Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Se scumpesc biletele de tren

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Prețul biletelor de tren crește cu aproape 8%, începând cu 1 noiembrie. Astfel, de mâine, o călătorie cu trenul rapid pe ruta București-Constanța va costa 36 de lei, cu trei lei mai mult decât în prezent. Pentru o călătorie cu intercity de la București la Iași, vom plăti, începând de mâine, cu cinci lei mai mult, adică 62 de lei.

Ultima scumpire a biletelor de tren a avut loc anul acesta, la jumătatea lunii iunie. Potrivit reprezentanților CFR Călători, aceasta va fi ultima majorare de prețuri din 2006. Prețurile biletelor de tren ar mai putea crește doar în luna martie a anului viitor.



Sursa: Realitatea TV

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
but why? why? why? nivelul cacatului in veceu e constant de cind ma stiu. ultima data cind am mers cu trenul l-am auzit pe unu "ba, da e mult mai curat decind nu se fumeaza". in timp ce spunea asta din veceul plin de cacati (oamenii se caca din avion, nici unu n-are curajul sa se aseze pe o buda nespalata din martie 1972, io prefer sa ma abtin pina ma innegresc (chiar mi-e mila de femei pentru ca n-au cuc)) a carei usa nu statea inchisa nici s-o fubipti (pe de o parte, din cauza ca era stricata, pe de alta parte, pentru ca trenul mergea in salturi, de parca era un gipan la camel trophy) venea o putoare de-ti sarea paru din nas. daca cfr ar investi macar jumate din scumpirea aia in vecee, as fi fericit. :ciocan:

#3
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
Pentru ca traim in Romania  :death:

#4
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
si pentru ca romanii nu fac nimic atunci cand se scumpesc utilitatile &co, ar trebui sa urmam exemplul americanilor, atunci cand a inceput scumpirea petrolului au trimis o gramada scrisori politicienilor ca nu le convine si i-au ascultat, in RO doar 0.0000000002 % cred ca fac asta, ne-am obisnuit sa luam crap de la toti politicienii

#5
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Corect. Creste calitatea sau doar vilele sefilor de stat?

Sa se privatizeze.

#6
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

View Postiepurele#####, on Oct 31 2006, 12:13, said:

si pentru ca romanii nu fac nimic atunci cand se scumpesc utilitatile &co, ar trebui sa urmam exemplul americanilor, atunci cand a inceput scumpirea petrolului au trimis o gramada scrisori politicienilor ca nu le convine si i-au ascultat, in RO doar 0.0000000002 % cred ca fac asta, ne-am obisnuit sa luam crap de la toti politicienii
Nu așa :nonobad: E econimie de piață, dacă nu vă convine, folosiți autobuzul, eu am să merg cu intercity când nu am mașină. Curat și civilizat :photo:

#7
talkative

talkative

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,027
  • Înscris: 20.08.2005

View Postrostov, on Oct 31 2006, 12:49, said:

Nu așa :nonobad: E econimie de piață, dacă nu vă convine, folosiți autobuzul, eu am să merg cu intercity când nu am mașină. Curat și civilizat :photo:
Intercity, curat si civilizat? Sper ca nu e vorba de sageata albastra. Daca bou-vagoanele alea numai bune de curse de navetisti care merg cu nasu', sunt civilizate, inseamna ca n-ai mers cu ele niciodata. Nici nu se compara cu vechile vagoane cu cate 6 locuri in compartiment date in functiune pe cand era Base ministrul transporturilor, si nici macar cu vagoanele de pe vremea lui ceasca, cu compartimente de 8 locuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate