Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Google AdSense plata pe afisari

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
pacoste2

pacoste2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.10.2006
Salut! Am inceput de ieri sa lucrez la un site de image hosting si am pus si reclame cu plata pe afisare pe acest site. Ce se intampla daca pentru o perioada de 2-3 zile sunt singurul care vede siteul? Voi primi ban de la google? Scot reclamele pana termin siteul si pe urma le pun?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Exista un program de la google cu ajutorul caruia iti poti vedea site-ul si reclamele fara sa ai probleme, nu mai stiu exact cum se numea programul. Risti sa ti se inchida contul daca esti singurul care vede reclamele.

#3
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Cum adica plata pe afisari? Din cate stiu google nu are sistem de plata pe afisari (CPM) ci doar pe click (CPC). In mod normal ai putea primi ban daca vezi numai tu publicitatile, dar nu cred ca exista "Google AdSense plata pe afisari". Ai putea sa ne dai mai multe detalii.
Programul de care zicea gumball3000 este Google AdSense Preview Tool, dar nu are nici o legatura cu problema ta.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nici eu nu stiam de asa ceva, dar nu m-am interesat sa vad daca exista

#5
pacoste2

pacoste2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.10.2006

Quote

The program is free, and combines pay-per-click and pay-per-impression advertising - meaning you get paid for valid clicks on the ads on your site or search results pages as well as impressions on your content pages.

Pay-per-impression nu inseamna plata pe afisari? (le incurc eu?)

Edited by pacoste2, 28 October 2006 - 15:29.


#6
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postpacoste2, on Oct 28 2006, 16:27, said:

Pay-per-impression nu inseamna plata pe afisari? (le incurc eu?)
Pentru a fi platit pentru afisari, ar trebui sa fie cineva care sa sa aleaga site-ul tau. Ceea ce ma cam indoiesc.

#7
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postpacoste2, on Oct 28 2006, 16:27, said:

Pay-per-impression nu inseamna plata pe afisari? (le incurc eu?)
Ba da e bine cum ai zis. Pana acum nu am observat eu acel lucru la google.

#8
pacoste2

pacoste2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.10.2006

Quote

Pentru a fi platit pentru afisari, ar trebui sa fie cineva care sa sa aleaga site-ul tau. Ceea ce ma cam indoiesc.

adsense pentru continut (adsense for content) este si CPM si CPC. Unele reclame sunt doar CPM, altele doar CPC (majoritatea), iar altele si CPC si CPM.

#9
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postpacoste2, on Oct 28 2006, 17:40, said:

adsense pentru continut (adsense for content) este si CPM si CPC. Unele reclame sunt doar CPM, altele doar CPC (majoritatea), iar altele si CPC si CPM.

Nu. Sunt fie cpc, fie cpm. Regula este cpc, exceptia este cpm.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate