Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Toyota Aygo

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
de vreo trei luni mi-am pus jante de aliaj. arata foarte bine - sint cu 8 spite. saptamina trecuta i-am pus un subwoofer si un amplificator (sub scaunul din dreapta, ca in alta parte nu aveau loc). in rest - nici-o problema. a ! si i-am pus si-un bec de-ala smecher de march-arriere, care piuie cind dai in spate. zilele astea o sa fac niste poze si le pun pe forum, poate-si mai baga unghia-n git unii pitigoi de pe-aici. :D

#74
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007

View PostSkizo, on Nov 7 2006, 10:12, said:

Intii de toate nu sint prietenul tau, iar de sanatatea mea ma ingrijesc singur. Pe Rucar-Bran am fost acum 2 saptamini, cind era soare si uscat pe jos. Faptul ca esti la volanul unui blindat nu te face un bun sofer, ci doar esti mai bine protejat la impact. Sofer bun nu e cel care apasa acceleratia pina la podea si depaseste pe linia continua sau in virf de panta (ca am vazut ca asa se poarta de cei care conduc masina lu' taticu'). Iar Dacia nu a fost si nici nu e masina, e doar o caruta cu motor. No offense. :D


este FOARTE ADEVARAT ce spui, dacia este o caruta (am avut Logan un an de zile), iar un sofer adevarat exact cum ai spus tu, nu este teribilist, te vezi intr-o masina mai buna si esti "regele" soselelor si incepi tu sa faci depasiri pe dubla continua si apoi sa-ti dai seama ca esti un nimic, asta dupa ce ai luat copacu in gura.
doamne fereste de asemenea accidente, nu doresc nimanui asa ceva, dar am observat ca doar cei cu "masini lu taticu" patesc asemenea lucruri.

toyota este super buna, eu am un yaris, akm am 1500 km facuti cu ea, initial tot aygo vroiam si eu dar am ramas la yaris diesel 90 CP si bineinteles ca si tine sunt super multumit de ea...  am hotarat ca este fata :P  :heart: :wub:

#75
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
niste poze ...
si claxonul :D

#76
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
asta este masina ?  :kisstogether: cat ai dat pe ea ? (nu am citit tot)

#77
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
aproape 10.700 de euro cu taxe cu tot, dar atunci cind am luat-o nu era taxa asta a hotilor, de prima inmatriculare.

#78
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
17.000 si ceva de km in 2 ani si-un pic, frecata in majoritatea timpului prin oras. absolut nici-o problema, nici macar una minora. spunea cineva (nu mai stiu daca aici sau pe alt topic) ca dupa un timp se matuieste geamul farurilor; nici pomeneala, geamul este la fel de clar ca-n prima zi.

#79
kytty58

kytty58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.10.2007
S-o stapanesti sanatos si mii de km fara probleme! Poti sa dai un consum?

#80
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
nici nu-mi bat capul, pur si simplu uit cind am bagat benzina ultima data, asa de putin consuma.

#81
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View PostSkizo, on Feb 3 2009, 13:14, said:

17.000 si ceva de km in 2 ani si-un pic, frecata in majoritatea timpului prin oras. absolut nici-o problema, nici macar una minora. spunea cineva (nu mai stiu daca aici sau pe alt topic) ca dupa un timp se matuieste geamul farurilor; nici pomeneala, geamul este la fel de clar ca-n prima zi.


Toyota, se tine tare in fiabilitate, indiferent de model. Mai ales in cazul tau in care faci ~9000 pe an. Atunci chiar n-are ce sa pice si e de inteles ca nu-ti mai amintesti cand i-ai pus combustibil.

#82
ligrivis

ligrivis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.08.2003
Am ajuns cu Aygo la 30.000 km facuti in 2 ani, la revizie nu a fost nevoie de schimbarea placutelor de frana, masina merge acum mult mai bine dupa ce motorul s-a lasat , demaraj bun, consum bun cam 4.5% afara, ce ma deranjeaza este doar ca baga caldura la picioare mai mult in partea stanga la dacat in dreapta . Stabilitate excelenta pe zapada desi am cauciucuri de vara. O masina simpla usor de intretinut consum bun, pentru oras foarte buna dar se descurca si afara onorabil am facut un drum in strainatate de 4000 km in conditii de iarna fara probleme, nu ai confortul unei masini de clasa medie dar este mai mult decat o city car.

#83
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Ma mai bag si eu in seama :D ,fiindca am facut-o si la Yaris.Motorul de pe toata seria:Aygo/107/C1,pe benzina, este de provenienta Daihatsu(Sirion,Cuore,etc)si este asamblat in Polonia!Puteti sta f.linistiti in privinta fiabilitatii .
Bafta!

#84
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 11.05.2009
Salut. Imi puteti spune daca se poate scoate benzina dintr-o Aygo? Si daca da, cum?
Ms

#85
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Cu un furtun pe la bușonul de alimentare 🤦

#86
radu1764

radu1764

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2022
Salutare! Îmi puteți spune/recomanda, pentru o Toyota Aygo 2008, un service/mecanic auto, care se pricepe la o segmentare de motor? Am 92000km și mașina a început sa consume destul de mult ulei...Sunt din Iași, am un mecanic bun, dar este destul de în vârstă și nu s-a mai băgat...Am luat tot felul de piese de pe net, segmenți, pistoane, etc toate originale Toyota, plus o carte în limba engleza în care îți arată și spune  cum se face, dar nu găsesc pe cineva care să se bage...

#87
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,212
  • Înscris: 08.01.2021
Ești sigur ca uleiul ala e ars de motor, și nu se pierde pe undeva? 92kkm pare cam devreme (cu condiția să fie reali). Eu am avut același motor și am fost membru pe mai multe forumuri în mai multe tari și n-am auzit de probleme de motor atât de devreme.

Edited by KiloW, 13 January 2022 - 17:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate