ca sa fie prinsi.

Poate cei mai multi din alte natii, au furat si au facut magarii FARA sa lase urme, si au scapat neprinsi...

Si cand a fost nevoie de tapi ispasitori, au scos fraiericii de romani..

E rau sa fii sarac, dar mai rau e sa fi prost, si e si mai rau e sa fi sarac si prost si la inchisoare

Daca e sa fure, sa fure Romanii tot, dar intr-un mod destept sa nu-i prinda nimeni.

Iar daca nu-s in stare sa le lase pagubasi. E mai bine.

#13
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
E suspect ca inca site-uri ca amazonul si alte mari site-uri de vanzari online nu trimit inca in Romania nici in 2007. Presupun asadar ca nu au incredere in sistemele proprii de verificare, altfel de ce nu ar vrea sa faca un ban in plus (cinstit) din Romania? ...

#14
bAgH3rA

bAgH3rA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 10.03.2002
Aduc bani in tara? Si pe cine ajuta asta? II aduc pentru ei , nu imi cumpara mie casa sau masina si mai stiu eu ce . In Anglia am dat nas in nas cu niste pionieri d-astia care aduceau bani in tara.Niste "tigani imputiti" .Se plimbau cu skimmerele prin tot orasul , trebuia sa fiu mereu cu ochii in patru .Deci pe cine ajuta?
Chestia asta e similara cu furtul din buzunare sau din casa.Un furt mai evoluat.

A si apropo , rusii sunt mult mai versati , doar ca ei sunt mai isteti.

#15
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Ceea ce va relatez luati-o ca pe un oarecare fapt divers:
Romania 2004: Un cetatean sârb intalneste pe teritoriul Romaniei un patron de origine elvetiana cu afaceri pe bune in lume (inclusiv Romania).
Italia 2005: Cetateanul elvetian il ia pe cetateanul sârb in vizita in Italia. Impreuna participa la niste negocieri pentru achizitionarea unor echipamente de plasat cititoare carduri constand atat in cititoarele propriu-zise cat si in aparaturi de anihilarea sistemelor de alarma, duplicarea cardurilor, etc.
UK 2005: Cetateanul elvetian impreuna cu cetateanul sârb racoleaza un grup de 4 "profesionisti" englezi pentru operatiuni de plasare cititoare carduri si duplicare / falsificare pe teritoriul Italiei.
Romania 2005: Cetateanul elvetian isi mai deschide o afacere pe bune in Romania unde il numeste pe cetateanul sarb director general. Aici mai racoleaza un cetatean din Rep. Moldova pentru aceleasi operatiuni mentionate mai sus - desi, din declaratia acestuia reiese ca "plecarea in Italia" i-a fost prezentata ca o deplasare in interes de serviciu.
Italia 2006: Cei 4 cetateni englezi si cetateanul moldovean desfasoara activitati ilegale pe teritoriul Italiei avand logistica si suport in valoare de app. 1 mil. euro si producand prejudicii de peste 6 mil. euro in numai 8 luni.
Austria 2006: Doi dintre cetatenii englezi sunt opriti pe autostrada pentru verificari de rutina. In portbagaj le sunt descoperite o parte din aparaturi dar si pasapoarte (false) romanesti. Sunt retinuti si prezentati politiei care dupa descoperirea falsurilor din pasapoarte anunta - totusi - presei ca au fost retinuti doi cetateni români pentru detinere de echipamente de falsificarea cardurilor.
Italia 2006: Cetateanul moldovean merge la politia din Italia si se preda sub presiunea amenintarii arestarii lor dupa ce cu o zi in urma au sosit declaratii denuntatoare ale celor doi englezi arestati in Austria. Politia Italiana nu face nici o declaratie.
Olanda 2006: Ceilalti doi cetateni englezi sunt retinuti de Interpol dupa ce telefoanele lor fusesera puse sub urmarire. Sunt ridicate odata cu ei si echipamente si aparatura de plasare "pisicute" si falsificare carduri. In urma declaratiilor lor se afla cine este seful operatiunilor iar presa relateaza despre "Prejudicii de 6 milioane de euro facute de o banda de români".

Trageti voi concluziile.

Edited by soul4blade, 20 June 2007 - 09:52.


#16
faken

faken

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 228
  • Înscris: 14.01.2007
frumos romanul ... sau e nuvela ?

PS: era o gluma ...
romanul e tras la raspundere pentru celalti pentru simplul fapt ca e roman si e "fraier"!

#17
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Valcea Pitesti Craiova va suna cunoscut in orasele astea se face carding cu politia impreuna stiu f bine mai ales in Valcea

Cand am fost imi venea sa ii iau la bataie ..... eu dar asta e Romania

In bz la mine sunt oameni care au r8 au 18 ani si politia nimik asta e tara infecta

Sunt satul de astfel de oameni norocu meu ca eu fac bani pe net da nu ca ei din pacate lumea crede si despre mine ca fac "ilegal" alta boala a romanului cum faci si tu oleaca de bani gata e ilegal ....

#18
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006
Nu ma ocup dar zic asa.

Cand toti politicienii FURA de la ROMANI, si se imbogatesc, ca au ei puterea si fura cu legea in mana, e bine?

Unu care e sarac, nare pile, nara parinti cu bani, si ii vede la televizor pe magnatii astia de carton care au relatii si pile si fura de la romani, ce sa faca??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate